Kuressaare Linnajooksul võidutseid Kaur Kivistik ja Anni Kingsepp

07.05.2022

Põhidistantsi meest esikolmik

RIMI Eesti Linnajooksude sari jätkus teise etapiga Kuressaares.

Linnajooksu 10 km pikkuse põhidistantsi võitis hooaja tippmargi 30.37 Kaur Kivistik (Tartu SS Kalev). Sellega püstitas Kivistik ka rajarekordi. Talle järgnes samuti hooaja kiireima 10 km jooksu teinud Aleksandr Kuleshov (Treeningpartner) 33.15. Kolmandale kohale platseerus Saaremaa jooksuklubi Sarma esindaja Ando Õitspuu ajaga 34.08.

Naiste arvestuses võitis tulemusega 40.42 Sparta esindaja Anni Kingsepp (Sparta). Teisele kohale tuli Janika Jürgenson (ProRunner) tulemusega 45.00 ning kolmanda koha pälvis tulemusega 46.14 Eva-Maria Vaher (Sparta).

Lühemal, 5 km pikkusel võistlusmaal jäeti nii meeste kui naiste arvestuses esikoht Saaremaale. Meestest oli kiireim Mairo Mändla (16.35), Janar Mai (17.18) ja Danel Tauri ees (17.28). Naistest moodustasid esikolmiku Liina Tabri (19.31), Kaisa-Maria Oll (19.46) ning Taimi Kangur (21.50).

RIMI Eesti Linnajooksude sari jätkub 4. juunil Rimi Eesti Ööjooksuga Rakveres.