16. aprill 2017
Start: 00
00 : 00 : 00

Üldinfo

Eesti Vabariik 100 avasündmuse matk, 16.aprillil 2017

Kõik matkahuvilised saavad valida 18 erineva marsruudi vahel, mis kulgevad Eestit kuni 1917. aastani poolitanud kubermangupiiri lähistel ja toovad matkajad mööda väiksemaid ja suuremaid maanteid 9-sse kogunemispaika. Nendeks kohtadeks, kus sel päeval rõõmuga suurt matkajatehulka oodatakse, on Avinurme, Sadala, Päinurme, Oisu, Lelle, Kurgja, Järvakandi, Lõpe ja Tõstamaa. Igaühte neist saabuvad matkajad mööda kaht marsruuti.

 

Need marsruudid, mis läbivad Eestimaa erinevaid paiku ja maastikke mööda erinevat tüüpi teid asfaldist metsarajani, on ka erineva pikkusega – alates 3-st kuni 23 kilomeetrini. Nii saab kõige lühemat matka teha ka lapsevankriga või ratastoolis, mõnele pikemale marsruudile võib aga minna ka jalgrattaga. On ka üks kanuu-marsruut.

 

Kuivõrd kõik need 9 kogunemispaika-rahvamaja suudavad vastu võtta siiski piiratud arvu matkajaid – väiksemad paarsada, suuremad poole rohkem -  on vajalik eelregistreerimine, nagu suuremate rahvaspordiürituste puhul ju harjumuspärane. Eelregistreerimine kindlale marsruudile tagab stardipunktis nimelise kaelakaardi ja kogunemispaigas kausi sooja suppi. Lisaks saab tualetis käia, vajadusel veidi pesta ja riideid vahetada. Tutvuda saab kohalikke vaatamisväärsustega, jälgida kultuuriprogrammi. Õhtul süüdatakse lõkked.

 

VALI ENDALE ETAPP