et en

Pressiteated 2015

Pressiteade, 9. oktoober 2015

Spordiürituste Korraldamise Klubi on korraldanud üle 100 kergejõustikuvõistluse

 

Täna viieteistkümnendat sünnipäeva tähistav Spordiürituste Korraldamise Klubi on lisaks Eesti suuremate rahvaspordisündmustele tuntud ka kõrgetasemeliste kergejõustikuvõistluste korraldamise poolest. Perioodil 2004-2015 on läbi viidud 102 kergejõustikuvõistlust 12 Eesti maakonnas, millest on osa võtnud enam kui 50 riigi sportlased.

 

Olümpiavõitja ja maailmameister Gerd Kanter tunnustab Spordiürituste Korraldamise Klubi korraldatud võistlusi: „Läbi aastate on tugevad konkurendid toodud kodukamarale. Alati on korraldustiim teinud kõik võimaliku professionaalse võistluse läbiviimiseks ja ka ilmataadiga on alati sõlmitud head kokkulepped, kehvades tingimustes peetud võistlusi ei mäletagi. Eriliselt jääb meelde 2009. aastal Kohilas Kuldliiga võistlustel heidetud 71,64 meetrit, mis jäi ka 2009. aasta maailma edetabeli liidertulemuseks. Nii uhke rekordiga ei saa paljud staadionid ega suurvõistlusedki hiilata.“

 

Spordiürituste Korraldamise Klubi võistluste kaudu on Eestit külastanud maailma nimekamatest kergejõustiklastest Jamaika sprinter ja kuuekordne maailmameister Merlene Ottey. 2004. aastal 100 ja 200 meetri jooksu olümpiavõitjaks ja aasta hiljem ka kahekordseks maailmameistriks tulnud USA sprinter Justin Gatlin tegi 2010. aastal pärast sunnitud võistluspausi oma esimese stardi Rakveres BIGBANK Kuldliiga finaaletapil, mida kajastasid 43 riigi telekanalid. Eestis on mitmel korral võistlemas käinud enamik maailma viimase kümnendi parematest kettaheitjatest eesotsas olümpiavõitja ja kolmekordne maailmameistri Robert Hartingu (Saksamaa), kahekordne maailmameistri ja olümpiavõitja Virgilijus Alekna (Leedu) ning tänavu Pekingi maailmameistivõistlustel triumfeerinud Piotr Malachowskiga (Poola).

 

Spordiürituste Korraldamise Klubi poolt läbiviidud kergejõustikuvõistlustel on oma taset näidanud 400 meetri tõkkejooksu olümpiavõitja ja 60 meetri jooksu maailmarekordiomanik Irina Privalova (Venemaa), tõkkesprindi maailmameistrid Sergey Shubenkov (Venemaa) ning David Oliver (USA), kuulitõuke kahekordne olümpiavõitja ja maailmameister Tomasz Majewski (Poola), sama ala maailmameister Adam Nelson (USA), odaviske maailmameister Maria Abakumova, 100 meetri jooksu maailmameister Kim Collins (St. Kitts &Nevis) ning paljud teised suurvõistluste medaliomanikud. Tänavu Pekingi maailmameistrivõistlustel esikoha võitnud sportlastest on Eesti publiku ees võistelnud kõrgushüppaja Mariya Kuchina (Venemaa) ja tänavuse hooaja odaviske valitseja Julius Yego (Keenia).

Spordiürituste Korraldamise Klubi sai kergejõustikusõprade seas tuntuks eelkõige tänu BIGBANK Kuldliigale, mis oli aastatel 2006-2012 populaarseim kergejõustiku võistlussari Baltimaades.

 

Aastatel 2007-2012 korraldati võistlust nimega ERGO Maailmamängud, mis oli unikaalne võistkondlik mõõduvõtt maailma parimate kettaheitjate osalusel.

 

2012. ja 2013. aastal toimunud Sillamäe Kõrgushüppe Gala oli omanäoline jõuproov maailma tippude osavõtul endise suletud linna keskväljakul. Eesti taasiseseisvumispäeval, 20. augustil 2013 üritas nädal varem Moskvas maailmameistriks kroonitud Bogdan Bondarenko püstitada uut kõrgushüppe maailmarekordit.

 

Spordiürituste Korraldamise Klubi kergejõustikuvõistlustel on püstitatud 30 Eesti rekordit ja Slovakkia, Läti, Leedu, Türgi, St. Kitts & Nevise rahvusrekordeid.

 

Kõige rohkem Eesti rekordeid, viiel korral, on püstitanud Ksenija Balta, seda nii kaugushüppes, sprindis kui tõkkejooksus. Kahel korral on BIGBANK Kuldliiga finaalis Eesti rekordiga sarja üldvõitjaks kroonitud kõrgushüppaja Anna Iljuštšenko. Suurepäraseid sooritusi erinevatel Eestimaa staadionidel on näidanud enamik Eesti parematest kergejõustiklastest.

Spordiürituste Korraldamise Klubi tänab kõiki sportlasi, toetajaid, kaaskorraldajaid , võistluste kohtunikke, spordiajakirjanikke, meediaväljaandeid ja suurepärast Eesti publikut, tänu kellele on suudetud pakkuda suurepäraseid spordielamusi erinevatel Eestimaa staadionidel.


Pressiteade, 17. juuli 2015

PÜHAPÄEVAL, 19. JUULIL TOIMUVAD VILJANDI  LINNASTAADIONIL 40. VALTER KALAMI MÄLESTUSVÕISTLUSED KERGEJÕUSTIKUS, KUS EESTI PAREMIKU KÕRVAL LÖÖVAD KAASA KÜMNE RIIGI SPORTLASED.

 

Meeste kettaheites saab näha olümpiavõitja Gerd Kanteri püüdlusi MM normi (65.00) alistamiseks. Ühtlasi tuleb Kanteril hakkama saada koduste konkurentide rünnakutega, sest kohal on Eesti edetabelijuht ja ainsana MM-pääsme juba lunastanud Martin Kupper, Viljandimaa oma mees Märt Israel ning Eesti meistrivõistluste eel vormi testiv vanameister Aleksander Tammert. Kaarte segab Rootsi esinumber Daniel Stahl.

 

Meeste odaviskes on Viljandimaalt pärit Eesti viimaste aastate esinumbri Risto Mätase ja äsja universiaadi võitnud Tanel Laanmäe konkurentideks lätlane Gatis Cakšs, ukrainlane Oleksandr Nychyporchuk ja Magnus Kirt, kes samuti püüdlevad MM normatiivi (82.00) poole.

 

 Meeste 100 ja 200 meetri jooksus kontrollib vormi Eesti rekordimees Marek Niit. Talle astub vastu Türgit esindav Ramil Guliyev (200 m rekord 20,04 sekundit).

 

Eesti rekordinaine Ksenija Balta püüab 100 meetri jooksus head aega, konkureerides tugeva ukrainlanna Olesja Povkhiga (100 m EM hõbe 2012).

 

Võistlusõhtu raames peetakse Viljandi staadionil ka Eesti meistrivõistlused 10 000 meetri jooksus. Starti on tulemas Eesti pikamaajooksu paremik nii naiste kui meeste seas.

 

Võistlused Viljandi staadionil algavad pühapäeval kell 14.30 naiste saja meetri jooksuga. Pealtvaatajaile on pääs võistlustele tasuta.


Pressiteade, 8. juuni 2015

Homme õhtul toimuvad Tartus Tamme staadionil 51. Gustav Sule mälestusvõistlused kergejõustikus

 

100 meetri jooksus on stardis Eesti rekordiomanikud Ksenija Balta ja Marek Niit. Kettaheites saab Eesti publik esmakordselt sel hooajal näha olümpiavõitja Gerd Kanteri võitlust Martin Kupperi ja Märt Israeliga.

 

Legendaarse odaviskaja Gustav Sule auks peetava Eesti kõige pikema traditsiooniga staadionivõistluse peaalal meeste odaviskes on kohal Pekingi olümpiahõbe lätlane Ainars Kovals (isiklik rekord 86.64), valgevenelane Vladimir Kozlov (82.86), Euroopa meistrivõistluste kuues mees Risto Mätas (83.48), Eesti tänavuse hooaja edetabelijuht Magnus Kirt (79.82), Tanel Laanmäe (81.96) ja mitmed Eesti paremikku pürgijad. Odavise on ka Eesti koondise katsevõistluseks võistkondlikeks Euroopa meistrivõistlusteks.

 

Meeste kettaheites kohtuvad sel aastal esmakordselt kodupubliku ees olümpiavõitja Gerd Kanter (Eesti rekord 73.38), Eesti edetabelijuht ja maailma edetabeli neljas mees Martin Kupper (66.67) ja tänavu taas tippu pürgiv Märt Israel (66.98). Kettaheitevõistlus tuleb kõrgetasemeline, sest ringi tulevad ka maailma tänavuse edetabeli kümnes mees Andrius Gudzius (66.11) Leedust, Rootsi esinumber Daniel Stahl (66.89), Soome meister Pyry Niskala (60.71), Ivan Krasnoštšekov (61.14) ja Mihhail Dvornikov (61.28) Venemaalt. Kuulitõukes saavad Eesti paremad rinda pista soomlasest kahekümnemeetrimehe Arttu Kangasega.

 

Meeste kaugushüppes on kohal kaheksameetrimehed eksootilise Bermuda esindaja Tyrone Smith (8.22) ja lätlane Elvis Misans (8.05). Eesti hetke parima selgitavad Rain Kask, Mihkel Saks ja Hans-Christian Hausenberg. Teivashüppes selgitavad võitja tartlane Veiko Kriisk, Veiko Aunapuu ja Sander Moldau, kel tuleb konkureerida Leonid Kobeleviga Venemaalt (isiklik mark 5.45). Meeste 100 meetri jooksus teeb oma hooaja avajooksu Eestis Marek Niit, kellele pakuvad konkurentsi Artur Reisbihh Venemaalt, Ilja Siratsjuk Valgevenest ja Eesti kiirjooksuparemik. Meeste 1500 meetri jooksus püüavad Läti koondislastega konkureerides kiiret aega Allar Lamp, Priit Aus ja Jan Õiglane.


Eelmisel aastal samal võistlusel 100 meetri Eesti rekordi 11,35 sekundit püstitanud Ksenija Balta teeb homme Tartus oma avastardi sel hooajal. Naiste teivashüppes on tartlastel võimalus kaasa elada tartlannadele Margit Kalkile ja Getter-Marie Lembergile. Kindel favoriit on kõrge rahvusvahelisest klassist isikliku rekordiga ukrainlanna Hanna Selehh (4.60). Kõrgushüppes näeb Leedu tulevikulootuse Gintare Nesteckyte (1.87) ja venelanna Jevgenia Kononova (1.92) duelli. Naiste kaugushüppes näitavad end kodupublikule Grit Šadeiko ja Kaia Soosaar, kel tuleb rinda pista lätlanna Aiga Grabustega, kes on tänavu hüpanud juba 6 meetri ja 62 sentimeetri kaugusele. Naiste 1500 meetri jooksus heitlevad võidu nimel tartlanna Jekaterina Patjuk ning leedulannad Aurika Balsyte ja Banga Balnaite.

 

Võistlused Tartus Tamme staadionil algavad teisipäeval kell 16 kolmikhüppega. Meeste kettaheide algab kell 17.30. Võistluspäeva lõpetavad emotsiooniderohked 4x100 meetri teatejooksud. Pealtvaatajaile on pääs võistlustele tasuta.


Pressiteade, 11.02.2015

3. Martin Kutmani mälestusvõistlused toovad hulgaliselt põnevust

 

Eeloleval laupäeval 14. veebruaril toimuvad Tartu Ülikooli kergejõustikuhallis kolmandad Martin Kutmani mälestusvõistlused kergejõustikus.

 

Teeneka õpetaja ja treeneri mälestusvõistluste kaudu soovivad Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, Spordiürituste Korraldamise Klubi ja Eesti Kergejõustikuliit koostöös oma partneritega edasi kanda Martini pärandit Eesti kergejõustikus. Eelkõige seda silmas pidades on laupäevane kergejõustikuõhtu kõikidele spordisõpradele tasuta.
 
Kell 17.00 algaval võistlusõhtul on kavas eelkõige „Martini alad“ – hüpped ja sprint. Lisaks on kavas 60m jooksud noorjooksjatele.
 
Talvisel kergejõustikuõhtul näeb publik lisaks Eesti paremikule mitmeid rahvusvahelise tasemega kergejõustiklasi. Võistlustel osaleb aukülalisena olümpiavõitja ja maailmarekordiomanik Irina Privalova, kes koos oma treeneri Vladimir Parashcukiga viivad Tartus läbi ka kiirustreeningu seminari.
 
Naiste teivashüppes on huvitav vaadata Reena Kolli esinemist, kes sügisel alustas koostööd eksmaailmarekordiomaniku Sergei Bubka treeneri Vitali Petroviga. Peamisteks konkurentideks Reenale on Zürichi Euroopa meistrivõistluste pronks Angelina Zhuk-Krasnova isikliku rekordiga 4.70, kellel sellel talvel on kirjas juba tulemus 4.66, ja Venemaa 2014. aasta juunioride meister Anastasiya Sadovnikova, isikliku rekordiga 4.30.
 
Kaugushüppes on favoriidiks eelkõige mitmevõistlejana tuntud ja äsja 6.82 hüpanud Aiga Grabuste, kellel on ette näidata pronksmedal 2012. aasta Euroopa meistrivõistlustelt mitmevõistluses.
 
Kõrvuti Eesti kiirete neidudega, kellest selle talve tulemuste põhjal on tugevaim Maarja Kalev ajaga 7.54, on 60m jooksus stardis venemaa 2014. aasta meister Kristina Sivkova (7.30) ja praegune Baltimaade kiireim naine, leedulanna Lina Grincikaite isikliku rekordiga 7.27. Just Sivkova oli see neiu, kes jooksis üle Irina Privalova nimel olnud Venemaa noorterekordi.
 
Naiste kõrgushüppes tahab häid hüppeid teha hiljuti Euroopa meistrivõistluste normi täitnud Grete Udras. Eestlaste kohapealt saab põnev olema meeste kaugushüpe, kus mitu meest üritab täita Euroopa meistrivõistluste normatiivi ja miks ei võiks selleks meheks olla sellel talvel juba häid hüppeid näidanud Tartu oma poiss Hans-Cristian Hausenberg, keda kannustab ka Leedu 8 meetri mees Tomas Vitonis (isiklik 8.11).
 
Teivashüppes on Eesti viimaste aastate parimale teivashüppajale Veiko Kriiskile (isiklik 5.30)lisaks tugevale kodusele vastasele Veiko Aunapuule (isiklik 5.11) konkurentideks veel lätlane Mareks Arents (isiklik 6.62) ja soomlane Perttu Korhonen (isiklik 5.40).
 
Meeste kuulitõukes on oodata 21 meetri ületamist. Selle võtavad sihikule lätlane Maris Urtans (isiklik 21.63) ja Kanada meister Tim Nedow (isiklik 20.98), kes eelmisel laupäeval tõukas Göterborgis kuuli 20.54. Eestlaste esinumber selles võistluses on Kristo Galeta (isklik 19.15).
 
Enne kergejõustikuvõistlust saavad spordisõbrad kaasa elada ka Ülikooli spordihoones kell 15.00 algavale Schenker Liiga võrkpallimängule Bigbank Tartu ja Poliurs Ozolnieki vahel.