et en

Juhend

Andmaks kergejõustiklastele võistlemisvõimalusi käesoleva aasta juunikuus, mil kehtivad veel ulatuslikud viirusetõrje piirangud, korraldab Spordiürituste Korraldamise Klubi koostöös Eesti Kergejõustikuliiduga võistlussarja 

 

HEA LOOTUSE MÄNGUD

I etapp–KOSE   II etapp–K-NUIA   III etapp–KUUSALU     IV etapp–VALGA
4. juuni 2020  12. juuni 2020  18. juuni 2020 30. juuni 2020
100 m  80/100/110 m tkj    400 m    200 m
      400 m tkj M
      2000 tak N
kõrgushüpe P,M  kõrgushüpe T.N  kõrgushüpe P,M  kõrgushüpe T,N
   teivashüpe N+M  teivashüpe T+P  teivashüpe N+M
kaugushüpe kolmikhüpe kaugushüpe kolmikhüpe

 

Noorte võistlused (U14 ja U16 vanuserühmad) algavad kell 16.00 ja täiskasvanute võistlused (sh U18 ja U20 vanuserühmad) algavad kell 18.00.

 

Osavõtt ja registreerimine. Spordivõistlustele kehtestatud piirangute (100 inimese nõue) täitmiseks lubatakse osalema igal alal kuni 15 noort (U14 ja U16 kokku) ja kuni 15 täiskasvanut (sh U18 ja U20 vanuserühmade võistlejad). Igal alal reserveeritakse 5 kohta võistluste toimumispaiga valla, linna või klubi sportlastele. Kõik osavõtjad peavad omama EKJL-i kehtivat litsentsi. Osa võtta soovijad tuleb hiljemalt kolm päeva enne võistlust, s.t. 1., 9., 15. ja 27. juuniks (k.a.), registreerida E-posti aadressil taavi@kuldliiga.ee.  Osavõtukinnitused saadetakse võistlejatele hiljemalt võistluseelsel päeval. Juhul, kui alale on soovijaid rohkem kui 15, kutsutakse eelisjärgus osalema kõrgematel edetabelikohtadel (2019.a väli- ja 2020.a sise- ning väliedetabeli põhjal) olijad ning kohalikud sportlased. Kohapeal registreeritakse võistlejaid ainult siis, kui võistlusalal on vabu kohti. Osavõtutasu ei ole.

 

Võistluskorraldus. 

¤ Paremusjärjestus selgitatakse U14, U16, U18, U20 ja täiskasvanute arvestuses. Aladel, kus ei kasutata erineva raskusega võistlusvahendeid või tõkkekõrgusi, osalevad U18 ja U20 võistlejad ka täiskasvanute arvestuses.

¤ Kasutatakse Eesti meistrivõistluste üldjuhendiga kehtestatud kaaluga võistlusvahendeid, tõkkevahesid ja -kõrgusi.

¤ 100 m ja 200 m jooksus ning tõkkejooksudes peetakse eeljooksud ja finaal.  Ülejäänud jooksud toimuvad aegadele.

¤ Kaugus- ja kolmikhüppes ning heitealadel antakse kõigile võistlejatele kolm eelvõistluste katset ning 6-le paremale veel kolm finaalkatset. 

¤ Algkõrgused määrab võistluste peakohtunik. Lisavõistlusi esikoha selgitamiseks ei peeta.

 

Autasustamine.

¤ Toetajate auhindadega autasustatakse iga vanuserühma võitjat.

¤ Klubile, kes toob võistlusele vähemalt 5 sportlast, hüvitatakse kütusekulu kuni 50 € ulatuses.

 

Erinõuded koroonaviiruse leviku tõkestamiseks.

¤ Kõik võistlejad, treenerid, kohtunikud ja muud isikud, kellel on vajadus ja õigus staadionil viibida, peavad rangelt järgima Eesti Vabariigi Kultuuriministeeriumi, Eesti Kergejõustikuliidu ja staadioni valdajate poolt kehtestatud asjakohaseid nõudeid ja eeskirju.

¤ Pealtvaatajaid, sh lapsevanemaid; staadionidele ei lubata.