et en

Uudised

53. Gustav Sule mälestusvõistlused

03.06.2017

Juba sellel pühapäeval, 4.juunil toimub Tartus, Tamme staadionil legendaarse odaviskaja auks peetav rahvusvaheline kergejõustikuõhtu.

Pressiteade, 3. juuni 2017

 

Tänavune võistlus toob Tamme staadionile mitmed Eesti paremad kergejõustiklased ja alavõite jahtivaid välisvõistlejaid.
 
Õhtu peaala, meeste odavise, annab lootust kahe Eesti odamehe Magnus Kirti ja Tanel Laanmäe duellile. Mõlemad tegid ka eelmisel aastal just Sule võistlustel korralikud odakaared ning on ka sel korral üritamas pikki viskeid. Heast vormist kõneleb asjaolu, et korraldajailt kaubeldi välja boonused Eesti rekordi purustamine eest. Kehtiv Eesti rekord on maailmameister Andrus Värniku nimel ning selle ületamiseks tuleks oda lennutada kaugemale kui 87,83 meetrit. Kas see juhtub juba homme Tartus, näitab võistluste kulg. Esikolmikukohti on jahtimas ka Valgevene 80-meetri viskaja Pavel Mialeshka ning Usbeki esindaja Bobur Šokirjonov.
 

Meeste kettaheites on Eesti ässade Kanteri ja Kupperi puudumisel peafavoriidiks rootslane Simon Petterson. Eesti poolt astuvad talle vastu Märt Israel ja Kert Piirimäe. Meeste kuulitõukes on Kristo Galetal tugev vastane Valgevenest, 20-meetri mees Aleksander Nichypar. Naistest on Kätlin Piirimäe vääriliseks vastaseks valgevenelanna Viktoria Kolb.


Tartlaste rõõmuks tuleb kaugushüppes välja Tartu Spordiselts Kalevi ridades treeniv 18-aastane talent Hans-Christian Hausenberg. Talle pakub konkurentsi Dainis Rincs Lätist, kelle rekord on 7,76. Naiste kaugushüppes on kohal tugevad lätlannad Lauma Griva ja Aiga Grabuste. Kolmikhüppes püüavad hooaja marki kohendada Merilyn Uudmäe ja Igor Sjunin.
 
Meeeeste saja ja kahesaja meetri jooksudes on Eesti välejalgade kõrval stardis Vladislav Tšepurnõi Ukrainast ja Ilja Siratsjuk Valgevenest. Naistest asuvad esikoha eest võitlema Jana Katšur Ukrainast ning eestlannad Õilme Võro ja Maarja Kalev. Neljasaja meetri jooksus näevad tartlased Toni Nõu ja Valgevene meistri Aleksander Krasovski duelli. 
 
Võistlusõhtu algab homme, kell 15.30. Sissepääs staadionile on pealtvaatajatele tasuta. 
Kohapeal pakuvad head ja paremat Tammelinna kodukohvik ning Tamme kohvik. 
 
Võistluste ajakava ja stardinimekirjad.

Kontakt:
Mati Lilliallik
Tel. +372 521 3331

e-mail: mati@jooks.ee

Kakskümmend aastat tagasi, 9. oktoobril 2000. aastal, asutati Spordiürituste Korraldamise Klubi (SÜKK), mis on kasvanud Eesti suurimate spordisündmuste läbiviijaks.