13. juuni 2020
Start: 00
00 : 00 : 00
et en

Uudised

SUUR KERGEJÕUSTIK TARTUS

31.05.2018

Pühapäeval, 3. juunil toimus Tartus, Tamme staadionil omaaegse legendaarse odaviskaja Gustav Sule auks juba 54. korda rahvusvaheline kergejõstikuõhtu. Kettaheites on kohal maailma edetabelijuht.

Eesti pikima traditsiooniga staadionivõistlus toob Tamme staadionile mitmed tugevad välismaa atleedid ja Eesti parimad kergejõustiklased, kelle jaoks on see võistlus eriti oluline püüdmaks Berliini Euroopa meistrivõistluste pääset. 

 

Õhtu peaala meeste odavise annab lootust kahe Eesti mehe Magnus Kirti (isiklik rekord 86.65) ja Tanel Laanmäe (85.04) duellile. Mõlemad mehed on heas vormis ja valmis viskama oma hooaja parima tulemuse. Kehtiv Eesti rekord on siiani Andrus Värniku käes ning selle ületamiseks tuleks oda lennutada kaugemale kui 87 meetrit ja 83 sentimeetrit. Eesti rekordi purustamine tooks kaasa korraldajate poolt välja pandud 3000 eurose boonuse. Tamme staadioni rekord kuulub 2011. aastast lätlasest olümpiahõbemadalimehele Vadims Vasilevskisele 88 meetri ja 22 sentimeetriga ning on püstitatud samuti Gustav Sule mälestusvõistlustel. Staadionirekord toob selle püstitajale täiendava preemia. Lisaks meie kahele paremale on võidumõtetega viskama tulemas Valgevene meister Pavel Mialeshka (85.01) ja 19-aastane tulevikumees Vladislav Paljunin Uzbekistanist.


Meeste kettaheites peaksid suure tõenäosusega Tartus võistlema nii olümpiavõitja Gerd Kanter kui Rio olümpia neljas Martin Kupper. Mõlemad mehed taastuvad vigastusest ning on mõista andnud, et lähipäevade seisundi positiivse prognoosi korral Tartu publik neid võistlustules siiski näeb. EM-normatiiv 63.50 on mõlemal siiani täitmata. Kettaheites on Tartus peafavoriidiks maailma edetabelijuht, tõeliselt eksootiline mees, Fredrick Dacres Jamaikalt, kes on tänavu heitnud sprinteritemaa rekordiks 69 meetrit 83 sentimeetrit. Tamme staadioni rekord kuulub aga sellest kevadest leedulasest maailmameistrile Andrius Gudziusele tulemusega 69.13. Selle ületamise eest on korraldajad välja pannud eripreemia. Võimatu pole seegi, et Tamme staadionil näeb pühapäeval esmakordselt 70-meetrist kettakaart. Pjedestalikohtade pärast tuleb kõvasti pingutada, sest stardis on ka 65-meetri mees Simon Pettersson (65.81) Rootsist.

 

Meeste kuulitõuge tuleb samuti kõrgetasemeline, sest kohal on tänavuse sise-MMi viies mees Mesud Pezer (isiklik rekord 21.40) Bosnia ja Hertsegoviinast, Aleksei Nichypar (20.33) Valgevenest, Arttu Kangas (20.30) Soomest. Berliini EM-normi 19.90 on võtnud sihikule Kristo Galeta, kellel on tänavu sellest veel vaid 10 sentimeetrit puudu.

 

Naiste 200 meetri jooksus saavad Eesti parimad Maarja Kalev ja Õilme Võro rinda pista tugevate ukrainlannadega. Meeste 400 meetri jooksus sihib EM-normi (46,70) Tony Nõu. Meeste kaugushüppes kontrollib vormi tartlane Hans-Christian Hausenberg, naiste kaugushüppes püüavad head tulemust Tähti Alver ja Merilyn Uudmäe. Uudmäe võistleb ka kolmikhüppes. Teivashüppes asub uusi kõrgusi vallutama Robin Nool.

 

Tänavu Eesti Kergejõustikuliidu ja jooksutreenerite algatusel ellu kutsutud EV100 Staadionijooksu sarja arvestuses joostakse Tartus 1500 meetrit. Kohal peaks olema suur osa Eesti parematest. Eriti konkurentsitihe tõotab tulla meeste jooks, sest stardis on hooaja edetabelijuht Olavi Allase, äsja takistusjooksus EM-normi täitnud Kaur Kivistik, Allar Lamp, Rasmus Kisel jt. Eesti parematele pakuvad konkurentsi ja aitavad kõrget tempot hoida tugevad keskmaajooksjad Lätist.


Võistluste vaatamine on pealtvaatajatele tasuta.
Kohapeal pakub head ja paremat Tamme kohvik.

Programmi näeb SIIT.

Andmaks kergejõustiklastele võistlemisvõimalusi käesoleva aasta juunikuus, mil kehtivad veel ulatuslikud viirusetõrje piirangud, korraldab Spordiürituste Korraldamise Klubi koostöös Eesti Kergejõustikuliiduga võistlussarja.

Sarja etapid on näha siin

 

Esimene etapp Kosel toimub juba 4. juuni ja ajakavaga saab tutvuda siin