et en

Uudised

Heino Lipu mälestusvõistlused meeste kuulitõukes võitis Kristo Galeta

29.07.2019

28.juulil toimunud Heino Lipu Mälestusvõistlused meeste kuulitõukes võitis Kristo Galeta. Naiste kuulitõuke võitja oli Kätlin Piirimäe.

 

Legendaarse kergejõustiklase Heino Lipu sünnikoha lähedal Ida-Virumaal Maidla mõisakompleksis toimunud traditsioonilise kuulitõukevõistluse võitis Eesti rekordimees Kristo Galeta Kergejõustikuseltsist Sakala 20 meetri ja 47sentimeetriga. Teisele kohale tuli võitja klubikaaslane Jander Heil 18 meetri ja 92 sentimeetriga ning kolmandaks Kert Piirimäe Koigi Kergejõustikuklubist, kes tõukas uueks isiklikuks rekordiks 18.44. Heino Lipu mälestusvõistlustel tegi kaasa ka Eesti parim naiskuulitõukaja Kätlin Piirimäe, kelle tänane võidutulemus oli 15.58.

 

1947. aastal maailma parimaks kuulitõukajaks ja 1948. aastal maailma parimaks kümnevõistlejaks olnud Heino Lipu auks ja mälestuseks on peetud kuulitõukevõistlust Eesti kergejõustikulegendi sünnikoha lähistel juba üksteist aastat. Heino Lipu 1951. aastal püstitatud isiklik rekord kuultõukes 16 meetrit ja 98 sentimeetrit on Eesti kergejõustikuvõistlustel arvestatav tulemus siiani.

 

TULEMUSED

Kakskümmend aastat tagasi, 9. oktoobril 2000. aastal, asutati Spordiürituste Korraldamise Klubi (SÜKK), mis on kasvanud Eesti suurimate spordisündmuste läbiviijaks.