6. veebruar 2016
Start: 00
00 : 00 : 00
et en
24. aprill 2016
16. juuli 2016
24. september 2016

Pressiteated

Pressiteade
21. veebruar 2015

 

RMK Kõrvemaa Suusamaratoni võitjateks tulid Andres Kollo ja Inna Kairite

 

Täna Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses toimunud RMK Kõrvemaa Suusamaratoni 38 km põhisõidul krooniti võitjaks Andres Kollo. Teise koha saavutas Peeter Kirss ja kolmandana jõudis finišisse Risto Rammul.

 

Naiste seas saavutas võidu Inna Kairite, teiseks tuli Evely Kaasiku ja kolmandaks Tea Pärnik. Teiste seas tegi tubli suusasõidu endine jalgpallur Raio Piiroja, kes ületas finišijoone üldarvestuses viiekümne esimesena.

 

Lisaks põhidistantsile sõitsid harrastajad 19 km pikkusel terviserajal, kus paremusjärjestust ei selgitatud, kuid kõik lõpetajad said kirja distantsi läbimise aja.

 

Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses meeleolukalt möödunud päev algas laste suusavõistlustega RMK lastealal "Noorendik", kus lõi kaasa arvukalt väikeseid suusasõpru. 38 km ja 19 km distantsidele registreerus üle 600 harrastaja.

 

Suusamaraton oli avalöögiks tänavusele RMK Kõrvemaa Neliküritusele. Lisaks suusasõidule kuuluvad Põhja-Eesti suurima perespordisarja kavva 26. aprillil toimuv kevadjooks, 18. juulil aset leidev rahvatriatlon ning 26. septembril sõidetav rattamaraton.

 


Pressiteade
20.02.2015

RMK Kõrvemaa Suusamaratonile stardib hulgaliselt harrastajaid

 

Homme, 21. veebruaril toimub RMK Kõrvemaa Suusamaraton, kuhu on praeguseks registreerunud üle kuuesaja suusataja.

Eeldatavate favoriitidena stardivad suusasõidule mitmel aastal RMK Kõrvemaa Suusamaratonil esikolmikusse sõitnud Peeter Kirss ja Andres Kollo. Stardis on ka Nelikürituse mitmekordsed võitjad Allar Soo ja Heleri Kivil. Teiste seas pakub suusatajatele konkurentsi endine jalgpallur Raio Piiroja.

 

Pearajameister Jüri Voodla sõnul on maratonirada heas korras ja hästi tähistatud. "Kõrvemaal on suusamaratoni korraldamiseks lund piisavalt ja rada on kõigile harrastajatele jõukohane," innustas Voodla.

Suusatama tasub tulla kogu perega, sest lisaks 19 km ja 38 km põhidistantsidele toimub laupäeval Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses eraldi programm lastele. Lastesõitudel loositakse kõigi osalejate vahel välja üks komplekt Madshus lastesuuski ja kümme buffi. RMK lastealal "Noorendik" saavad väiksemad suusasõbrad vanuses 2-12 aastat osa võtta suusavõistlustest ning meisterdada ise endale medali. Registreerimine toimub kohapeal ja on tasuta.

 

Kõrvemaal korraldavad parkimist ja liiklust AS Ühisteenused reguleerijad, kelle märguanded tagavad sujuvama liikluskorralduse. Piibe maantee 30.-32. kilomeetril liiklejaile kehtib ohutuse tagamiseks piirkiirus 50 km/h. Korraldajad paluvad kõigil osalejatel aegsasti kohal olla, et leida endale parkimiskoht ja seada suusavarustus õigeaegselt valmis. Oodatud on ka pealtvaatajad, kellel on kõige mugavam sündmusele kaasa elada stardi- ja finišipaigas Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses.

 

RMK Kõrvemaa Suusamaratonile saab registreeruda täna kella 17-ni internetiaadressil www.jooks.ee või kohapeal homme hommikul võistluskeskuse sekretariaadis. Esimene start 38 km distantsile antakse kell 12.30 ja 19 km distantsile 12.45.

RMK Kõrvemaa Suusamaraton on Põhja-Eesti suurima perespordisarja avaetapp. RMK Kõrvemaa Neliküritus tõi mullu suusa-, jooksu-, triatloni- ja rattaradadele kokku 3 851 harrastajat.

 


Pressiteade
17.02.2015

Laupäeval toimuv suusamaraton avab RMK Kõrvemaa Nelikürituse hooaja

 

Sellel laupäeval, 21. veebruaril toimub Põhja-Eesti suurima perespordisarja RMK Kõrvemaa Nelikürituse esimene etapp, mis viib spordiharrastajad suusarajale. Täna lõpeb suusamaratonile soodusregistreerimine.

 

Kõrvemaal on suusasõiduks lund piisavalt ja spordisõpru ootavad heas korras suusarajad. Valida on 19 km ja 38 km distantsi vahel, mis läbitakse vabatehnikas. RMK Kõrvemaa Suusamaratoniks lubab ilmaprognoos mõõdukaid soojakraade.

 

Teiste hulgas tuleb pikale distantsile võistlema endine jalgpallur Raio Piiroja, kes oma suusamaratoni debüüdi tegi möödunud aastal just RMK Kõrvemaa Suusamaratonil. “Eelmisel aastal ei õnnestunud tiheda kalendriplaani tõttu kogu Neliküritust läbi teha, kuid sel aastal registreerusin varakult tervele sarjale ning loodan Kõrvemaal ka jooksu, triatloni ja rattasõidu etappidel osaleda,” avas rahvaspordisarjadel üha paremaid tulemusi näitav Piiroja hooaja plaane.

 

Lisaks 19 km ja 38 km põhidistantsidele toimub laupäeval Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses eraldi programm lastele. RMK lastealal "Noorendik" saavad väiksemad suusasõbrad vanuses 2-12 aastat osa võtta suusavõistlustest ning meisterdada ise endale medali. Registreerimine toimub kohapeal ja on tasuta.

 

Suusamaratonile saab registreerida kuni reedeni internetiaadressil www.jooks.ee ja laupäeva hommikul kohapeal võistluskeskuses. Soodsamalt saab end suusasõidule kirja panna täna südaööni.

 


Pressiteade
11.02.2015

 

RMK Kõrvemaa Suusamaraton toimub täies mahus
 

RMK Kõrvemaa Nelikürituse 2015. aasta hooaeg saab avalöögi 21. veebruaril toimuva suusamaratoniga. Täna kinnitas korralduskomitee RMK Kõrvemaa Suusamaratoni toimumise täies mahus.

 

Suusamaratonil on võimalik end proovile panna 38 km võistlusdistantsil või sõita kõigile jõukohasel 19 km terviserajal. Suusatatakse vabatehnikas, rajad kulgevad talvisel Kõrvemaa maastikul. Lisaks toimuvad RMK suusa- ja kelguvõistlused lastele.

 

Lumeolud on Kõrvemaal head ja soovijail on võimalus iga päev radu proovimas käia. Rajameister Jüri Voodla sõnul on maratonirada heas korras: “Hetkel on Kõrvemaa rajad piirkonna parimad. Kõrvemaa suusakeskusest Nelijärvele ja Valgehobusemäele on kõik rajad sõidetavad. Paarkümmend sentimeetrit lund on maas ja RMK Kõrvemaa Suusamaratoniks lumi ära ei sula.” Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses töötab ka suusalaenutus, kus on olemas varustus igas vanuses talispordiharrastajatele.

 

RMK Kõrvemaa Suusamaratonile saab registreerida internetis aadressil www.jooks.ee. Soodusregistreerimine suusamaratonile kestab 17. veebruari õhtuni. Lastesõitudele toimub registreerimine kohapeal ja on kõigile tasuta.

 

RMK Kõrvemaa Nelikürituse arvestusse kuuluvad lisaks suusamaratonile 26. aprillil toimuv kevadjooks, 18. juulil peetav rahvatriatlon ja 26. septembril sõidetav rattamaraton.

 


PRESSITEADE
21. veebruar 2015

 

Kuu aja pärast toimub RMK Kõrvemaa Suusamaraton

 

21. veebruaril toimuv Suusamaraton avab RMK Kõrvemaa Nelikürituse hooaja. Juba praegu on Kõrvemaal Eesti ühed paremad lumeolud.

 

RMK Kõrvemaa Suusamaratonil sõidetakse vabatehnikas põhidistantsil 38 km ja tervisedistantsil 19 km. Suusakeskuses toimuvad lastesõidud 300-meetrisel ringil. Lisaks suusamaratonile kuuluvad RMK Kõrvemaa Nelikürituse kavasse 26. aprillil toimuv Kevadjooks, 18. juulil aset leidev Triatlon ning 26. septembril sõidetav Rattamaraton.

 

Nelikürituse kõigi pikkade distantside läbijatele on auhinnaks Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse perepakett, mis sisaldab lisaks majutusele kas discgolfi, viburajaseiklust või rattamatka. Nelikürituse lühikeste distantside lõpetajaid premeeritakse saunapaketiga neljale inimesele.

 

Registreerides 21.-23. jaanuaril RMK Kõrvemaa Suusamaratonile, on võimalik sel laupäeval, 24. jaanuaril tasuta osaleda Pavo Raudseppa tehnikatestil Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses.

 

Mitmekordne Eesti meister murdmaasuusatamises, Pavo Raudsepp innustab inimesi Kõrvemaale suusatama tulema: „Pange end RMK Kõrvemaa Suusamaratonile kirja ja tulge julgelt laupäeval kell 11 tehnikatestile. Tõuseme püsti ja hakkame suusatamist nautima – suusatamine on lihtsam, kui te arvate!”

 

Hetkel on Kõrvemaal võimalik harjutada 1,5 km, 3 km, 5 km ja 19 km suusaradadel. Suuski saab laenutada ka Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusest, kus on olemas varustus igas vanuses talispordiharrastajatele.

 


PRESSITEADE

25. jaanuar 2014

 

RMK KÕRVEMAA SUUSAMARATONIL TULID TÄNA VÕITJATEKS TIMO SIMONLATSER JA PIRET PORMEISTER

 

Täna Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses toimunud RMK Kõrvemaa Suusamaratoni põhisõidu 38 km vabatehnikarajal krooniti võitjaks Timo Simonlatser CFC Spordiklubist. Teise koha võitis Peeter Kirss spordiklubist Biathlon, kelle järel tuli kolmandana finišisse möödunud aasta RMK Kõrvemaa Nelikürituse võitja Allar Soo.

 

Naiste seas tuli veenva ülekaaluga võitjaks Piret Pormeister. Teisele kohale sõitis Heleri Kivil ja kolmandaks tuli Reeda Tuula. Tubli sõidu tegi Eesti jalgpallikoondise raudvara Raio Piiroja, kes ületas finišijoone üldarvestuses kaheksakümne teisena.

Lisaks põhidistantsile sõitsid harrastajad ka 19 km pikkusel terviserajal, kus paremusjärjestust ei selgitatud. Küll said kõik lõpetajad kirja distantsi läbimise aja.

 

RMK lastealal ”Noorendik” said lapsed koos Tibu ja Rebasega osaleda lõbusatel suusa- ja kelguvõistlustel.

Täna asetleidnud suusasõit oli avalöögiks tänavusele RMK Kõrvemaa Neliküritusele. Lisaks Suusamaratonile kuuluvad Põhja-Eesti suurima perespordisarja kavva 27. aprillil toimuv kevadjooks, 19. juulil aset leidev rahvatriatlon ning 27. septembril sõidetav rattamaraton.

 


PRESSITEADE

RMK Kõrvemaa Suusamaraton
24.01.2014
 

RMK Kõrvemaa Suusamaratonil pakub suusatajatele konkurentsi jalgpallur Raio Piiroja

 

Homme, 25. jaanuaril toimuvale RMK Kõrvemaa Suusamaratonile stardib arvukalt suusaharrastajaid, kelle seas on Eesti jalgpallikoondislane Raio Piiroja.

 

„Kui esimeselt suusaringilt tulen, siis vaatan, kas saab veel gaasi vajutada või ei. See on minu debüüt suusamaratonil. Esimeseks maratoniks valisin just RMK Kõrvemaa Suusamaratoni, sest mulle meeldib Kõrvemaa maastik. Kavatsen sel aastal läbi teha kogu RMK Kõrvemaa Nelikürituse,“ avalikustas hooaja plaane debütant Piiroja.

 

Eeldatavate favoriitidena stardivad homsele RMK Kõrvemaa Suusamaratonile Eestit mitmetel välisvõistlustel esindanud Madis Kollo ja Piret Pormeister, kes on 2007. aasta U23 vanuseklassi maailmameistrivõistluste pronksmedaliomanik. Stardis on ka mitu aastat järjest RMK Kõrvemaa Neliküritusel esikohaduelli pidanud Heleri Kivil ja Signe Parm. Kui ülemöödunud aastal võidutses Parm, siis eelmisel hooajal näitas Kivil paremaid tulemusi. Kumb alustab edukamalt tänavust hooaega, selgub juba homme.

 

Korraldajad ootavad Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusesse kõiki suusasõpru koos peredega, sest alates keskpäevast toimuvad suusasõidud kõige pisematele. Oodatud on ka pealtvaatajad, kellel on kõige mugavam sündmusele kaasa elada ning mõnusat talveilma nautida stardi- ja finišipaigas Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses.

 

Kõrvemaal korraldavad parkimist ja liiklust AS Ühisteenused reguleerijad, kelle märguanded ja soovitused tagavad sujuvama liikluskorralduse. Kõigile Piibe maantee 30.-32. kilomeetril liiklejaile kehtib ohutuse tagamiseks piirkiirus 50 km/h. Korraldajad paluvad kõigil osalejatel aegsasti kohal olla, et leida endale parkimiskoht ja seada suusavarustus õigeaegselt valmis.

 

RMK Kõrvemaa Suusamaratonile saab registreeruda täna kella 17-ni internetiaadressil www.jooks.ee või kohapeal laupäeva hommikul võistluskeskuse sekretariaadis.

 


PRESSITEADE
22.01.2014
 
Jätkub soodusregistreerimine RMK Kõrvemaa Suusamaratonile
 

RMK Kõrvemaa Suusamaratoni korraldajad on pikendanud soodusregistreerimist, et ka hiljem treenimisega alustanud suusasõbrad saaksid end soodsalt selle talve esimesele suusapeole kirja panna. Laupäeval, 25. jaanuaril toimuva RMK Kõrvemaa Suusamaratoni registreerimise soodusvooru on pikendatud kuni reede õhtuni.

 

“Igal juhul toimub maraton Eesti hetke parimates lumeoludes. Korraldajad tegelevad maratoni-eelsetel päevadel lumeveoga raja kriitilistele kohtadele,” kinnitas peakorraldaja Mati Lilliallik Kõrvemaa Suusamaratoni toimumist täies mahus.

 

Korraldajad kutsuvad inimesi üles suusahooaega alustama: “Suusahooaeg on sel talvel küll algusega viivitanud, aga Kõrvemaa Suusamaraton sobib suurepäraselt hooaja avalöögiks. Kes ei julge väheste treeningkilomeetrite tõttu tulla 38 km rajale, on oodatud jõukohasele 19 km ringile. Lastele on avatud 300-meetrine suusaring ja kelgumägi.”

 

Suusamaratoni kõik osalejad saavad kingituseks kolmekordse suusahoolduspaketi Sportlandilt. Kõiki tänavuse RMK Kõrvemaa Nelikürituse pikkade distantside läbijaid premeeritakse uue spordikella ja tasuta osavõtuga 2015. aasta Neliküritusest. Auhinnad on välja pandud ka Nelikürituse kõigi lühikeste distantside läbijatele, kel on võimalus koos kolme sõbraga kasutada taluhõngulist sauna Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses sobival ajal.

 

RMK Kõrvemaa Suusamaraton on avalöök 2014. aasta RMK Kõrvemaa Neliküritusele. Lisaks suusamaratonile kuuluvad Nelikürituse kavva 27. aprillil toimuv Kevadjooks, 19. juulil aset leidev Triatlon ning 27. septembril sõidetav Rattamaraton.

 


 

PRESSITEADE 16.01.14

 

RMK Kõrvemaa Suusamaratonil ja Neliküritusel on kõigile osalejatele väärt auhinnad

 

Laupäeval, 25. jaanuaril toimuva RMK Kõrvemaa Suusamaratoni korraldajad on osalejate motiveerimiseks esmakordselt kokku pannud atraktiivse auhinnapaketi.

 

Suusamaratoni kõik osalejad saavad kingituseks kolmekordse suusahoolduspaketi Sportlandilt tänavuseks talvehooajaks. Kõiki tänavuse RMK Kõrvemaa Nelikürituse pikkade distantside läbijaid premeeritakse uue spordikella ja tasuta osavõtuga 2015. aasta Neliküritusest. Auhinnad on välja pandud ka Nelikürituse kõigi lühikeste distantside läbijatele, kel on võimalus koos kolme sõbraga kasutada taluhõngulist sauna Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses sobival ajal.

 

 „Kõrvemaal on Eesti ühed paremad lumeolud ja sisse on pressitud 1,5 ja 5 km rajad, mis ootavad suusatajaid juba praegu harjutama,“ ergutas võistluste korraldaja Mati Lilliallik kõigil suusahooaega alustama. Suuski on võimalik laenutada ka kohapealt Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusest, kus on olemas varustus igas vanuses talispordiharrastajatele. „Korraldajad ootavad osalejaid Kõrvemaale talveilma nautima kogu perega,“ kinnitas Mati Lilliallik ja lisas, et Kõrvemaal on avatud ka kelgumägi ja snowtube’i rada. Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus korraldab ka tasulist lastehoidu.

 

RMK Kõrvemaa Suusamaratonil sõidetakse vabatehnikas põhidistantsil 38 km ja tervisedistantsil 19 km. Alates kella 12-st toimuvad suusakeskuses lastesõidud 300-meetrisel ringil.

 

RMK Kõrvemaa Suusamaraton on avalöök 2014. aasta RMK Kõrvemaa Neliküritusele. Lisaks suusamaratonile kuuluvad Nelikürituse kavva 27. aprillil toimuv Kevadjooks, 19. juulil aset leidev Triatlon ning 27. septembril sõidetav Rattamaraton.

 


PRESSITEADE, 13. jaanuar 2014

 

LAUPÄEVAL, 25. JAANUARIL TOIMUVA SUUSAMARATONIGA ALGAB RMK KÕRVEMAA NELIKÜRITUSE SARI. KÕRVEMAAL ON JUBA PRAEGU EESTI PARIMAD LUMEOLUD.

 

Tänavuse liikumisaasta esimene suurem suusasõit, RMK Kõrvemaa Suusamaraton, toimub laupäeval, 25. jaanuaril. Stardi- ja finišipaik asub Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses.  Päev algab kell 12 RMK suusasõitudega lastele. Lastesõitudele registreerimine ja võistlus toimub RMK lastealal ”Noorendik” ning on kõigile tasuta.

 

Kell 12:30 antakse RMK Kõrvemaa Suusamaratoni põhisõidu, 38 km distantsi, start. Veerand tundi hiljem, kell 12:45, lähevad rajale 19 km harrastussõitjad. Sõidetakse vabatehnikas, aga kogu raja ulatuses on võimaluse korral sees ka klassikajälg. Pikema raja sõitjad läbivad kaks 19 km pikkust ringi ja lühemal rajal osalejad ühe.

 

Kuna lähinädalate ilmaprognoos lubab mõõdukalt külmakraade ja lumelisa, siis võib eeldada, et tänavune RMK Kõrvemaa Suusamaraton toimub plaanipäraselt.

 

RMK Kõrvemaa Suusamaraton on avalöök 2014.a. RMK Kõrvemaa Neliküritusele. Lisaks Suusamaratonile kuuluvad Nelikürituse kavva 27. aprillil toimuv Kevadjooks, 19. juulil aset leidev Triatlon ning 27. septembril sõidetav Rattamaraton.

Registreerida saab RMK Kõrvemaa Suusamaratonile ja Neliküritusele internetiaadressil: www.jooks.ee


Pressiteade 29.01.2013
RMK Kõrvemaa Suusamaratonil osales 22% rohkem spordisõpru

 

Nädalavahetusel peeti Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses Põhja-Eesti suurima perespordisarja avaetapp. RMK Kõrvemaa Suusamaraton toimus suurepärase ilmaga ning tõi spordiradadele rekordarvu inimesi.

 

Pikema 38 km distantsi lõpetas 487 ja lühema 19 km distantsi 320 suusasõpra. Lastesõitudest võttis osa 80 noort. Kokku ületas finišijoone seega 887 inimest, mis on 22% rohkem kui eelmisel aastal.

 

Rajalt tulijate emotsioonid olid valdavalt ülevad, kiideti rajaprofiili ja valitsenud meeleolu ning võistluskeskust. Rõõmustamiseks oli põhjust ka meditsiinipersonalil, kelle sõnul tõsisemaid probleeme polnud.

 

Kõrvemaa Suusamaratoni nimisponsori Riigimetsa Majandamise Keskuse turundusjuhi Kati Veskimägi hinnangul on eestlaste spordihuvi järjest kasvanud ja seda on näha ka nende suures organisatsioonis. "Selle tunnistuseks on RMK võistkonna saavutatud teine koht ettevõtete arvestuses," lisas ta. Kokku oli firmade arvestuses esindatud 77 organisatsiooni.

 

Ühtlasi avaldas Veskimägi lootust, et aina rohkem inimesi leiab tee spordi juurde. "Riigimets ning seal asuvad spordirajad on alati kõigile avatud. Tulge ja kasutage neid võimalusi," kutsus ta üles kõiki aktiivsete eluviiside austajaid.

 

RMK Kõrvemaa Suusamaraton on RMK Kõrvemaa Nelikürituse esimene etapp. Järgmiseks osavõistluseks on RMK Kõrvemaa Kevadjooks 27. aprillil. Mullu tõi sarivõistlus suusa-, jooksu-, triatloni- ja rattaradadele kokku 3536 harrastajat.

 

Esialgsed TULEMUSED
Fotod

Lisainfo sündmuse kohta siit
Leia meid ka facebookist


Uudis 26.01.2013

 

Osavõturekordi püstitanud RMK Kõrvemaa Suusamaratoil tulid võitjateks Eno Vahtra Otepää Karupesa Teamist ja Heleri Kivil Tartust. Sportlikust päevast võttis osa ligi tuhat suusasõpra.

 

Täna Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses meeleolukalt möödunud päev algas laste suusavõistlustega RMK lastealal "Noorendik", kus lõi kaasa arvukalt väikeseid suusasõpru.

 

RMK Kõrvemaa Suusamaratoni põhisõidu 38 km vabatehnikarajal krooniti võitjaks Eno Vahtra Otepää Karupesa Teamist. Teise koha võitis Peeter Kirss spordiklubist Biathlon, kelle järel tuli finišisse Grafti esindaja Meelis Rebane.

Naiste seas olid kolm kiiremat Heleri Kivil Tartust, Signe Parm Tallinnast ja Tiina Idavain spordiklubist Metsasõbrad.

 

Lisaks põhidistantsile sõitis arvukalt harrastajaid ka 19 km pikkusel rajal, kus paremusjärjestust ei selgitatud. Küll said kõik lõpetajad kirja distantsi läbimise aja. Tänavusest suusamaratonist võttis osa pea tuhat suusasõpra, mis on üheksandat korda toimunud ürituse rekordiks.

 

Täna asetleidnud suusasõit oli avalöögiks tänavusele RMK Kõrvemaa Neliküritusele. Lisaks Suusamaratonile kuuluvad Põhja-Eesti suurima perespordisarja kavva 27. aprillil toimuv kevadjooks, 13. juulil aset leidev triatlon ning 21. septembril sõidetav rattamaraton.

 

Esialgsed TULEMUSED
Fotod

Lisainfo sündmuse kohta siit
Leia meid ka facebookist

 


Pressiteade 25.01.2013


Homme toimuval RMK Kõrvemaa Suusamaratonil osaleb rekordiliselt suusasõpru

 

Homme toimub RMK Kõrvemaa Suusamaraton, kuhu on praeguseks registreerunud peaaegu tuhat suusasõpra. Suurt huvi ennustas juba nädal varem peetud ühistreening, kus oli ligikaudu sama palju osalejaid.

 

Eeldatavate favoriitidena stardivad homsele RMK Kõrvemaa Suusamaratonile meestest Eesti koondise kandidaat Madis Vaikmaa Sparta Spordiklubist ja eelmisel aastal Kõrvemaal kolmandaks tulnud Peeter Kirss Spordiklubist Biathlon. Naiste seas on esikohapretendentideks RMK Kõrvemaa Nelikürituse mitmekordne võitja Signe Parm Tallinnast ja mullu nelikürituse arvestuses teiseks jäänud Heleri Kivil Tartust.

 

Pearajameister Jüri Voodla sõnul on maratonirada heas korras ja hästi tähistatud. "Soovitan jõudu hoida 19 kilomeetrise ringi teiseks pooleks, kus on raja kõige järsemad tõusud ja nõudlikumad langused. Üldiselt on rada kõigile harrastajaile jõukohane," rääkis Voodla. Tema sõnul on osalejate arv aastate jooksul pidevalt kasvanud ning huvi tervisespordi vastu tõusuteel.

 

Kuna RMK Kõrvemaa Suusamaratonile tuleb rekordiliselt osavõtjaid, siis paluvad korraldajad kõigil aegsasti kohal olla, et leida endale parkimiskoht ja seada õigeaegselt valmis suusavarustus. Parkida saab selleks ettenähtud kohtades Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse ümbruses. Parkimist ja liiklust korraldavad AS Ühisteenused reguleerijad, kelle märguanded ja soovitused tagavad sujuvama liikluskorralduse. Kõigile Piibe maantee 30.-32. kilomeetril liiklejaile kehtib ohutuse tagamiseks piirkiirus 50 km/h.

 

Lisaks võistlejatele ootavad korraldajad hulgaliselt pealtvaatajaid, kellel on kõige mugavam sündmusele kaasa elada ja mõnusalt aega veeta stardi- ja finišipaigas Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses. Võistlejad läbivad seda mitmel korral ja kohaolijad saavad operatiivset infot rajal toimuvast.

 

Stardi- ja finišialast leiab ka lastele suunatud programmi, kelgumäe, kohviku ning abi suuskade määrimisel. Sportlandi telgist saab ühtlasi soetada ka soodsalt suusavarustust.

 

RMK Kõrvemaa Suusamaratonile saab registreeruda täna kella 16-ni internetiaadressil www.jooks.ee või kohapeal võistluspäeva hommikul võistluskeskuse sekretariaadis.

 

Maratonipäevaks lubab ilmaennustus hetkel 5-7 külmakraadi koos vähese lumesajuvõimalusega.

 

RMK Kõrvemaa Suusamaraton on Põhja-Eesti suurima perespordisarja avaetapp. Neljast üritusest koosnev RMK Kõrvemaa Neliküritus, tõi mullu suusa-, jooksu-, triatloni- ja rattaradadele kokku 3 536 harrastajat.

Lisainfo sündmuse kohta siit
Leia meid ka facebookist

 


 

Pressiteade 22.01.2013
 

RMK Kõrvemaa Suusamaratonile oodatakse ilusat suusailma ja rekordarvu osalejaid

 

Sellel laupäeval, 26. jaanuaril toimub Põhja-Eesti suurima perespordisarja RMK Kõrvemaa Nelikürituse esimene etapp, mis viib spordisõbrad suusarajale. Täna lõpeb suusamaratonile soodusregistreerimine.

 

RMK Kõrvemaa Suusamaratoniks on oodata ideaalseid tingimusi. Ilmaprognoos lubab mõõdukaid külmakraade ning lumeolud on suurepärased. Spordisõpru ootavad heas korras suusarajad. Valida on 19 km kui 38 km distantsi vahel, mis läbitakse vabastiilis. Kogu raja ulatuses on sees ka klassikajälg.

 

Võistlusele registreerumine on kulgenud oodatust paremas tempos ning laupäeval võib kõigi eelduste kohaselt näha rajal rekordarvu spordisõpru. Ühtlasi on täna viimane võimalus panna suusamaratonile kirja soodushinnaga.

 

Lisaks 19 km ja 38 km põhidistantsidele toimub laupäeval Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusest eraldi programm lastele. RMK lastealal "Noorendik" saavad väiksemad suusasõbrad vanuses 2-12 aastat osa võtta suusavõistlustest ning meisterdada ise endale medali. Registreerimine toimub kohapeal ja on tasuta.

 

Põhja-Eesti suurim perespordisari, neljast üritusest koosnev RMK Kõrvemaa Neliküritus, tõi mullu suusa-, jooksu-, triatloni- ja rattaradadele kokku 3 536 harrastajat.

 

RMK Kõrvemaa Suusamaraton toimub laupäeval, 26. jaanuaril. Registreeruda saab kuni reedeni internetiaadressil www.jooks.ee ja ka laupäeva hommikul kohapeal võistluskeskuses. Soodusregistreerimine lõpeb täna.

Lisainfo sündmuse kohta siit
Leia meid ka facebookist

 


Pressiteade 18.01.2013

Ülemaailmset lumepäeva tähistatakse Kõrvemaal ühistreeninguga

 

Pühapäeval, 20. jaanuaril peetakse üle maailma lumele pühendatud päeva. Rahvusvahelise suusaliidu ellu kutsutud sündmust tähistatakse ka Eestis. Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses toimub sel puhul tasuta RMK Kõrvemaa Suusamaratoni ühistreening. Enne rajale asumist leiab aset suusatehnika koolitus, mille viivad läbi mitmekordne Eesti meister Pavo Raudsepp ja hinnatud treener Jaak Teppan. Lastele toimub oma suusatund, millele järgneb ka võistlus.

 

RMK Kõrvemaa Suusamaratoni ühistreeningu korraldaja Marilin Pehka sõnul tekkis mõte suusasõpru ühisele treeningule kutsuda seoses rahvusvahelise lumepäeva ja läheneva maratoniga. "Lund on piisavalt, rajapõhi tugev ning korrapäraselt hooldatud. Mitmekülgne maastik muudab Kõrvemaal sportimise igati nauditavaks ja loodetavasti saavad sellest osa paljud aktiivsete eluviiside austajad," ütles ta.

 

RMK Kõrvemaa Suusamaratoni peakorraldaja Mati Lillialliku sõnul on ühistreening ühtlasi ka heaks võimaluseks proovida järgmisel pühapäeval ettevõetavat rada. "Hetkel saab juba hea ettekujutuse sellest, mis võistluspäeval spordisõpru ees ootab," lisas Lilliallik. Tema sõnul on tingimused treeninguks suurepärased.

 

Programm pühapäeval, 20. jaanuaril:
12.00 suusatehnika ABC stardialal Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses;
12.00 lastele suusatund ja võistlus;
12.30 ühistreening RMK Kõrvemaa Suusamaratoni rajal.

 

Kõige nooremaid ootab kelgumägi. Söögimaja teisel korrusel on avatud lastetuba koos tasuta lastehoiuga.
Peale talisporti pakutakse kuuma teed ning on avatud kohvik.

 

RMK Kõrvemaa Suusamaratoni põhisõidud toimuvad 26. jaanuaril.

 

Lisainfo sündmuse kohta siit
Leia meid ka facebookist

 


PRESSITEADE
26. veebruar 2012

 

Pühapäeval, 26. veeburaril toimunud RMK Kõrvemaa Suusamaratonil tulid võitjateks Jonatan Thoresson Rootsist ja Tatjana Mannima Kiviõli Suusaklubist. Sportlikust päevast võttis osa üle 700 suusasõbra.

 

Täna Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses meeleolukalt möödunud päev algas laste suusavõistlustega. RMK lastealal "Noorendik" toimunud võistlustel said kõik lapsed nimelise diplomi ja mängida loodusteemalisi mänge koos Rebase ja Jänesega.

RMK Kõrvemaa Suusamaratoni põhisõidu, 38 km vabatehnikarajal läks võit Rootsi. Võitjaks krooniti ajaga 1:37:09 Jonatan Thoresson Östersundi Spordiklubist. Teise koha võitis Andres Kollo (1:37:57) Karupesa Teamist jättes kolmandaks Peeter Kirssi (1:41:16) Spordiklubist Biathlon.

 

Naiste seas olid kolm kiiremat Tatjana Mannima (1:47:26) Kiviõli Suusaklubist, Sirli Hanni (1:54:42) ja Kaili Sirge Tamsalu (2:00:23) AO Suusaklubist.

Lisaks põhidistantsile sõitis arvukalt harrastajaid ka 19 km pikkusel rajal. RMK Kõrvemaa Suusamaratonist sai osa üle 700 suusasõbra.

 

Täna asetleidnud suusasõit oli avalöögiks tänavusele RMK Kõrvemaa Neliküritusele. Lisaks Suusamaratonile kuuluvad Nelikürituse kavva 28. aprillil toimuv Kevadjooks, 14. juulil aset leidev Triatlon ning 22. septembril sõidetav Rattamaraton.

 

LÕPLIKUD TULEMUSED, DIPLOMI PRINTIMINE JA LOOSIAUHINNAD
FOTOD


PRESSITEADE

30. jaanuar 2012

 

Algab Kõrvemaa nelikürituse uus hooaeg

 

Laupäeval, 4. veebruaril toimuva RMK Kõrvemaa Suusamaratoniga alustab oma seitsmendat hooaega populaarne rahvaspordisari Kõrvemaa Neliküritus, mida sellest hooajast korraldatakse koostöös Riigimetsa Majandamise Keskusega (RMK).

 

Kõrvemaa Nelikürituse näol on tegemist populaarse rahvaspordiürituste sarjaga, millel osalemiseks ei pea olema tugevate treeningharjumustega sportlane, vaid need on jõukohased igaühele, kes soovib sportlikult nädalavahetust veeta.

 

"RMK korraldab aastas kümneid looduses liikumise ja vaba aja veetmisega seotud sündmusi ning Kõrvemaa Neliküritus täiendab seda kalendrit suurepäraselt," ütles RMK juhatuse esimees Aigar Kallas, kelle sõnul oli koostöö alustamine igati loogiline veel seetõttu, et neliküritus toimub juba traditsiooniliselt RMK hallatavatel maadel ja metsades.

 

Kõigile liikumist armastavatele inimestele mõeldud võistlussari sai alguse 2005. aastal peetud Kõrvemaa Rattamaratonist, millele juba järgmisel hooajal lisandusid suusamaraton ja kevadjooks ning aasta hiljem ka triatlon. Kõrvemaa Neliküritus toimub Põhja-Kõrvemaa mitmekesisel ja kaunil maastikul olles oma looduslähedusega alternatiiviks mitmetele linnakeskkonnas peetavatele rahvaspordiüritustele.

 

Järgneva kolme aasta jooksul kannab võistlussari nime RMK Kõrvemaa Neliküritus. Liikumisharrastajad koos pere ja sõpradega on tänavu oodatud osalema 4. veebruaril RMK Kõrvemaa Suusamaratonile, 28. aprillil RMK Kõrvemaa Kevadjooksule, 14. juulil RMK Kõrvemaa Triatlonile ja 22. septembril RMK Kõrvemaa Rattamaratonile. Nelikürituse ülesehitus ja võistlusdistantsid jäävad samaks, mis eelmisel hooajal. RMK eestvedamisel jätkuvad ka traditsioonilised lastevõistlused, lisaks jagatakse noortele metsatarkust RMK metsatelgis.

 

RMK Kõrvemaa Nelikürituse võistlustele saab registreerida internetiaadressil www.jooks.ee.

 

Lisainfo:

Mati Lilliallik
MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi
Telefon 521 3331
E-post mati@jooks.ee

 


PRESSITEADE
5. veebruar 2011

 

TÄNA TOIMUNUD SEB KÕRVEMAA SUUSAMARATONIL TULID VÕITJATEKS KAURI KÕIV JA
HELERI KIVIL. SPORTLIKUST PÄEVAST VÕTTIS OSA REKORDILISELT SUUSASÕPRU.


Täna Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses meeleolukalt möödunud päev algas laste suusa- ja kelguvõistlustega, kus osales sadakond last. Kell 12:30 startis SEB Kõrvemaa Suusamaratoni põhisõidu, 38 km vabatehnikarajale üle 400 suusataja. Põnevas heitluses tuli rajarekordiga (1:36.56) võitjaks laskesuusakoondislane Kauri Kõiv, edestades Risto Roonetit vaid viie sekundiga. Kolmanda koha võitis Karl-August Tiirmaa Otepää Spordiklubist. Naiste seas olid kolm kiiremat Heleri Kivil, Jaanika Vilde ja Signe Parm.


Lisaks põhidistantsile sõitis üle kolmesaja harrastaja ka 19 km pikkusel rajal.

Täna asetleidnud SEB Kõrvemaa Suusamaraton oli avalöögiks 2011.a. SEB Kõrvemaa Neliküritusele. Nelikürituse kavva kuuluvad sel aastal lisaks Suusamaratonile, 23. aprillil toimuv Kevadjooks ja 16. juulil aset leidev Triatlon ning 24. septembril sõidetav Rattamaraton.

 

Tulemused ja diplomi saad välja printida SIIT
Fotod

 


Pressiteade
6. veebruar 2010

 

SEB KÕRVEMAA SUUSAMARATONI VÕITSID CHRISTOPHER TAMMET JA TATJANA MANNIMA. LIIKUMISRÕÕMU TALVISEL KÕRVEMAAL NAUTIS ÜLE 800 SUUSASÕBRA.

 

Täna suurepärastes talvistes oludes toimunud SEB Kõrvemaa Suusamaraton tõi suuskadele nii tippsõitjaid kui arvukalt harrastajaid. Päev algas Haribo laste suusa- ja kelguvõistlustega. Koos Haribo karu ja Tibuga lustis Kõrvemaal sadakond last.

SEB Kõrvemaa Suusamaratoni põhisõidu, 38 km distantsi võitjaks tuli pingelises lõpuheitluses Christopher Tammet Nõmme Suusaklubist edestades äsja alpimaja kuuri lõpetanud olümpiakoondislast Kaspar Kokka 4 sekundiga. Kolmandaks tuli Risto Roonet, kes jäi võitjast maha vaid 6 sekundit. Naiste seas olid SEB Kõrvemaa Suusamaratonil kolm kiiremat Tatjana Mannima, Elisabeth Juudas ja Jaanika Vilde. Lisaks põhisõidule lõid arvukad harrastussõitjad kaasa 19 km pikkusel distantsil. Kokku lõi tänavusel SEB Kõrvemaa Suusamaratonil kaasa üle 800 talispordisõbra, mis on Kõrvemaa Suusamaratonide rekord.

 

SEB Kõrvemaa Suusamaraton oli avalöögiks 2010.a. SEB Kõrvemaa Nelikürituse nimelisele sarjale. Nelikürituse kavva kuuluvad sel aastal lisaks Suusamaratonile, 24. aprillil toimuv Kevadjooks ja 17. juulil aset leidev Triatlon ning 25. septembril sõidetav Rattamaraton.

 


Pressiteade
5. veebruar 2010

 

LAUPÄEVAL TOIMUVAL SEB KÕRVEMAA SUUSAMARATONIL TULEVAD STARTI NII TIPUD KUI HARRASTAJAD. FAVORIIDINA LÄHEB STARTI EESTI OLÜMPIAKOONDISLANE KASPAR KOKK.

 

Laupäeval toimuv SEB Kõrvemaa Suusamaraton toob starti arvukalt suusasõpru. SEB Kõrvemaa Nelikürituse esimesele osavõistlusele on kirja pannud ligi 800 suusatajat. Suurfavoriidina läheb starti Vancouveri olümpiaks valmistuv Kaspar Kokk. Esikolmikukohti asuvad jahtima ka 2009.a. Kõrvemaa Suusamaratoni võitja Alari Remmelg ning mullune Kõrvemaa Nelikürituse võitja Risto Roonet. Naistest kaitseb suusamaratoni võitu Elisabeth Juudas. Harrastajatel tasub tulla kogu perega, et viimaste aegade parimates oludes teha suusasporti ja nautida suurepärast Kõrvemaa loodust.

 

SEB Kõrvemaa Suusamaraton toimub laupäeval, 6. veebruaril. Stardi- ja finishipaik asub Sportland Kõrvemaa Suusa- ja Matkakeskuses. Päev algab kell 12 Haribo lastesõitudega. Lastesõitudele on registreerimine kohapeal ja kõigile tasuta. Koos lastega teeb talisporti kõigile tuntud Tibu alias Venno Loosaar. Kõik lapsed saavad lõpetades diplomi, sooja joogi ja Haribo maiustusi.

Kell 12:30 antakse SEB Kõrvemaa Suusamaratoni põhisõidu, 38 km distantsi, start. Veerand tundi hiljem, kell 12.45, lähevad rajale 19 km harrastussõitjad. Sõidetakse vabastiilis, aga kogu raja ulatuses on sees ka klassikajälg. Rajad kulgevad talvise Kõrvemaa kaunil maastikul ja on kõigile jõukohased. Kes pole veel jõudnud ennast registreerida, siis seda saab teha internetis aadressil www.jooks.ee, samuti kohapeal võistluspäeva hommikul. Lume ja ilmaolud on Kõrvemaal viimase kümne aasta parimad.

 

Homme asetleidev SEB Kõrvemaa Suusamaraton on avalöök 2010.a. SEB Kõrvemaa Nelikürituse nimelisele sarjale. Nelikürituse kavva kuuluvad sel aastal lisaks Suusamaratonile, 24. aprillil toimuv Kevadjooks ja 17. juulil aset leidev Triatlon ning 25. septembril sõidetav Rattamaraton.


Sportland Kõrvemaa Suusamaraton
Pressiteade 7. veebruar 2009

 

SPORTLAND KÕRVEMAA NELIKÜRITUS SAI ILUSA AVALÖÖGI

 

Laupäeval, 7. veebruaril sõidetud Sportland Kõrvemaa Suusamaratonil tulid võitjateks Alari Remmelg ja Elisabeth Juudas. Sportlikust päevast võttis osa ligi 600 suusasõpra.

 

Laupäeval, Kõrvemaa Suusa- ja Matkakeskuses suurepärastes lumeoludes meeleolukalt möödunud sportlik päev algas Haribo lastevõistlustega, kus nautis suusa- ja kelgurõõme sadakond last, kes kõik said hea sõidu eest toredad auhinnad ja diplomi. Lapsed said palju uusi teadmisi ka populaarseks osutunud RMK looduskoolis.

 

Kell 12.30 startinud põhisõidu, 38 km distantsi võitjaks tuli Crafti esindaja Alari Remmelg, kellele jäi napilt alla Risto Roonet (Craft). Kolmanda koha võitis Karel Viigipuu Elva Suusaklubist. Naiste konkurentsis tuli Sportland Kõrvemaa Suusamaratoni võitjaks Elisabeth Juudas, järgnesid Signe Parm ja Jaanika Vilde.

 

Lisaks põhidistantsile sõitis pea paarsada harrastajat ka 19 km pikkusel rajal.

Suusamaraton avas Sportland Kõrvemaa Nelikürituse kolmanda hooaja. Igale maitsele positiivseid sportlikke emotsioone pakkuv tervisespordiürituste sari jätkub juba 25. aprillil, kui toimub Kõrvemaa Nelikürituse teine osavõistlus Sportland Kõrvemaa Kevadjooks, kuhu oodatakse kõiki tervisespordisõpru.

 


Pressiteade 04.02.2009

 

Sportland Kõrvemaa Suusamaratonile registreerumine veel täna SOODUSHINNAGA!

 

Juba sel laupäeval, 7. veebruaril toimub SPORTLAND KÕRVEMAA SUUSAMARATON.

Suusamaratonil on võimalik oma võimeid näidata 38 km võistlusdistantsil või nautida puhast Eestimaa loodust 19 km terviserajal. Sõidetakse vabastiilis. Lisaks toimuvad Haribo laste kelgu- ja suusavõistlused. Võistluskeskus asub Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses.

 

Registreerumisega tasub kiirustada, sest SOODUSREGISTREERIMINE kehtib veel täna, 4. veebruaril! Registreerumine ja võistlusinfo www.jooks.ee

38km start antakse kl 12.30, 19km 12.45. Lastesõidud algavad kl 12.00

Suusarajal ja finišis pakutakse Liptoni teed, finišis ootavad kõiki lõpetajaid supp ja kuum saun.

Avatud on RMK Looduskool, kus nii lapsed kui täiskasvanud saavad infot talvisest metsaelust, tehakse miniretki metsa alla, toimub meisterdamisvõistlus.

 

Treeningrajad Kõrvemaal on avatud, lumeolud head. Laupäeval luba ilusat talveilma külmakraadidega -2 kuni -6.


 

Pressiteade 15.03.2008

 

SPORTLAND KÕRVEMAA NELIKÜRITUS SAI ILUSA AVALÖÖGI

 

15. märtsil toimus Sportland Kõrvemaa Nelikürituse teise hooaja avaüritus. Eestimaa lumetu talve tõttu 9. veebruaril pidamata jäänud suusavõistlus asendati uuendusliku suusa-imitatsioonivõistlusega.

 

Meeleolukas päev algas Haribo lastejooksudega ja kulmineerus 16 kilomeetrise suusaimitatsiooniga ning 6 km tervisekõnniga. Vastavalt võimetele valitud rada tuli läbida suusa- või kõnnikeppidega kas joostes, kõndides või matkates. Hoolimata talvelõpu heitlikest ilmaoludest käis uut laadi tervisespordiüritust nautimas 244 tervisest ja liikumisest lugupidavat inimest.

Suusa-imitatsiooni võistlus oli esimeseks osavõistluseks Sportland Kõrvemaa Nelikürituse arvestuses. Kuna tegemist oli Kõrvemaa Suusamaratoni asendusüritusega, said kõik raja läbinud protokolli distantsi läbimise aja, aga paremusjärjestust ei selgitatud. Sportland Kõrvemaa Nelikürituse arvestuses saavad kõik raja läbinud kirja null-aja ja alustavad teist osavõistlust, Kõrvemaa Kevadjooksu, võrdselt seisult.

Sportland Kõrvemaa Nelikürituse arvestusse kuuluvad lisaks tänasele suusa-imitatsioonivõistlusele veel 3. mail toimuv Kõrvemaa Kevadjooks, 19. juulil peetav Kõrvemaa Rahvatriatlon ja 27. septembril sõidetav Kõrvemaa Rattamaraton.

 

Sportland Kõrvemaa Nelikürituse korraldajad tänavad kõiki avaüritusest osavõtjaid ja koostööpartnereid.

 


Pressiteade
10.02.2007

 

Sportland Kõrvemaa Suusamaratoni võitsid Dmitri Borovik ja Õnne Kurg

 

Täna sõidetud Sportland Kõrvemaa suusamaratoni võitis meestest Dmitri Borovik edestades Pavo Raudseppa. Kolmanda koha võitis SkiBikersi esindaja Risto Roonet. Naistest tuli võitjaks eelmise aasta Sportland Kõrvemaa Kolmikürituse parim Õnne Kurg, teisele kohale tuli Margit Ani ja kolmandaks Signe Parm.

 

Aegviidu lähistel Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses asetleidnud meeleolukas päev meelitas inimesi kaasa lööma kogu perega. Kui täiskasvanud suusasõbrad said ennast proovile panna 38 ja 19 km distantsidel, siis lapsed said nautida talvemõnusid suusa- ja kelguvõistlustel, mida juhtis kõigile tuttav Jäpe. Suurepärast suusailma ja kaunist Kõrvemaa maastikku nautis tänasel üritusel 624 suusasõpra.

 

Alles teist aastat toimunud Sportland Kõrvemaa Suusmaraton näitas selgelt, et ollakse kujunemas üheks olulisemaks talviseks rahvaürituseks Tallinna ja Põhja-Eesti tervisesportlaste seas.
Tänane suusamaraton oli esimene osavõistlus esmakordselt sel aastal kavasolevast Sportland Kõrvemaa Neliküritusest. Eelmisel aastal veel Kõrvemaa Kolmiküritusena käima läinud tervisespordiürituste sari koosneb neljast vahvast rahvaspordiüritusest: suusamaraton 10. veebruaril, kevadjooks 5. mail, rahvatriatlon 21. juulil ja rattamaraton 29. septembril.

Sportland Kõrvemaa Suusamaratoni toetasid Lipton, Rakvere Lihatööstus, ABC Motors, Fischer, Postimees, Kuku raadio, ajakiri ÜKS, BIG, Kultuurkapital, Tallinna linn ja Hasartmängumaksunõukogu.

 


 

PRESSITEADE

1. veebruar 2007

 

10. veebruaril toimub Sportland Kõrvemaa Suusamaraton

 

Alles teist aastat toimuv Sportland Kõrvemaa Suusmaraton on kujunemas üheks olulisemaks suusaürituseks Tallinna ja Põhja-Eesti tervisesportlaste seas.

Järgmise nädala laupäeval sõidetav suusamaraton on esimene osavõistlus esmakordselt sel aastal kavasolevast Sportland Kõrvemaa Neliküritusest. Eelmisel aastal veel Kõrvemaa Kolmiküritusena käima läinud tervisespordiürituste sari koosneb neljast vahvast rahvaspordiüritusest: suusamaraton 10. veebruaril, kevadjooks 5. mail, rahvatriatlon 21. juulil ja rattamaraton 29. septembril.

 

10. veebruaril Aegviidu lähistel Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses asetleidvale Sportland Kõrvemaa Suusamaratonile ootavad korraldajad inimesi kaasa lööma kogu perega. Päev algab kl. 11.30 lõbusate suusa- ja kelguvõistlustega lastele tuntud nalja- ja bändimehe Venno Loosaare juhtimisel. Lastevõistlustest osavõtt on kõigile tasuta. Registreerimine toimub kohapeal ja võistlused kestavad seni kuni soovijaid jätkub.

 

10. veebruaril kell 12.30 antakse start Sportland Kõrvemaa Suusamaratoni 38 km pikkuse põhidistantsi suusatajatele. Pool tundi hiljem, kl 13, stardivad tervisesportlased 19 km pikkusele rajale. Sportland Kõrvemaa Suusamaraton sõidetakse vabastiilis. Rada kulgeb mitmekesisel maastikul ja on kõigile jõukohane. Liptoni joogipunktides pakutakse osalejaile kuuma Liptoni teed ja energiat andvaid suupisteid, abivajajad saavad kohendada suusavarustust ja vajadusel on valmis meditsiiniteenistus. Võistluskeskuses on kogu päeva võimalik tutvuda sponsorite väljapanekuga. Sportlandi telgist on sel päeval võimalik soodsalt osta suusa- ja matkavarustust, Toko boksis saab lasta mõistliku tasu eest oma suuski määrida ja tasuta head nõu küsida.

Finiðis ootab kõiki lõpetajaid kehakinnitus ja kuum saun. Lisaks suusamaratoni parimatele, kellele on mõeldud kopsakad rahalised auhinnad, loositakse kõigi osavõtjate vahel välja hulgaliselt sponsorite auhindu.

 

Kümme päeva enne üritust on registreerunud juba ligi 400 suusasõpra. Suusamaratonile ja kogu neliküritusele saab registreerida Sportlandi ja Cityspordi kauplustes üle Eesti ja kodulehel: www.jooks.ee. Registreerida saab ka võistluskeskuses maratonipäeval, 10. veebruaril.

 

Lumeolud Kõrvemaal on suurepärased ja soovijail on juba praegu võimalus radu proovimas käia. Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus on avatud iga päev. Töötab suusalaenutus, saab võtta kehakinnitust ja nautida saunamõnusid ning fantastilist Kõrvemaa maastikku. Soovi korral ja etteteatamisel saab jääda ka öömajale.

 

Sportland Kõrvemaa Suusamaratoni toetavad Lipton, Rakvere Lihatööstus, ABC Motors, Fischer, Postimees, Kuku raadio, ajakiri ÜKS, BIG, Kultuurkapital, Tallinna linn ja Hasartmängumaksunõukogu.

Üritused toimuvad Sportlandi eestvedamisel.

Täpsem info ja registreerimine www.korvemaa.ee

 

24. aprill 2016
16. juuli 2016
24. september 2016