16. juuli 2016
Start: 00
00 : 00 : 00
et en
6. veebruar 2016
24. aprill 2016
24. september 2016

Pressiteated

Pressiteade
19.07.2014

 

RMK Kõrvemaa Triatloni võitsid Priit Ailt ja Kairi Schmidt

 

Täna Aegviidu lähedal Soodla veehoidla ning Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse ümbruses suurepärastes tingimustes toimunud meeleolukal rahvatriatlonil lõi kaasa üle 500 tervisespordisõbra.

 

RMK Kõrvemaa rahvatriatloni 350 meetri pikkusel ujumistrassil, 22 kilomeetrisel maastikurattarajal ja 4 km pikkusel jooksudistantsil kulgenud võistluse võitis juba kolmandat korda Priit Ailt Hawaii Express/TriSmile Klubist ajaga 1:01:02, seljatades RMK Kõrvemaa Nelikürituse mitmekordse võitja Allar Soo (1:01:31). Kolmanda koha võitles välja Urmas Utar (1:01:55). Naistest oli parim Kairi Schmidt ajaga 1:14:53. Teise koha võitis Liisa Kull ajaga 1:15:41. Kolmandale kohale tuli eelmise aasta võitja Helin Pungas (1:17:16).

Firmade arvestuses olid kolm paremat Omniva, Swedbank ja RMK.


RMK Kõrvemaa Triatlon oli kolmas osavõistlus RMK Kõrvemaa Neliküritusest. Nelikürituse selle aasta viimane võistlus, RMK Kõrvemaa Rattamaraton, toimub 27. septembril.

 


PRESSITEADE

18. juuli 2014

 

RMK Kõrvemaa Triatlon ootab osalema rohkelt harrastajaid

 

Sel laupäeval, 19. juulil toimuvale RMK Kõrvemaa Triatlonile on tulemas üle 500 harrastaja. Võidumõtetega tulevad osalema RMK Kõrvemaa Triatloni kahekordne võitja Priit Ailt, Eesti triatloniparemikku kuuluv Urmas Utar ja Kõrvemaa Nelikürituse mitmekordne võitja Allar Soo. Naistest on peafavoriidid möödunud aasta RMK Kõrvemaa Triatloni võitja Helin Pungas ja teisena finišeerunud Rahel Kallas. Neile pakuvad konkurentsi õed Kairi ja Sandra Schmidt, mitmekordne RMK Kõrvemaa Nelikürituse võitja Signe Parm ning mitmed teised. Harrastajatel tasub tulla kogu perega, sest kavas on ka lasteduatlon ning mitmekülgset tegevust jätkub suviselt kaunil Kõrvemaal kõigile.

 

Aegviidu lähedal Soodla veehoidlas ja Kõrvemaa maastikul toimuv rahvaspordiüritus toimub esmakordselt kahes osas. Esimene osa, kus stardivad, naised, noored ja seeniorid, algab homme kell 10.00. Sportlik päev jätkub kell 12.00 Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses lasteduatloniga. Kell 13.30 antakse Soodla veehoidla juures start meeste põhiklassile ning M40 vanuseklassile.

 

RMK Kõrvemaa Triatlon tuleb läbida ca 350 meetrit ujudes, 22 km maastikurattal ja 4 km joostes. Saku joogipunktides pakutakse osalejaile vett ja spordijooki, vajadusel on valmis meditsiiniteenistus ja ujumistrassi turvab vetelpääste. Võistluskeskuses on kogu päeva võimalik tutvuda partnerite väljapanekuga. Sportlandi telgist on sel päeval võimalik soodsalt osta triatlonivarustust ja teisi sporditooteid.

 

Ilmaprognoos lubab sooja ilma, mistõttu soovitavad korraldajad osalejail valida mõistlik riietus ja jõukohane tempo. Veetemperatuur Soodla veehoidlas on 23 kraadi. Enamikule osalejaist on tegu eelkõige mõnusa rahvaspordiüritusega, seepärast tuleks järgida põhimõtet – tähtis pole võit, vaid osavõtt.

RMK Kõrvemaa Triatlonile saab registreeruda täna kella 17.00-ni internetiaadressil www.jooks.ee või kohapeal võistluspäeva hommikul Soodla veehoidla juures sekretariaadis.

 

Triatlon on kolmas osavõistlus RMK Kõrvemaa Neliküritusest, mis koosneb neljast rahvaspordiüritusest: suusamaraton (toimus 25. jaanuaril), kevadjooks (27. aprillil), rahvatriatlon 19. juulil ja rattamaraton 27. septembril.

 


PRESSITEADE

13. juuli 2013

RMK Kõrvemaa Triatloni võitsid Markko Etverk ja Helin Pungas

 

Täna Aegviidu lähedal Soodla veehoidla ja Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse ümbruses suurepärastes tingimustes toimunud meeleolukal spordiüritusel lõi kaasa üle 500 tervisespordisõbra. Meeleolukas päev algas RMK Lasteduatloniga, kus lõi kaasa sadakond last.

 

RMK Kõrvemaa rahvatriatloni 350 meetri pikkusel ujumistrassil, 22 kilomeetrisel maastikurattarajal ja 4 km pikkusel jooksudistantsil kulgenud võistluse võitis põnevas heitluses Markko Etverk uue rajarekordiga 1:01.32, edestades võimsa lõpuspurdiga Allar Sood (1:01.46) ja Urmas Utarit (1:01.57). Neljandana lõpetas kahe viimase aasta RMK Kõrvemaa Triatloni võitja Priit Ailt (1:02.53) ning viiendana rattadistantsilt veel kindla liidrina tulnud Eesti jalgratturite paremikku kuuluv Erki Pütsep (1:04.38). Naistest oli parim Helin Pungas ajaga 1:16.02. Teise koha võitis Rahel Kallas (1:16.12) ja kolmandale kohale tuli Kerti Kesküla (1:19.15).
Täna asetleidnud rahvatriatlon oli kolmas osavõistlus RMK Kõrvemaa Neliküritusest. Nelikürituse selle aasta viimane võistlus, RMK Kõrvemaa Rattamaraton, toimub 21. septembril.

 


 

PRESSITEADE

12. juuli 2013

 

RMK Kõrvemaa Triatlonil osaleb rekordiliselt harrastajaid

 

LAUPÄEVAL TOIMUVAL RMK KÕRVEMAA TRIATLONIL TULEVAD STARTI NII TIPUD KUI HARRASTAJAD. RAJALE ON MINEMAS REKORDILISELT LIGI 600 OSALEJAT.

 

Sel laupäeval, 13. juulil toimuvale RMK Kõrvemaa triatlonile on tulemas rekordiliselt osalejaid - starti on tulemas üle 500 harrastaja. Võidumõtetega lähevad osalema kahe viimase aasta võitja Priit Ailt, Eesti triatloniparemikku kuuluvad Urmas Utar, Siim Kauge, Ravshan Balgabajev. Naistest on peafavoriidid õed Kairi ja Sandra Schmidt Ida-Virumaalt, mitmekordne Kõrvemaa Nelikürituse võitja Signe Parm ning mitmed teised. Harrastajatel tasub tulla kogu perega, sest kavas on ka lasteduatlon ning mitmekülgset tegevust jätkub suviselt kaunil Kõrvemaal kõigile.

 

Aegviidu lähedal Soodla veehoidlas ja Kõrvemaa maastikul toimuv rahvaspordiüritus algab homme kell 11.30 Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses lasteduatloniga. Kell 12 antakse Soodla veehoidla juures start RMK Kõrvemaa triatlonile, mis tuleb läbida ca 350 meetrit ujudes, 22 km maastikurattal ja 4 km joostes. Saku joogipunktides pakutakse osalejaile vett ja spordijooki, vajadusel on valmis meditsiiniteenistus. Võistluskeskuses on kogu päeva võimalik tutvuda partnerite väljapanekuga. Sportlandi telgist on sel päeval võimalik soodsalt osta triatlonivarustust ja teisi sporditooteid.

Ilmaprognoos lubab sooja ilma, mistõttu soovitavad korraldajad osalejail valida mõistlik riietus ja jõukohane tempo. Veetemperatuur Soodla veehoidlas on 21 kraadi. Et tegemist on enamikule osalejaist eelkõige mõnusa rahvaspordiüritusega, siis tuleks järgida põhimõtet – tähtis pole võit, vaid osavõtt.

 

Triatlon on kolmas osavõistlus RMK Kõrvemaa Neliküritusest, mis koosneb neljast rahvaspordiüritusest: suusamaraton (toimus 26. jaanuaril), kevadjooks (27. aprillil), rahvatriatlon 13. juulil ja rattamaraton 21. septembril.

 


Pressiteade

14.07.2012

 

RMK Kõrvemaa Triatloni võitsid Priit Ailt ja Julia Surikova.
 

Täna Aegviidu lähedal Soodla veehoidla ja Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse ümbruses suurepärastes tingimustes toimunud meeleolukal spordiüritusel lõi kaasa üle 500 tervisespordisõbra. Meeleolukas päev algas RMK Lasteduatloniga, kus lõi kaasa sadakond last.

 

RMK Kõrvemaa rahvatriatloni 380 meetri pikkusel ujumistrassil, 22 kilomeetrisel maastikurattarajal ja 4 km pikkusel jooksudistantsil kulgenud võistluse võitis põnevas heitluses Priit Ailt Hawaii Express/TriSmile Teamist ajaga 1:04.30, edestades Siim Kauget Tabasalu Triatloniklubist (1:04.51). Kolmanda koha võitles südi jooksuga välja Markko Etverk (1:05.24), jättes lõpuheitluses neljandaks rattadistantsilt veel kindla liidrina tulnud Eesti ühe parema jalgratturi Erki Pütsepa (1:05.56). Naistest oli parim Venemaa esindaja Julia Surikova ajaga 1:17:03. Teise koha võitis Signe Parm ajaga 1:18.23, kes juhib naiste seas RMK Kõrvemaa Nelikürituse üldarvestuses. Kolmandale kohale tuli Liis-Grete Arro (1:19.56).

 

Firmade arvestuses olid kolm paremat Eesti Posti Spordiklubi, RMK ja SEB.


Täna asetleidnud rahvatriatlon oli kolmas osavõistlus RMK Kõrvemaa Neliküritusest. Nelikürituse selle aasta viimane võistlus, RMK Kõrvemaa Rattamaraton, toimub 22. septembril.


Pressiteade
16.07.2011

 

SEB Kõrvemaa triatlon lõi osavõturekordi

 

Laupäeval, 16. juulil Aegviidu lähedal Soodla veehoidla ja Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse ümbruses suurepärastes tingimustes toimunud meeleolukal spordiüritusel lõi kaasa üle 500 tervisespordisõbra, mis on Kõrvemaa triatlonide osavõturekordiks. Meeleolukas päev algas Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses Lasteduatloniga, kus lõi kaasa sadakond last.

 

SEB Kõrvemaa rahvatriatloni 350 meetri pikkusel ujumistrassil, 22 kilomeetrisel maastikurattarajal ja 4 km pikkusel jooksudistantsil kulgenud võistluse võitis põnevas lõpuheitluses Priit Ailt Hawaii Express/TriSmile Teamist ajaga 1:04.10, edestades suurfavoriit Kirill Kotšegarovit 21CC Triatloniklubist (1:04.18) vaid 8 sekundiga. Kolmanda koha võitis Siim Kauge Tabasalu Triatloniklubist (1:05.11), jättes seljataha klubikaaslasest mulluse SEB Kõrvemaa triatloni võitja Urmas Utari. Naistest oli parim nädala eest täispika triatloni Eesti rekordi püstitanud Alma Sarapuu Tabasalu Triatloniklubist ajaga 1:18.34. Teise koha võitis Viru Spordiklubi esindaja Helen Schmidt (1:18.50), kolmanda koha pälvis tema õde Kairi Scmidt klubist Hawaii Express (1:19.33). Firmade arvestuses olid kolm paremat Eesti Posti Spordiklubi, Hansa Spordiklubi ja RMK.

16. juulil asetleidnud rahvatriatlon oli kolmas osavõistlus 2011.a. SEB Kõrvemaa Neliküritusest. Nelikürituse viimane võistlus SEB Kõrvemaa Rattamaraton toimub 24. septembril.

Lõplikud tulemused 2011
Korraldajate fotod
Spordiportaal.ee fotod


PRESSITEADE
15. juuli 2011

 

Laupäeval toimuval SEB Kõrvemaa Triatlonil tulevad starti nii tipud kui harrastajad. Rajale on esmakordselt minemas üle 500 osaleja

 

Sel laupäeval, 16. juulil toimuvale SEB Kõrvemaa triatlonile on tulemas rekordiliselt osalejaid - starti on tulemas üle 500 harrastaja. Võidumõtetega lähevad osalema möödunud aasta võitja Urmas Utar, Eesti triatloniparemikku kuuluvad Kirill Kotšegarov, Priit Ailt, Siim Kauge jpt. Naistest on peafavoriidid õed Helen, Kairi ja Sandra Schmidt Ida-Virumaalt. Harrastajatel tasub tulla kogu perega, sest kavas on ka lasteduatlon ning mitmekülgset tegevust jätkub suviselt kaunil Kõrvemaal kõigile.

 

Homme Aegviidu lähedal Soodla veehoidla ja Kõrvemaa maastikul toimuv rahvaspordiüritus algab kell 11.30 Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses lasteduatloniga. Kell 12 antakse Soodla veehoidla juures start SEB Kõrvemaa triatlonile, kus tuleb läbida ca 350 meetrit ujudes, 22 km maastikurattal ja 4 km joostes. Joogipunktides pakutakse osalejaile vett ja spordijooki, vajadusel on valmis meditsiiniteenistus. Võistluskeskuses on kogu päeva võimalik tutvuda sponsorite väljapanekuga. Sportlandi telgist on sel päeval võimalik soodsalt osta Nike, Crafti ja Speedo spordivarustust.

 

Ilmaprognoos lubab mõõdukalt sooja ilma, mistõttu soovitavad korraldajad osalejail valida mõistlik riietus ja jõukohane tempo. Et tegemist on enamikule osalejaist eelkõige mõnusa rahvaspordiüritusega, siis tuleks järgida põhimõtet – tähtis pole võit, vaid osavõtt.

 

Triatlon on kolmas osavõistlus SEB Kõrvemaa neliküritusest, mis koosneb neljast vahvast rahvaspordiüritusest: suusamaraton (toimus 5. veebruaril), kevadjooks (23. aprillil), rahvatriatlon 16. juulil ja rattamaraton 24. septembril.

 


 

PRESSITEADE

18. juuli 2009

 

Sportland Kõrvemaa Rahvatriatlon lõi osavõturekordi

 

Täna Aegviidu lähedal Soodla veehoidla ja Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse ümbruses suurepärastes tingimustes toimunud meeleolukal spordiüritusel lõi kaasa ligi 400 tervisespordisõpra, mis teeb Sportland Kõrvemaa Triatlonist teist aastat järjest suurima osavõtjaskonnaga triatlonivõistluse Eestis. Meeleolukas päev algas Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses Haribo Lasteduatloniga, mis tõi starti 51 last. Lapsed said võistlusjärgselt mängida ja enda teadmisi täiendada RMK Looduskoolis.

 

Sportland Kõrvemaa Rahvatriatloni 350 meetri pikkusel ujumistrassil, 22 kilomeetrisel maastikurattarajal ja 4 km pikkusel jooksudistantsil kulgenud võistluse võitis Urmas Utar (1:01.45,8), teiseks tuli Rait Pallo ja kolmanda koha võitis Siim Kauge. Naistest kordas eelmise aasta võitu Helen Schmidt Ida-Virumaalt (võiduaeg: 1:14.07,2), teise koha pälvis Alma Sarapuu ning kolmanda koha võitja oli Signe Parm. Firmade arvestuses olid kolm paremat Craft, Swedbank ja RMK.

 

Laupäeval asetleidnud rahvatriatlon on kolmas osavõistlus Sportland Kõrvemaa Neliküritusest. Põhja-Eesti populaarseim tervisespordiürituste sari koosneb neljast rahvaspordiüritusest: suusamaraton, kevadjooks, rahvatriatlon ja rattamaraton.
Sportland Kõrvemaa Triatlonit toetasid Sportland, Nike, ABC Motors, Haribo, RMK, Craft, Postimees, ERGO, Kultuurkapital, Tallinna linn ja Hasartmängumaksunõukogu.


 

PRESSITEADE
19. juuli 2008

 

Sportland Kõrvemaa Rahvatriatlonist võttis osa rekordiline arv osalejaid

 

Täna Aegviidu lähedal Soodla veehoidla ja Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse ümbruses suurepärastes tingimustes toimunud meeleolukal spordiüritusel lõi kaasa ligi 300 tervisespordisõpra, mis teeb Sportland Kõrvemaa Triatlonist suurima osavõtjaskonnaga triatlonivõistluse Eestis. Triatloni 350 meetri pikkusel ujumistrassil, 22 kilomeetrisel maastikurattarajal ja 4 km pikkusel jooksudistantsil kulgenud võistluse võitis Eesti tipptriatleet Ain-Alar Juhanson tiimist Q-thriatletes ajaga (1:04.21,8) edestades napilt Urmas Utarit (1:04.38,4) Tabasalu Triatloniklubist. Kolmanda koha võitis Priit Ailt Hawaii Expressi teamist ajaga 1:05.16,0. Naisi oli stardis 62, mis on triatlonivõistluse kohta harvanähtavalt palju. Võitjaks tuli Helen Scmidt Ida-Virumaalt (võiduaeg: 1:16.21,6), teise koha pälvis Alma Sarapuu Tabasalu Triatloniklubist ning kolmanda koha võitja oli rohkem suusatajana tuntud Jaanika Kalev.

 

Sportland Kõrvemaa Triatlon algas Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses lõbusa Haribo Lasteduatloniga, mis tõi starti poolsada last. Lapsed said võistlusjärgselt mängida ja enda teadmisi täiendada RMK Looduskoolis.

 

Laupäeval asetleidnud rahvatriatlon on kolmas osavõistlus Sportland Kõrvemaa Neliküritusest. Põhja-Eesti populaarseim tervisespordiürituste sari koosneb neljast rahvaspordiüritusest: suusamaraton, kevadjooks, rahvatriatlon ja rattamaraton.

Sportland Kõrvemaa Triatlonit toetasid Nike, Lipton, ABC Motors, Haribo, RMK, Craft, Postimees, Kuku raadio, ajakiri ÜKS, Kultuurkapital, Tallinna linn ja Hasartmängumaksunõukogu.


 

PRESSITEADE
18. juuli 2008

 

Homme toimub Kõrvemaal Eesti suurim triatlon

 

Laupäevasele rahvaspordiüritusele on registreerunud juba üle 300 tervisespordisõbra, mis triatloni kohta on erakordne. Registreerida saab ka kohapeal stardipaigas võistluspäeva, 19. juuli hommikul. Sportland Kõrvemaa Triatlon koosneb 350 meetri pikkusest ujumisdistantsist, 22 km pikkusest maastikurattarajast ja 4 km pikkusest jooksurajast.

Lisaks arvukale harrastajaskonnale leiab stardinimekirjast ka Eesti tipptriatleete. Favoriidina läheb starti Ain-Alar Juhanson.

 

19. juulil Aegviidu lähistel Soodla veehoidla ja Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse ümbruses asetleidvale Sportland Kõrvemaa Triatlonile ootavad korraldajad inimesi kaasa lööma kogu perega. Päev algab kell 11.30 lõbusa Haribo Lasteduatloniga (ratas jooks). Lastevõistlustest osavõtt on kõigile tasuta. Haribo Lasteduatlonile registreerimine toimub Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses. Samas on ka laste võistluspaik. Pärast võistlust saavad lapsed mängida ja uusi vahvaid teadmisi omandada RMK Looduskoolis.

 

19. juulil kella 12-st alates antakse Soodla veehoidla juurest stardid Sportland Kõrvemaa Rahvatriatloni esimesele alale: ujumisele (distants 350 meetrit). Osavõtjad on ohutuse huvides jagatud kolme stardigruppi, et avaalal, ujumises, ei tekiks liigset trügimist. Stardid antakse 15 minutiliste vahedega. Aega võetakse elektrooniliste kiipidega, mis tuleb kinnitada jala ümber. Sportland Kõrvemaa Triatloni rada algab Soodla veehoidlas ujumistrassiga ning kulgeb edasi Kõrvemaa mitmekesisel maastikul looklevatel ratta- ja jooksuradadel. Liptoni joogipunktides pakutakse osalejaile toniseerivat jahutatud rohelist teed, vett ja spordijooki, vajadusel on valmis meditsiiniteenistus. Ujumistrassi turvab vetelpääste.

 

Finišis ootab kõiki lõpetajaid kehakinnitus ja kuum saun. Lisaks triatloni parimatele, kes saavad sponsoritelt kopsakaid auhindu, loositakse ka kõigi osavõtjate vahel välja hulgaliselt auhindu.

 

Korraldajad soovitavad osalejatel valida endale jõukohane tempo, et mitte üle pingutada, vaid ujumisest, rattasõidust ja jooksust ning suurepärasest suvisest loodusest rõõmu tunda. Kindlasti tuleb ohutuse huvides õigesti hinnata oma ujumisoskust ning lugu pidada kaasvõistlejatest. Homne ilmaprognoos lubab igati mõnusat triatloniilma: vähese pilvisusega sademeteta ilm, sooja tuleb 19-23 kraadi ja puhub nõrk tuul 1-5 m/s. Veetemperatuur Soodla veehoidlas on 20 kraadi.

 

Laupäeval toimuv rahvatriatlon on kolmas osavõistlus teistkordselt kavasolevast Sportland Kõrvemaa Neliküritusest. Kõrvemaa Nelikürituse nimeline tervisespordiürituste sari koosneb neljast vahvast rahvaspordiüritusest: suusamaraton, kevadjooks, rahvatriatlon ja rattamaraton 27. septembril.

 

Sportland Kõrvemaa Triatlonit toetavad Nike, Lipton, ABC Motors, Haribo, RMK, Craft, Postimees, Kuku raadio, ajakiri ÜKS, Kultuurkapital, Tallinna linn ja Hasartmängumaksunõukogu.

Üritused toimuvad Sportlandi eestvedamisel.

Täpsem info ja registreerimine www.korvemaa.ee

 

6. veebruar 2016
24. aprill 2016
24. september 2016