2016

Pressiteade

3. oktoober 2016

 

Eesti suurima jooksusarja 2016 hooaja võitjad on Argo Jõesoo ja Kaisa Kukk

 

Pühapäeval, 2. oktoobril selgusid Selver Linnajooksude 2016 võitjad.
Sarjale pandi vääriline punkt Paide-Türi Rahvajooksul.
Meestest võitis esimese koha EMÜ SK esindaja Argo Jõesoo (35 punkti). Teise koha saavutas Jaanus Kallaste (Treeningpartner, 28 punkti) klubikaaslase Marti Medari (17 punkti) ees.

Naistest võitis kindla esikoha Kaisa Kukk (Treeningpartner/Diadora,  73 punkti). Teisele kohale jooksis end SK Jooksupartneri esindaja Moonika Pilli (54 punkti). Kolmandaks tuli Astrid Mai Barsegjan (Treeningpartner/Diadora,  33 punkti).
 
Punktiarvestust vaata lähemalt siit
Viimase osavõistluse Paide-Türi Rahvajooksu tulemused leiad siit


Pressiteade

30. september 2016

 

Pühapäeval selguvad Eesti suurima jooksusarja võitjad

 

Eesti suurim rahvaspordisari Selver Linnajooksud liidab 2016. aastal seitset Eesti jooksusündmust, pannes liikuma üle 40 000 liikumisharrastaja.
Selver Linnajooksude arvestusse kuuluvad 2016. aastal:
14. mai, Tartu Kevadjooks, 10 km
5. juuni, Rapla Selveri Suurjooks, 10 km ja 5 km
11. juuni, Narva Energiajooks, 21,1 km ja 7 km
13. august, Eesti Ööjooks, 21,1 km ja 10 km
4. september, Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks, 10 km
10.-11. september, SEB Tallinna Maraton ja Sügisjooks, 42,2 km, 21,1 km ja 10km
2. oktoober, Paide-Türi Rahvajooks, 13,6 km ja 6,5 km
 
Jooksusari loob stiimuleid nii tipptasemel jooksjatele kui harrastajatele. Kõigil seitsme osavõistluse peale vähemalt sada kilomeetrit läbinutele, ehk „100+“ arvestuses paremate osas toimub punktiarvestus, mille põhjal selguvad üldvõitjad. Enne pühapäeval toimuvat Selver Linnajooksude finaaletappi, Paide-Türi rahvajooksu, on meestest enim punkte kogunud Tiidrek Nurme (44 punkti) ja tema keenialasest treeningpartner Ibrahim Mukunga (40 punkti), kes aga Linnajooksude üldarvestusse ei lähe, kuna nende läbitud distantsid jäävad alla saja kilomeetri. Sarja üldvõidu peapretendendiks on Eesti Maaülikooli Spordiklubi esindaja Argo Jõesoo, kellel on koos 33 punkti. Talle järgnevad 25 punktiga Jaanus Kallaste ning 17 punktiga Marti Medar mõlemad klubist Treeningpartner.
 
Naistest on Selver Linnajooksude üldvõidu endale kindlustanud Kaisa Kukk klubist Treeningpartner, kellel on kogutud 64 punkti ning läbitud juba kuue etapiga üle saja kilomeetri. Teisel kohal on Moonika Pilli spordiklubist Jooksupartner 47 punktiga. Tihe rebimine tuleb Selver Linnajooksude kolmanda koha pärast, sest neli jooksjat, Astrid Mai Barsegjan (27 punkti), Liina Kivi (25 p), Hillevi Velba (23 p) ja Jana Treier (23 p), jäävad kõigest nelja punkti piiresse. Üldarvestuse konkurentsist on väljas Mari Boikov, kes on kogunud küll 42 punkti, aga läbitud kilomeetreid jääb tal seekord alla saja.
 
Selver Linnajooksud sarjas osalemine on jõukohane igale regulaarselt harjutavale jooksusõbrale. Distantse saab valida ja kombineerida selliselt, et kogu sarja peale 100 km kokku tuleks. Näiteks „100+“ raja läbimiseks ei pea osalema kõigil osavõistlustel, samuti ei pea ilmtingimata läbima maratoni. Kõik harrastajad, kes „100+“ raja läbivad saavad unikaalse Selver Linnajooksude medali ja Nike jooksujalatsid. Osalejad, kes on läbinud mistahes ajavõtuga distantsi kõigil seitsmel osavõistlusel, saavad kirja osaluskorra ning autasustatakse Linnajooksude medaliga.
 
Terve sarja läbinute arv ületab praeguste prognooside kohaselt neljasaja piiri ning 100+ rajal kaasa teinud jooksjaid tuleb kokku üle kolmesaja. Selver Linnajooksude üldine osavõturekord pärineb möödunud aastast, kui kõigil sarjakuuluvatel jooksudel kokku osales 40 282 liikumisharrastajat. Praeguste prognooside kohaselt lüüakse see tulemus tänavu üle.


Pressiteade

8. juuni 2016

 

Eesti suurimas jooksusarjas on pärast kahte osavõistlust tihe konkurents

 

Eesti suurimaks rahvaspordisarjaks pürgiv Selver Linnajooksud liidab 2016. aastal seitset Eesti jooksusündmust, mille korraldajad soovivad panna liikuma üle 40 000 liikumisharrastaja. Seitsme osavõistluse peale vähemalt sada kilomeetrit läbinutele, ehk „100+“ arvestuses paremate osas toimub punktiarvestus, mille põhjal selguvad sarja parimad. Auhinnafondi suuruseks on enam kui seitse tuhat eurot.
Punkte jagatakse osavõistluste paremusjärjestuse põhjal. Enim punkte kogunud võistleja on sarja võitja. Võrdse punktiarvu korral võidab võistleja, kellel on kõrgemad kohapunktid. Pikemad distantsid on punktiarvestuses suurema kaaluga kui lühemad distantsid. Vaata tulemusi siit
 
Selver Linnajooksude arvestuses on Tartu Kevadjooksu ja Rapla Selveri Suurjooksu järgselt põnev seis nii mees- kui naisjooksjate seas. Meestest on pärast kahe kümnekilomeetri pikkuse etapi läbimist liidriks Argo Jõesoo 15 punktiga (5. koht Tartus ja 2. koht Raplas). Teisel kohal sarja arvestuses on Tartus seitsmes ja Raplas kolmas olnud Jaanus Kallaste klubist Treeningpartner 12 punktiga, edestades vaid ühe punktiga Tartu Kevadjooksu võitnud Tiidrek Nurmet Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist ja Nurme treeningkaaslast Rapla jooksu võitjat Ibrahim Mukunga Wachirat Keeniast. Kaks viimatinimetatut on punkte saanud vaid ühelt osavõistluselt.
 
Naiste seas on Selver Linnajooksude arvestuses juhtimas Kaisa Kukk klubist Treeningpartner 20 punktiga (2. koht Tartus ja võit Raplas) edestades klubikaaslast Mari Boikovit vaid kolme punktiga (3. koht Tartus ja 2. koht Raplas). Kolmandal kohal on Spordiklubi Jooksupartner esindaja Moonika Pilli 14 punktiga, kelle järel on 11 punktiga neljas Tartu Kevadjooksu võitja Leila Luik Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist. Temagi on punkte kogunud vaid ühelt võistluselt.
 

Punkte jagatakse järgneval põhimõttel:

Koht osavõistlusel

A tase

B tase

C tase

I koht

15

13

11

II koht

13

11

9

III koht

11

9

8

IV koht

10

8

7

V koht

9

7

6

VI koht

8

6

5

7. koht

7

5

4

8.koht       

6

4

3

9.koht

5

3

2

10.koht

4

2

1

 

Tasemed:
A tase - SEB Tallinna Maraton 42 km
B tase - Narva Energiajooks 21 km
              Eesti Ööjooks 21 km
              SEB Tallinna Maraton 21 km
C tase - Tartu Kevadjooks 10 km jooks
              Rapla Selveri Suurjooks 10 km jooks
              Eesti Ööjooks 10 km jooks
              Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks 10 km jooks
              SEB Tallinna Maraton 10 km jooks
              Viking Window Paide-Türi Rahvajooks 13,6 km jooks

 

Eesti suurima jooksusarja kolmas osavõistlus, Narva Energiajooks, toimub juba eeloleval laupäeval, 11. juunil Narvas koos Eesti poolmaratoni meistrivõistlustega. Vaata lähemalt siit


Pressiteade

29. aprill 2016

 

30. aprillil lõpeb ühisregistreerimine Eesti suurimale jooksusarjale

 

Eesti suurimaks rahvaspordisarjaks pürgiv Selver Linnajooksud liidab 2016. aastal seitset Eesti jooksusündmust, mille korraldajad soovivad panna liikuma üle 40 000 liikumisharrastaja.

Selver Linnajooksude sarjaga soovitakse jooksuharrastajaile pakkuda lisamotivatsiooni kogu jooksuhooajaks, hoogustada üleriigilist sporditurismi ja anda erinevates linnades toimuvatele jooksudele laiemat kõlapinda.

 

Selver Linnajooksude arvestusse kuuluvad 2016. aastal:

14. mai

Tartu Kevadjooks

Tartu

10 km

5. juuni

Rapla Selveri Suurjooks

Rapla

10 km ja 5 km

11. juuni

Narva Energiajooks

Narva

21,1 km ja 7 km

13. august

Eesti Ööjooks

Rakvere

21,1 km ja 10 km

4. september

Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks

Pärnu

10 km

10.-11. september

SEB Tallinna Maraton ja Sügisjooks

Tallinn

42,2 km, 21,1 km ja

10km

2. oktoober

Paide-Türi Rahvajooks

Paide, Türi

13,6 km ja 6,5 km

 

Jooksusari loob stiimuleid nii tipptasemel jooksjatele kui harrastajatele. Kõigil seitsme osavõistluse peale vähemalt sada kilomeetrit läbinutele, ehk „100+“ arvestuses paremate osas toimub punktiarvestus, mille põhjal selguvad sarja parimad. Auhinnafondi suuruseks on enam kui 7 000 eurot. Punktisüsteemiga saab tutvuda siin

 

Selver Linnajooksud sarjas osalemine on jõukohane igale jooksuharrastajale. Distantse saab valida ja kombineerida selliselt, et kogu sarja peale 100 km kokku tuleks. Näiteks „100+“ raja läbimiseks ei pea osalema kõigil osavõistlustel, samuti ei pea ilmtingimata läbima maratoni. Jooksvat arvestust osavõistluste pikkade distantside lõikes (varasem Kuldrada) peetakse finišiprotokollide põhiselt ja lisatakse iga osavõistluse järgselt Linnajooksude kodulehele internetis.

 

Kõik harrastajad, kes „100+“ raja läbivad saavad Selver Linnajooksude medali ja Nike jooksujalatsid. Osalejad, kes on läbinud mistahes ajavõtuga distantsi kõigil seitsmel osavõistlusel, saavad kirja osaluskorra ning autasustatakse Linnajooksude medaliga.

 

Ühtne registreerimine kogu sarjale on avatud kuni 30. aprillini.

Registreeuma

Registreerunud

 

 

Rahvusvaheline Kergejõustikuliit IAAF kinnitas Tallinna Maratoni ja poolmaratoni rahvusvaheliste pronks tasemega jooksuvõistluste hulka. Eestis toimuv spordisündmus pälvis esmakordselt sellise kaaluga ülemaailmse korraldussertifikaadi.