Uudised

30. aprillil lõpeb ühisregistreerimine Eesti suurimale jooksusarjale

29.04.2016

Eesti suurimaks rahvaspordisarjaks pürgiv Selver Linnajooksud liidab 2016. aastal seitset Eesti jooksusündmust, mille korraldajad soovivad panna liikuma üle 40 000 liikumisharrastaja.

Selver Linnajooksude sarjaga soovitakse jooksuharrastajaile pakkuda lisamotivatsiooni kogu jooksuhooajaks, hoogustada üleriigilist sporditurismi ja anda erinevates linnades toimuvatele jooksudele laiemat kõlapinda.

Selver Linnajooksude arvestusse kuuluvad 2016. aastal:

14. mai

Tartu Kevadjooks

Tartu

10 km

5. juuni

Rapla Selveri Suurjooks

Rapla

10 km ja 5 km

11. juuni

Narva Energiajooks

Narva

21,1 km ja 7 km

13. august

Eesti Ööjooks

Rakvere

21,1 km ja 10 km

4. september

Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks

Pärnu

10 km

10.-11. september

SEB Tallinna Maraton ja Sügisjooks

Tallinn

42,2 km, 21,1 km ja

10km

2. oktoober

Paide-Türi Rahvajooks

Paide, Türi

13,6 km ja 6,5 km

 

Jooksusari loob stiimuleid nii tipptasemel jooksjatele kui harrastajatele. Kõigil seitsme osavõistluse peale vähemalt sada kilomeetrit läbinutele, ehk „100+“ arvestuses paremate osas toimub punktiarvestus, mille põhjal selguvad sarja parimad. Auhinnafondi suuruseks on enam kui 7 000 eurot. Punktisüsteemiga saab tutvuda siin

 

Selver Linnajooksud sarjas osalemine on jõukohane igale jooksuharrastajale. Distantse saab valida ja kombineerida selliselt, et kogu sarja peale 100 km kokku tuleks. Näiteks „100+“ raja läbimiseks ei pea osalema kõigil osavõistlustel, samuti ei pea ilmtingimata läbima maratoni. Jooksvat arvestust osavõistluste pikkade distantside lõikes (varasem Kuldrada) peetakse finišiprotokollide põhiselt ja lisatakse iga osavõistluse järgselt Linnajooksude kodulehele internetis.

 

Kõik harrastajad, kes „100+“ raja läbivad saavad Selver Linnajooksude medali ja Nike jooksujalatsid. Osalejad, kes on läbinud mistahes ajavõtuga distantsi kõigil seitsmel osavõistlusel, saavad kirja osaluskorra ning autasustatakse Linnajooksude medaliga.

 

Ühtne registreerimine kogu sarjale on avatud kuni 30. aprillini.

Registreeuma

Registreerunud

 

1. detsembril käivitus registreerimine Selver Eesti Linnajooksude sarjale 2020. hooajaks.
Selver Linnajooksude sarjaga soovitakse jooksuharrastajaile pakkuda lisamotivatsiooni kogu jooksuhooajaks, hoogustada üleriigilist sporditurismi ja anda erinevates linnades toimuvatele jooksudele laiemat kõlapinda.