Uudised

Eesti suurimas jooksusarjas on pärast kahte osavõistlust tihe konkurents

08.06.2016

Eesti suurimaks rahvaspordisarjaks pürgiv Selver Linnajooksud liidab 2016. aastal seitset Eesti jooksusündmust, mille korraldajad soovivad panna liikuma üle 40 000 liikumisharrastaja. Seitsme osavõistluse peale vähemalt sada kilomeetrit läbinutele, ehk „100+“ arvestuses paremate osas toimub punktiarvestus, mille põhjal selguvad sarja parimad. Auhinnafondi suuruseks on enam kui seitse tuhat eurot.

Punkte jagatakse osavõistluste paremusjärjestuse põhjal. Enim punkte kogunud võistleja on sarja võitja. Võrdse punktiarvu korral võidab võistleja, kellel on kõrgemad kohapunktid. Pikemad distantsid on punktiarvestuses suurema kaaluga kui lühemad distantsid. Vaata tulemusi siit

 

Selver Linnajooksude arvestuses on Tartu Kevadjooksu ja Rapla Selveri Suurjooksu järgselt põnev seis nii mees- kui naisjooksjate seas. Meestest on pärast kahe kümnekilomeetri pikkuse etapi läbimist liidriks Argo Jõesoo 15 punktiga (5. koht Tartus ja 2. koht Raplas). Teisel kohal sarja arvestuses on Tartus seitsmes ja Raplas kolmas olnud Jaanus Kallaste klubist Treeningpartner 12 punktiga, edestades vaid ühe punktiga Tartu Kevadjooksu võitnud Tiidrek Nurmet Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist ja Nurme treeningkaaslast Rapla jooksu võitjat Ibrahim Mukunga Wachirat Keeniast. Kaks viimatinimetatut on punkte saanud vaid ühelt osavõistluselt.

 

Naiste seas on Selver Linnajooksude arvestuses juhtimas Kaisa Kukk klubist Treeningpartner 20 punktiga (2. koht Tartus ja võit Raplas) edestades klubikaaslast Mari Boikovit vaid kolme punktiga (3. koht Tartus ja 2. koht Raplas). Kolmandal kohal on Spordiklubi Jooksupartner esindaja Moonika Pilli 14 punktiga, kelle järel on 11 punktiga neljas Tartu Kevadjooksu võitja Leila Luik Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist. Temagi on punkte kogunud vaid ühelt võistluselt.

 

Punkte jagatakse järgneval põhimõttel:

Koht osavõistlusel

A tase

B tase

C tase

I koht

15

13

11

II koht

13

11

9

III koht

11

9

8

IV koht

10

8

7

V koht

9

7

6

VI koht

8

6

5

7. koht

7

5

4

8.koht       

6

4

3

9.koht

5

3

2

10.koht

4

2

1

 

Tasemed:
A tase - SEB Tallinna Maraton 42 km
B tase - Narva Energiajooks 21 km
              Eesti Ööjooks 21 km
              SEB Tallinna Maraton 21 km
C tase - Tartu Kevadjooks 10 km jooks
              Rapla Selveri Suurjooks 10 km jooks
              Eesti Ööjooks 10 km jooks
              Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks 10 km jooks
              SEB Tallinna Maraton 10 km jooks
              Viking Window Paide-Türi Rahvajooks 13,6 km jooks

 

Eesti suurima jooksusarja kolmas osavõistlus, Narva Energiajooks, toimub juba eeloleval laupäeval, 11. juunil Narvas koos Eesti poolmaratoni meistrivõistlustega. Vaata lähemalt siit

 

1. detsembril käivitus registreerimine Selver Eesti Linnajooksude sarjale 2020. hooajaks.
Selver Linnajooksude sarjaga soovitakse jooksuharrastajaile pakkuda lisamotivatsiooni kogu jooksuhooajaks, hoogustada üleriigilist sporditurismi ja anda erinevates linnades toimuvatele jooksudele laiemat kõlapinda.