Uudised

Pühapäeval selguvad Eesti suurima jooksusarja võitjad

30.09.2016

Eesti suurim rahvaspordisari Selver Linnajooksud liidab 2016. aastal seitset Eesti jooksusündmust, pannes liikuma üle 40 000 liikumisharrastaja.

Selver Linnajooksude arvestusse kuuluvad 2016. aastal:

14. mai

Tartu Kevadjooks

Tartu

10 km

5. juuni

Rapla Selveri Suurjooks

Rapla

10 km ja 5 km

11. juuni

Narva Energiajooks

Narva

21,1 km ja 7 km

13. august

Eesti Ööjooks

Rakvere

21,1 km ja 10 km

4. september

Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks

Pärnu

10 km

10.-11. september

SEB Tallinna Maraton ja Sügisjooks

Tallinn

42,2 km, 21,1 km ja

10km

2. oktoober

Paide-Türi Rahvajooks

Paide, Türi

13,6 km ja 6,5 km

 

Jooksusari loob stiimuleid nii tipptasemel jooksjatele kui harrastajatele. Kõigil seitsme osavõistluse peale vähemalt sada kilomeetrit läbinutele, ehk „100+“ arvestuses paremate osas toimub punktiarvestus, mille põhjal selguvad üldvõitjad. Enne pühapäeval toimuvat Selver Linnajooksude finaaletappi, Paide-Türi rahvajooksu, on meestest enim punkte kogunud Tiidrek Nurme (44 punkti) ja tema keenialasest treeningpartner Ibrahim Mukunga (40 punkti), kes aga Linnajooksude üldarvestusse ei lähe, kuna nende läbitud distantsid jäävad alla saja kilomeetri. Sarja üldvõidu peapretendendiks on Eesti Maaülikooli Spordiklubi esindaja Argo Jõesoo, kellel on koos 33 punkti. Talle järgnevad 25 punktiga Jaanus Kallaste ning 17 punktiga Marti Medar mõlemad klubist Treeningpartner.

 

Naistest on Selver Linnajooksude üldvõidu endale kindlustanud Kaisa Kukk klubist Treeningpartner, kellel on kogutud 64 punkti ning läbitud juba kuue etapiga üle saja kilomeetri. Teisel kohal on Moonika Pilli spordiklubist Jooksupartner 47 punktiga. Tihe rebimine tuleb Selver Linnajooksude kolmanda koha pärast, sest neli jooksjat, Astrid Mai Barsegjan (27 punkti), Liina Kivi (25 p), Hillevi Velba (23 p) ja Jana Treier (23 p), jäävad kõigest nelja punkti piiresse. Üldarvestuse konkurentsist on väljas Mari Boikov, kes on kogunud küll 42 punkti, aga läbitud kilomeetreid jääb tal seekord alla saja.

 

Selver Linnajooksud sarjas osalemine on jõukohane igale regulaarselt harjutavale jooksusõbrale. Distantse saab valida ja kombineerida selliselt, et kogu sarja peale 100 km kokku tuleks. Näiteks „100+“ raja läbimiseks ei pea osalema kõigil osavõistlustel, samuti ei pea ilmtingimata läbima maratoni. Kõik harrastajad, kes „100+“ raja läbivad saavad unikaalse Selver Linnajooksude medali ja Nike jooksujalatsid. Osalejad, kes on läbinud mistahes ajavõtuga distantsi kõigil seitsmel osavõistlusel, saavad kirja osaluskorra ning autasustatakse Linnajooksude medaliga.

 

Terve sarja läbinute arv ületab praeguste prognooside kohaselt neljasaja piiri ning 100+ rajal kaasa teinud jooksjaid tuleb kokku üle kolmesaja. Selver Linnajooksude üldine osavõturekord pärineb möödunud aastast, kui kõigil sarjakuuluvatel jooksudel kokku osales 40 282 liikumisharrastajat. Praeguste prognooside kohaselt lüüakse see tulemus tänavu üle.

 

Vaata vahetulemusi lähemalt siit

1. detsembril käivitus registreerimine Selver Eesti Linnajooksude sarjale 2020. hooajaks.
Selver Linnajooksude sarjaga soovitakse jooksuharrastajaile pakkuda lisamotivatsiooni kogu jooksuhooajaks, hoogustada üleriigilist sporditurismi ja anda erinevates linnades toimuvatele jooksudele laiemat kõlapinda.