Uudised

36. Paide-Türi Rahvajooks

29.09.2017

Lühikesel distantsil Kirnast Türile jõudis finišisse 1968 jooksjat, mis on selle distantsi kõigi aegade rekord.

 

 

 

 

 

Mullu lühikesel distantsil teisena lõpetanud Olavi Allase oli tänavu kodupubliku rõõmuks 6,5 km distantsi võtja. Teise koha sai Karel Hussar ning kolmanda koha Bert Tippi.

Stardis oli ka Rasmus Mägi, kes jõudis finišisse ka 11. kohaga.

 

Naistest näitas lühikesel distantsil kõigile kandu selle aasta komeet 12-aastane Luna-Aleksandra Lagoda. Kelly Nevolihhin kaotas talle 59 sekundiga ning kolmas oli Jekaterina Mirotvortseva.

Põhidistantsil Paidest Türile kruvisid Ibrahim Mukunga ja Tiidrek Nurme kohe avameetritest täistuurid peale. Veel kolm kilomeetrit enne lõppu olid Mukunga tema enda poolt kolm aastat tagasi joostud rajarekordi graafikus.

 

Viimastel kilomeetritel tempo küll rauges ja rajarekord jäi 19 sekundi kaugusele. Kindla võidu võttis Mukunga. Teine oli Tiidrek Nurme, kolmas Kaur Kivistik.

Sümboolne on ka see, et Mukunga on nüüdseks 3x, Nurme 2x ja kolmandana lõpetanud Kivistik 1x võitja. Neljandana finišeeris Roman Hvalõnski. Viiendandana Argo Jõesoo ja kuues Ilja Nikolakev. Suusamees Raido Ränkel näitas stabiilsust ja lõpetas kolmandat aastat järjest 7. kohaga.

 

See millega meesjooksjad hakkama ei saanud, sai hakkama naisjooksja Jekaterina Patjuk ja uue rajarekordiga 47.01,0 saavutas sellega 12. koha. Eelmine rajarekord, mis kuulus samuti talle sai üle joostud 4 sekundiga. Ühtlasi on Patjuk on ainuke naisjooksja, kes 36-aastase ajaloo jooksul on jõudnud absoluutarvestuse 15 parema hulka.

Lisaks tänasele 12. kohale on tal veel ette näidata 2010. aastast 11. koht. Teisena lõpetas Liina Luik kaotades 2 ja poole minutiga, kolmas Minna Kuslap, kelle kaotus võitjale oli 7 minutit ja 19 sekundit.

 

Põhidistantsil Paidest Türil 946 lõpetajat, lühikesel distantsil 1968, Paide lastejooksul 720 ning Türi lastejooksul 584. Ühtekokku jõudis finišisse ja sai medali kaela 4218 jooksusõpra.

 

Tulemused

Paide-Türi

Kirna-Türi

1. detsembril käivitus registreerimine Selver Eesti Linnajooksude sarjale 2020. hooajaks.
Selver Linnajooksude sarjaga soovitakse jooksuharrastajaile pakkuda lisamotivatsiooni kogu jooksuhooajaks, hoogustada üleriigilist sporditurismi ja anda erinevates linnades toimuvatele jooksudele laiemat kõlapinda.