Uudised

Eesti suurima jooksusarja 2017 hooaja võitjad on Argo Jõesoo ja Moonika Pilli

09.10.2017

Pühapäeval, 7. oktoobril 6.Tartu Linnamaratonil pandi vääriline punkt Selver Eesti Linnajooksudele, kus selgusid ka sarja 2017 võitjad.

Meestest võitis kindla esikoha teist aastat järjest Läänemaa KJK esindaja Argo Jõesoo, kes läbis 118 kilomeetrit ja teenis 47 punkti. Teise koha saavutas Raivo Alla (Sparta SS, 105,5 km ja 32 punkti) klubikaaslase Tõnis Lillelaid (104,4 km ja 29 punkti) ees.

Naistest võitis esimese koha SK Jooksupartner esindaja Moonika Pilli, kes läbis 115,5 km ja teenis 48 punkti. Teisele kohale jooksis end Treeningpartner Diadora Jooksutiimi esindaja Klarika Kuusk (37 punkti). Kolmandaks tuli Anne-Ly Palm (SK Jooksupartner, 29 punkti).

Selver Eesti Linnajooksude raames läbiti seitse etappi: Rapla Selveri Suurjooks (14. mai), Narva Energiajooks (10. juuni), Eesti Ööjooks (12. august), Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks (3. september), SEB Tallinna Maraton (9.-10. september), Viking Window Paide-Türi Rahvajooks (1. oktoober) ja 6. Tartu Linnamaraton (7. oktoober).

Linnajooksude kõigil osavõistlustel osalenuid autasustati Selver Eesti Linnajooksude 2017 medaliga. Kõik 100+ raja läbijaid said lisaks Viking Line kinkekaardi ja T-särgi.

Punktiarvestust vaata lähemalt siit

Viimase osavõistluse 6. Tartu Linnamaratoni tulemused leiad siit

1. detsembril käivitus registreerimine Selver Eesti Linnajooksude sarjale 2020. hooajaks.
Selver Linnajooksude sarjaga soovitakse jooksuharrastajaile pakkuda lisamotivatsiooni kogu jooksuhooajaks, hoogustada üleriigilist sporditurismi ja anda erinevates linnades toimuvatele jooksudele laiemat kõlapinda.