Uudised

Sajandi suurjooks sai teoks!

09.09.2018

7.-9. septembril toimunud Tallinna Maraton ja Sügisjooks tõid kokku rekordilised 23 940 liikumisharrastajat, millega tõusti läbi aegade suurima osalejate arvuga spordisündmuseks Eestis.

 

Tänavu toimunud Tallinna Maraton ja Sügisjooks on saja aastase Eesti ajaloo osavõturohkeim spordisündmus. Reedel 7. septembril Tallinna vanalinnas ja selle ümbruses toimunud viie kilomeetri pikkusest Nike Noortejooksust võttis osa 3 914 jooksusõpra. Laupäeval 8. septembril Hirvepargis kavasolnud Mesikäpa Lastejooksudel lõi kaasa 3 637 erinevas vanuses poissi ja tüdrukut. Samal õhtul toimunud kümnekilomeetrise Sügisjooksu finišisse jõudis 10 201 liikumist nautivat inimest. Täna kavasolnud 21,1 kilomeetrisel poolmaratonil sai tulemuse kirja 3 697 jooksusõpra. 42,2 kilomeetri pikkuse klassikalise maratonijooksu lõpetas 2 491 vaprat jooksjat, millega kerkiti Baltimaade ajaloo suurima osalejate arvuga rahvusvaheliseks maratonijooksuks.

 

Tallinna Maratoni ja Sügisjooksu erinevatel distantsidel tuli Eesti sajandat juubeliaastat sportlikult tähistama viis tuhat väliskülalist kuuekümnest riigist. Needki näitajad on rekordilised ja tõstavad Eesti ajaloo suurima rahvaspordisündmuse ka kõigi aegade suurimaks välisosalejatega spordisündmuseks. 

 

Osalejaid oli kõigist Eesti maakondadest ja linnadest, kaasa tegi enam kui tuhat töökollektiivi ja ettevõtet. Kõik osavõtjad kokku läbisid üle 300 000 kilomeetri ja jõid ära enam kui 50 000 liitrit vet ja spordijooki.

 

Tallinna Maratoni ja Sügisjooksu ettevalmistamises ja läbiviimises lõi esmakordselt kaasa üle tuhande kolmesaja inimese. 

 

Korraldajad tänavad südamest kõiki osavõtjaid, pealtvaatajaid, abilisi ja kannatlikke linnakodanikke, tänu kellele toimus Eesti Vabariigi juubeliaastal tõeline Sajandi Suurjooks.

 

Võistluste rekord sündis naiste maratonidistantsil ning samuti meeste ja naiste poolmaratonis.

Maratonidistantsi kuus parimat olid keenialased. Meestest võitis Josphat Leting, ajaga 2:12.42, teiseks tuli Bernard Cheruiyot Sang, kelle lõpuaeg oli 2:13.47, jättes kolmandaks Joseph Kyengo Munywoki, ajaga 2:14.09. Kõrgetasemelise maratoni neljas oli Bernard Kitur (2:14.39), viies Moses Mbugua Gaikariga (2:15.57) ja kuues Magut Robert Kimaru (2:20.18). Mitte kunagi varem pole Tallinna Maratoni viis esimest saanud aja alla 2 tunni ja 16 minuti. Eesti maratonijooksu meistriks tuli oma debüütmaratonil Raido Mitt ajaga 2 tundi 26 minutit ja 52 sekundit. Eesti meistrivõistluste hõbemedali võitis Raivo Alla (2:27.11) ja pronksise autasu sai kaela Rauno Jallai (2:30.19).