Uudised

37. Paide-Türi rahvajooksu võitsid Ibrahim Mukunga ja Luna-Aleksandra Lagoda

08.10.2018

Pühapäeval, 7. oktoobril toimus 37. Viking Window Paide-Türi rahvajooks, kus jagus jooksjaid nii lastejooksudesse kui põhidistantsidele.

Kirnast stardi saanud 6,5 km distantsi võitis kindlalt nagu eelmisel aastal Olavi Allase ajaga 19.42,6. Teise koha sai Teet Kokk, kes kaotas 32,8 sekundiga. Kolmandana finišeeris Mardo Lundver, kes veel poolel võistlusmaal pakkus tihedat konkurentsi võitjale Olavi Allasele.

Parim naine oli absoluutarvesestus kümnenda kohaga lõpetanud Kelly Nevolihhin, kes vahetas oma eelmise aasta teise koha võidu vastu. Naiste teise koha sai Jekaterina Mirotvortseva ning kolmanda lõpetas Tiina Kala.

Põhidistantsil Paidest Türile haaras avameetritest juhtohjad enda kätte keenialane Ibrahim Mukunga, võites kõik neli vahefinišit ja oli ka võitjana finišis.
Poolel distantsil suutis Kaur Kivistik küll natuke vahet vähendada aga Mukungal oli veel üks käik varuks. Lõpuaeg 40.45,2jääb tema enda nimel olevale rajarekordile alla kõigest 15 sekundiga. Teisena lõpetas Kaur Kivistik, kolmas oli Ilja Nikolajev, neljas Roman Fosti, viies Ülari Kais ning kuues Jaanus Kallaste. 

Selle tulemusega saavutas Mukunga oma neljanda Paide-Türi rahvajooksu võidu. Temast rohkem, viis võitu, on vaid välja jooksnud Vjatšeslav Košelev.

Naiste arvestuses eelmisel aastal kuue kilomeetrise distantsi võitnud Luna-Aleksandra Lagoda oli seekord stardis juba põhidistantsil. Terve distantsi vältel parimate meesjooksjatega reipalt sammu pidanud 13-aastane noorjooksja lõpetas absoluutarvestuse 19. kohaga. Koha kahekümne parema hulgas on enne teda välja jooksnud vaid Jekaterina Patjuk. Teise koha sai Kaisa Kukk ning kolmandana lõpetas Kaia Lepik. Korraldajate ja konkurentide õnnesoovid Luna-Lagodale, kes homme tähistab oma 14-sünnipäeva. Kokku osales erinevatel distantsidel üle 4000 osaleja.

15 aastat on kepikõndijad pidanud startima 1. mail ümber Viljandi järve jooksule kümme minutit pärast suurjooksu starti ning kõndijad on kantud eraldi protokolli. 2020. aastal lõpeb jooksjate ja kepikõndijate eristamine ning kõik osalejad saavad ühise stardi ning kantakse ühtsesse protokolli.