18. mai 2019
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru fi

Jooks.ee horoskoop

Mida toob alanud kollase Koera aasta liikumisharrastajale?

JÄÄR

Jäärade jaoks on tulekul aasta, mis on täis palju erinevaid liikumisvõimalusi. Peamised alad, kus võid märgata tõelist arengut, on jooksmine ja kõndimine. Samuti võid arvestada, et alanud koera-aastal on pikaajalised mõjud sinu kehalisele vormile. Oled küll suurepärases vormis ka sel aastal, kuid paar liigset kilogrammi segavad sind siiski. Seega on kasulik oma energia just kehakultuurile pühendada.

Sügise saabumine võimaldab kõigil Jääradel realiseerida oma kavatsusi, kõige soodsam aeg eesmärkide täitmiseks on September.

SÕNN

Sõnnidel ei ole koera-aastal erilisi terviseprobleeme ette näha, siiski on soovitatav organismi poolt saadetud signaale kuulda võtta ja mitte unustada tervisekontrollis käia. Liikumine ei tee kunagi paha. Püüdke aktiivseks puhkuseks rohkem aega leida, sest eelmisel aastal lasite end veidi liiga lõdvaks. Käimine ja jooksmine tuleb igakülgselt kasuks.

Suuremale osale Sõnni tähemärgi esindajate jaoks võib aasta algus, eriti talveperiood, kujuneda väga edukaks, millal saab mõelda oma unistuse täideviimise peale. Kevadel tasuks eesmärkide seadmisel olla pigem tagasihoidlik. Kuid suve saabudes liigud edasi juba täiskäigul. Tähed tõotavad talle edu. Kõik, mis sa ette võtad, õnnestuvad sul väga hästi.

KAKSIKUD

Kaksikutele on meeldinud alati liikuda. Ka 2018. aasta on täis liikumist ja seiklusi. Sina oled selle aasta staar. Su liikuvus ei paista lõppevat, su seljatagune on jalajälgi täis.

Sa tegeled oma liikumisharrastusega rõõmuga, kuid samas hoiad treeningplaane oma kontrolli all. Vaheldusrikkus on sinu teine nimi.

Kui sa oled naine, siis sinu jaoks saabub tõeline tähelend 19. mail 2018 Tallink Maijooksul, kui Merkuur jõuab Kaksikute tähemärki. Seatud eesmärgid tuleb lihtsalt teostada.

Koera aastal peaksid aga pöörama rohkem tähelepanu oma söögilauale. Eelkõige portsjonite suurusele. Liiga soolased toidud ei ole head.

VÄHK

Kollase koera aastal on soovitatav lisada vähil enda ellu sportlikke tegevusi. Töö ei saa kunagi otsa, nii et lõpeta ületöötamine ja leia aega liikumiseks ja liigutamiseks. Kevadel tunned end tihti väsinuna, see on selge märk, et vajad puhkust. Kui oled varasemalt vähe liikunud, siis ära sea endale koheselt ületamatuid sportlikke eesmärke. Tasa ja targu on selle aasta võtmesõnad.

Aasta teine pool on aeg, mil sul on aeg oma seatud eesmärgid täita. Seega planeeri oma parimad sooritused just sinna. Registreerima

LÕVI

Koera aasta on Lõvi jaoks edukas aasta. Adrenaliini pulbitseb igast küljest. Suured sportlikud eesmärgid sobib seada just sellesse aastasse. Vallutamist ootavad mitmed Eesti linnad, seega võiks sihiks võtta Linnajooksude sarja.

Samas ei tohi unustada oma hingelist tasakaalu – ümbritsege end meeldivate inimestega, ärge unustage puhata. Tervislik toitumine ja täisväärtuslik uni on suurte tegude aluseks.

NEITSI

Koera aastal tasub Neitsil olla realistlik oma sportlike eesmärkide püstitamisel. Sel aastal ei tule miski iseenesest. Tööd tuleb teha pühendumusega, vaid nii on võimalik jõuda soovitud tulemuseni. Kuula oma keha ja püüa sellel aastal oma tervisega hoolikamalt ümber käia. Seega võta juba täna tossud kapinurgast välja ja asu liigutama. Nii jõuad aasta teises pooles soovitud eesmärkideni.

Vaata sügisest jooksukalendrit, kindlasti leiad sealt sobiva võistluse, kus oma sportlikud plaanid täita.

KAALUD

2018. on sinu aasta. See on täis aktiivset liikumist, palju uusi tutvusi ja tegevusi. Kõik ettevõtmised, mis eelmisel aastal tegemata jäid, tasub nüüd plaani võtta. Liikumisega ja tööga on Kaaludel sel aastal kõik kontrolli alla. Siiski on soovitatav läbida enne suuremate eesmärkide realiseerimist tervisekontroll, nii saad sa kiiresti jaole väsimusallikatele, mis kevadel võivad tekkida.

Koeraaastal tasub Kaaludel oma figuur tõsiselt käsile võtta. Kõik dieedid osutuvad tulemusklikuks. Aga ole ettevaatlik, liigne kiirustamine nii kaalulangutamisel kui spordiradadel võib rikkuda hea emotsiooni.

SKORPION

2018. aasta on Skorpionitel tormiline. Kes palju ette võtab, see ka palju jõuab. Kuid ära liigselt torma. Jälgi oma enesetunnet ja tõmba õigel ajal pidurit. Puhkusega ei tasu sel aastal koonerdada. Tegutse eesmärgipäraselt. Seega planeeri ka oma spordivõistluste kalendrit läbimõeldult. Treeni teadlikult on selle aasta märksõna.

Kõiksugu magus maitseb sulle sel aastal hästi! Aga ausõna, kõik koogid ei ole vaja ühekorraga ära süüa!

AMBUR

Amburite jaoks ei alga uus aasta just parimal moel, sest just koera-aastal võib sind varitseda üleväsimus. Seetõttu söö vitamiinirikast toitu ja puhka piisavalt. Kuid ära jää liialt teleka ette diivanile pikutama, see sinu enesetunnet kindlasti ei paranda. Samuti ei ole abi kommikotist ja küpsistest. Need maitsevad sulle hästi, aga oska nendega piiri pidada. Ilma nendeta saaksid oma liigsetest kilodest kergema vaevaga lahti. Värske õhk ja veeprotseduurid – need on 2018. aastal Amburite parimad sõbrad.

Aasta teine pool kulgeb spordiradadel tõusvas joones! Just sügisel üllatad sa oma sõpru ja konkurente, kui nendest spordivõistlusel möödud. Ilusad numbrid diplomil rõõmustavad sind kindlasti.

KALJUKITS

Paljude Kaljukitsede jaoks tähendab 2018. aasta saabumine uue elu algust, see on aeg, mil kõige tõsisemad muutused toimuvad uskumatu kiirusega. Haigused sind sel aastal ei piina, kuid see ei tähenda, et sa ei peaks oma enestunde eest hoolitsama. Aktiivne puhkus tuleb igakülgselt kasuks - käi jahil ja kala, matka terviserajal või jookse rahvaspordivõistlusel. Spordiradadel kohtab sind tihti ja uued rekordid on kerged sündima. Eriti soodne aeg uue rekordi purustamiseks on Narva Energiajooksul, 9. juunil 2018.

VEEVALAJA

Veevalajal tasub 2018. aasta esimeses pooles oma tervisele rohkem rõhku pöörata. Kuigi sulle meeldib liikuda, tuleks seda teha tasa ja targu. Liiga rasked trennid ei ole aasta alguses teema. Immunnsust tasub tugevada tervisliku toiduga, liigu palju värskes õhus.
Aasta teises pooles tasub ette võtta muudatusi, mida oled pikalt planeerinud. Uued väljakutsed on igati tervitavad, nii et registreeru julgelt pikemale distantsile. Usalda end! Sa suudad seda kindlasti.

KALAD

Koera-aastal on enamiku Kalade ambitsioonid väga kõrged, mis paneb need kiiresti ja enesekindlalt tegutsema. Tervisliku eluviisi  alustaladest tasub sel aastal kinni pidada - püüa ära kulutada kõik see, mis sa sisse sööd. Kui seda reeglit jälgid, siis on uued võidud tulemas ka erinevatel jooksuvõistlustel.

Kalade parimateks sõpradeks saavad olema veega seotud tegevused – basseinid, jõed ja saunad ootavad sind kannatamatult. Samuti oled sa pidurdamatu jooksuradadel. Suve- ja sügiskuudel planeeritud võistlused osutuvad eriti edukaks.

 

Spordihoroskoobi koostas Spordiürituste Korraldamise Klubi.
Võtke seda huumoriga! Ärge jätke liikumist unarusse hoolimata sellest, mida horoskoop lubab :)

Registreerimine Tallink Maijooksule on avatud! 18. mail 2019 toimuva Baltimaade suurima naiste liikumissündmuse starti pääseb 15 000 osalejat. Registreerimine on avatud siin, kus on kõigil hea võimalus soetada endale ka äsjavalminud unikaalne raamat „Maijooks 30 (1988-2018)“.