22. mai 2021
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru fi

Eesti läbi aegade suurimaks virtuaalseks rahvaspordisündmuseks tõusnud Tallink Maijooksu virtuaaljooksul osales 4474 liikumisharrastajat. Osavõtjate abil koguti 4500 eurot heategevusliku panusena Eesti Vähiliidu toetuseks.

Maijooks toimus sel kevadel 23.-31. maini esmakordselt virtuaalse sündmusena. Eesti läbi aegade kõige osavõturohkeimast virtuaaljooksust võttis osa 4474 harrastajat. Seitsme kilomeetri pikkusel raja läbis kas joostes, käies või kepikõndi tehes 3644 sportlikku naist ning virtuaalse lastejooksu rajal lõi kaasa 830 väikest spordisõpra. 

 

Virtuaaljooksu kiirem läbija oli Eesti parim keskmaajooksja ja viiekordne Maijooksu võitja Liina Tšernov, kes suutis Rocca al Mare kergliiklusteedel seitse kilomeetrit joosta ajaga 25 minutit ja 6 sekundit.

 

Tallink Maijooksu virtuaaljooksul olid esindatud kõik Eesti maakonnad. Maijooksul löödi kaasa ka kaheteistkümnes välisriigis: Soomes, Ameerika Ühendriikides, Austrias, Belgias, Iirimaal, Lätis, Luksemburgis, Norras, Prantsusmaal, Rootsis, Šveitsis ja Inglismaal.

 

"Meil on siiralt hea meel, et Maijooksu tr...

Eesti suurim naiste liikumissündmus Maijooks ei saanud tänavu suurtele avalikele üritustele kehtestatud piirangute tõttu traditsioonilisel kujul toimuda, aga igakevadist traditsiooni jätkati 23.-31. maini esmakordselt toimunud Tallink Maijooksu virtuaaljooksul.

Maijooksu virtuaaljooksul võis osaleda enda poolt välja valitud seitsmekilomeetri pikkusel rajal kas joostes, käies või kepikõndi tehes. Eesmärgiks oli korraldada läbi aegade Eesti suurim virtuaalne rahvaspordisündmus, millega saadi ka edukalt hakkama. 31. mai pärastlõunase seisuga oli Maijooksu virtuaaljooksu läbinud juba üle nelja tuhande liikumisharrastaja ja neid lisandub iga minutiga. Maijooksu virtuaaljooksu saab joosta täna südaööni. Täpse osalejate arvu saavad korraldajad teada anda pärast kõigi virtuaaljooksu läbinute tulemuste ja kinnituste fikseerimist.  

 

Seni suurima osalejate arvuga virtuaalne rahvaspordisündmus oli Tartu Maastikumaratoni virtuaaljooks, mille erinevatel distantsidel ja lastejooksudel lõi kaasa 3964 liikumisharrastajat. Selle tiitli saab nüüd endale Tallink Maijooksu virtuaaljooks, mis inspireeris tuhandeid ja näitas, et Eesti naised armastavad liikud...