18. mai 2019
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru fi

Meestehoid

Kuigi Maijooks on naistejooks, peab ka meestel tore olema! 
Meestehoiu 2019 pilte leiab siit
 
Samal ajal kui naised on valmistumas stardiks ja liiguvad rajal finišisuunas, töötab Meestehoid, kus meestele jagub nii sportlikke kui meelelahutuslikke tegemisi terveks päevaks.  
 
Peugeot on välja toonud tutt-uue 508 mudeli, mida saab ka testida. Seda küll mitte Meestehoiu alal vaid Lauluväljaku Mäe värava Peugeot testialal. Et Meestehoiust sinna retk libedamalt sujuks, siis selleks tulevad appi BungyPump käimiskepid. Iga soovija saab need laenutada ning liikuda Lauluväljaku mäkke - kui see matk saab tehtud, saab igaüks preemiaks sedeli, millega osaleda Peugeot loosimängus päeva lõpus. Seal loosime välja õnneliku, kelle käsutusse saab üheks suviseks nädalavahetuseks Peugeot 508. 
 
Veel saab Meestehoius seekord testida oma oidu põgenemistoas, ronida liikuval lindil, mängida lauahokit ja teha palju muud põnevat. Tegevusi hoiab ohjeis Meestehoiu stamp-kunde Tõnis Milling! 

18. mail toimunud Tallink Maijooksu võitis Liina Tšernov. Eesti suurimast kevadisest liikumissündmusest sai osa ligi viisteist tuhat liikumisharrastajat.

 

Tallinna Lauluväljakul juba kolmekümne teist korda toimunud Tallink Maijooksu võitis neljandat aastat järjest ja üldse juba viiendat korda Liina Tšernov spordiklubist Jooksupartner, läbides seitsmekilomeetri pikkuse raja kahekümne kolme minuti ja kahekümne kahe sekundiga. Teiseks tuli Liina Luik ja kolmandaks Leila Luik Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist kaotades võitjale vastavalt 27 ja 55 sekundit.

 

Traditsioonilisest kevadisest tervisespordipeost sai osa ligi viieteist tuhat erinevas vanuses liikumisharrastajat. Seekordsel Tallink Maijooksul oli esindatud üle kolmesaja ettevõtte ja kollektiivi. Suurima ettevõtte karika võitis Põhja Eesti Regionaalhaigla, kes oli väljas kolmesaja kümne liikumisest lugupidava töötajaga. 

 

 

Eakaim daam tänavusel Maijooksul oli 82-aastane Viktoria. Üheksateist osavõtjat tähistasid täna oma sünnipäeva, neliteist osalejat olid Mai-nimelised ning kõige rohkem oli osalejate seas Katrini nimelisi, tervelt sada kuuskümmend viis. Maijooksu korraldustiimi oli kaasatud üle 500 inimese.

 

Maijooksul sai kaasa lüüa kogu perega, sest kavas olid ka Mesikäpa lastejooksud, terve päeva töötas lustakaid tegevusi pakkuv Meestehoid ning toimus mitmekülgne tervise ja vaba aja mess. "Tallink 30 kontsertshow" tõi publiku ette superstaarisaates tuntust kogunud Sissi ja Eesti laulul publiku südameid murdnud Stefani. Kohal oli tantsutrupp Showstoppers ja DJ Nrike. Päeva lõpetas suur kevadkontsert, kus astus üles Ott Lepland.

 

Järgmine Tallink Maijooks toimub 23. mail 2020. aastal. 

 

Foto: Kristo Parksepp