18. mai 2019
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru fi

Uudised

SEB Maijooksule registreerinute arv läheneb kümnele tuhandele

26.04.2016
SEB Maijooks 2015 start

SEB Maijooksule registreerimine on jõudmas haripunkti. Kevadisele traditsioonilisele suursündmusele kirjapannud liikumisharrastajate arv läheneb kümnele tuhandele.

Eesti suurim traditsiooniline naiste liikumissündmus SEB Maijooks toimub juba kahekümne üheksandat korda. Tänavu 21. mail Tallinna Lauluväljakul asetleidvale suursündmusele käib väga aktiivne registreerimine. Sekretariaadi juhi Jaana Jõgisuu sõnul pannakse usinalt kirja nii üksikult  kui sõpruskonniti. „Väga populaarne on registreerimine kollektiivide ja asutuste seas - tullakse kümnete ja isegi sadade kaupa. Korraldajad on tänavu valmis vastu võtma viisteist tuhat maijooksulist. Praeguse registreerimisaktiivsuse põhjal võib väita, et emadepäevaks võidakse jõuda selle numbri lähedale“ sõnas Jõgisuu.

SEB Maijooksul võivad daamid, naised, neiud ja tütarlapsed kaasa lüüa kõigile jõukohasel seitsmekilomeetrisel rajal joostes, käies või kepikõndi tehes. Valida saab ajavõtuga ja ilma ajata distantside vahel.

 

Lastele toimuvad lustakad Draakoni lastejooksud, terve päeva on Lauluväljakul tervise- ja vaba aja mess, avatud on populaarne Tallink Meestehoid ning toimub suur kevadkontsert, kus astub üles Eestit nädal enne Maijooksu Eurovisiooni lauluvõistlusel esindav Jüri Pootsmann.

 

Registreeruma

18. mail toimunud Tallink Maijooksu võitis Liina Tšernov. Eesti suurimast kevadisest liikumissündmusest sai osa ligi viisteist tuhat liikumisharrastajat.

 

Tallinna Lauluväljakul juba kolmekümne teist korda toimunud Tallink Maijooksu võitis neljandat aastat järjest ja üldse juba viiendat korda Liina Tšernov spordiklubist Jooksupartner, läbides seitsmekilomeetri pikkuse raja kahekümne kolme minuti ja kahekümne kahe sekundiga. Teiseks tuli Liina Luik ja kolmandaks Leila Luik Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist kaotades võitjale vastavalt 27 ja 55 sekundit.

 

Traditsioonilisest kevadisest tervisespordipeost sai osa ligi viieteist tuhat erinevas vanuses liikumisharrastajat. Seekordsel Tallink Maijooksul oli esindatud üle kolmesaja ettevõtte ja kollektiivi. Suurima ettevõtte karika võitis Põhja Eesti Regionaalhaigla, kes oli väljas kolmesaja kümne liikumisest lugupidava töötajaga. 

 

 

Eakaim daam tänavusel Maijooksul oli 82-aastane Viktoria. Üheksateist osavõtjat tähistasid täna oma sünnipäeva, neliteist osalejat olid Mai-nimelised ning kõige rohkem oli osalejate seas Katrini nimelisi, tervelt sada kuuskümmend viis. Maijooksu korraldustiimi oli kaasatud üle 500 inimese.

 

Maijooksul sai kaasa lüüa kogu perega, sest kavas olid ka Mesikäpa lastejooksud, terve päeva töötas lustakaid tegevusi pakkuv Meestehoid ning toimus mitmekülgne tervise ja vaba aja mess. "Tallink 30 kontsertshow" tõi publiku ette superstaarisaates tuntust kogunud Sissi ja Eesti laulul publiku südameid murdnud Stefani. Kohal oli tantsutrupp Showstoppers ja DJ Nrike. Päeva lõpetas suur kevadkontsert, kus astus üles Ott Lepland.

 

Järgmine Tallink Maijooks toimub 23. mail 2020. aastal. 

 

Foto: Kristo Parksepp