23. mai 2020
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru fi

Uudised

SEB Maijooksule on registreerinud juba üle kümne tuhande liikumisharrastaja

13.05.2016

Laupäeval, 21. mail Tallinna Lauluväljakul toimuv SEB Maijooks paneb tuhanded tublid naised liikuma. Maijooksu kevadkontserdil esineb Jüri Pootsmann.

Juba kahekümneüheksandat korda toimuv Eesti ja Baltimaade suurim naiste liikumis- ja tervisesündmus SEB Maijooks toob Tallinna Lauluväljakule taas arvukalt tublisid naisi, neidusid ja tütarlapsi. Üheksa päeva pärast toimuvale SEB Maijooksule registreerinute arv on jõudnud juba kümne tuhandeni ja aktiivne registreerimine jätkub kuni 20. maini suursündmuse kodulehel.

 

Sel aastal võetakse kõigil ajavõtuga distantside läbijatel netoaega, mis tähendab, et finišeerujad saavad teada raja läbimise aja stardijoonest finišijooneni. Sarnaselt eelmistele aastatele on kasutusele võetud viitstardid, et rajal oleks rohkem ruumi liikuda. Osavõtjad jagatakse viieminutiliste vahedega startivateks gruppideks, mis tagab rajal kõigile parema liikumisvõimaluse ja muudab lahedamaks joogipunkti külastamise.

 

Lisaks naistele mõeldud seitsmekilomeetrisele ajavõtuga ning ilma ajata jooksmisele, käimisele ja kepikõnnile toimuvad lõbusad Draakoni Lastejooksud. Lastejooksudest osavõtt on kõigile tasuta.  Korraldajad soovitavad aja kokkuhoiuks lapsed eelregistreerida ürituse kodulehel

 

Tegevust jagub ka meestele, sest terve päev on avatud Tallink Meestehoid, kus on nii sportlikke mõõduvõtmisi, mitmeid meeleolukaid tegevusi kui ka võimalus kasutada juuksuri teenuseid. Meeste peamine roll sel päeval on aga naistele kaasa elada. Päeva lõpetab traditsiooniline SEB Maijooksu kevadkontsert, kus astub üles äsja Eestit Eurovisioonil esindanud Jüri Pootsmann.

 

Arvestades suurt osalejate arvu, tasub Maijooksule tulla aegsasti. Mõistlik on auto koju jätta ning kohale sõita ühistranspordiga või tulla tervisliku päeva puhul üldse jalgsi. Saabuda võib ka jalgrattaga, sest lauluväljaku Mere värava juures on avatud rattaparkla. Kui siiski tullakse autoga, peab jälgima liiklusreguleerijate märguandeid ning parkima selleks ettenähtud parklates ja parkimiskohtadel Pirita teel või Eesti Näituste parklas.

 

SEB Maijooksu programm:

10:00 – Võistluskeskuse avamine

11:30 – Draakoni Lastejooksud

12:45 – My Fitness soojendusvõimlemine

SEB Maijooksu STARDIAJAD:

13:00 – 7km START ajavõtuga jooksjad 1. grupp

13:05 – 7km START ajavõtuga jooksjad 2. grupp

13:10 – 7km START ilma ajavõtuta jooksjad

13:15 – 7km START kepikõndijad

13:20 – 7km START käijad 1. grupp

13:25 – 7km START käijad 2. grupp

13:30 – 7km START käijad 3. grupp

14:00 – Esinevad Brasiilia akrobaadid

14:30 – Autasustamine

14:45 – Kontsert Jüri Pootsmann

Kogu päev on avatud Tervise- ja Sporditurg ning eksklusiivne Tallink Meestehoid!

 

Üksikasjalikku infot SEB Maijooksu kohta leiab internetilehel: www.jooks.ee