18. mai 2019
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru fi

Uudised

30. SEB Maijooksule on registreerinud juba üle kümne tuhande naise!

30.04.2017

20. mail kolmekümnendat korda toimuvale juubelijooksule registreerinute arv ületas täna kümne tuhande piiri.

Hoogne registreerimine jätkub – kirja pannakse nii üksikult kui sõpruskonniti ning tervete kollektiividega. Tänavusel Maijooksul pääseb starti viisteist tuhat osalejat, kes kõik saavad kaela unikaalse juubelimedali. 
SEB Maijooksul võivad daamid, naised, neiud ja tütarlapsed kaasa lüüa kõigile jõukohasel seitsmekilomeetrisel rajal joostes, käies või kepikõndi tehes. Lastele toimuvad lõbusad Draakoni lastejooksud. Laupäeval, 20. mail on Lauluväljakul terve päeva avatud tervisemess ja populaarne Tallink Meestehoid ning toimub Maijooksu kevadkontsert, kus esineb ka mitteametliku “Maijooksu hümni” autor Erich Krieger.

 

Maijooks on Eesti läbi aegade suurim naistele suunatud tervise- ja liikumissündmus, millel on kahekümne üheksa aasta jooksul sportlikult aega veetnud üle kahesaja tuhande tubli naise. Esimene Maijooks toimus juba 1988. aastal, meelitades osalema paarsada naist. Maijooksul on olnud oluline roll liikumisharrastuse trendide kujundamisel naiste seas. Viimaste aastate Eesti jooksusündmuste statistika põhjal osaleb Eestis toimuvatel jooksudel naisi rohkem kui mehi.

 

SEB Maijooksule saab registreerida internetiaadressil www.jooks.ee . 
Registreerimine kestab viieteist tuhande stardikoha täitumiseni.

18. mail toimunud Tallink Maijooksu võitis Liina Tšernov. Eesti suurimast kevadisest liikumissündmusest sai osa ligi viisteist tuhat liikumisharrastajat.

 

Tallinna Lauluväljakul juba kolmekümne teist korda toimunud Tallink Maijooksu võitis neljandat aastat järjest ja üldse juba viiendat korda Liina Tšernov spordiklubist Jooksupartner, läbides seitsmekilomeetri pikkuse raja kahekümne kolme minuti ja kahekümne kahe sekundiga. Teiseks tuli Liina Luik ja kolmandaks Leila Luik Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist kaotades võitjale vastavalt 27 ja 55 sekundit.

 

Traditsioonilisest kevadisest tervisespordipeost sai osa ligi viieteist tuhat erinevas vanuses liikumisharrastajat. Seekordsel Tallink Maijooksul oli esindatud üle kolmesaja ettevõtte ja kollektiivi. Suurima ettevõtte karika võitis Põhja Eesti Regionaalhaigla, kes oli väljas kolmesaja kümne liikumisest lugupidava töötajaga. 

 

 

Eakaim daam tänavusel Maijooksul oli 82-aastane Viktoria. Üheksateist osavõtjat tähistasid täna oma sünnipäeva, neliteist osalejat olid Mai-nimelised ning kõige rohkem oli osalejate seas Katrini nimelisi, tervelt sada kuuskümmend viis. Maijooksu korraldustiimi oli kaasatud üle 500 inimese.

 

Maijooksul sai kaasa lüüa kogu perega, sest kavas olid ka Mesikäpa lastejooksud, terve päeva töötas lustakaid tegevusi pakkuv Meestehoid ning toimus mitmekülgne tervise ja vaba aja mess. "Tallink 30 kontsertshow" tõi publiku ette superstaarisaates tuntust kogunud Sissi ja Eesti laulul publiku südameid murdnud Stefani. Kohal oli tantsutrupp Showstoppers ja DJ Nrike. Päeva lõpetas suur kevadkontsert, kus astus üles Ott Lepland.

 

Järgmine Tallink Maijooks toimub 23. mail 2020. aastal. 

 

Foto: Kristo Parksepp