Uudised

30. SEB Maijooksu võitis Liina Tšernov spordiklubist Jooksupartner.

20.05.2017

Eesti suurimast naiste liikumissündmusest sai osa enam kui viisteist tuhat liikumisharrastajat.

Täna Tallinna Lauluväljakul juba kolmekümnendat korda toimunud SEB Maijooksu võitis teist aastat järjest ja üldse juba kolmandat korda Liina Tšernov spordiklubist Jooksupartner läbides seitsmekilomeetri pikkuse raja ajaga kahekümne kolme minuti ja seitsme sekundiga. Teise ja kolmanda koha võitsid Lily Luik ja Leila Luik Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist, jäädes võitjast maha vastavalt 19 ja 21 sekundiga.

Traditsioonilisest kevadisest tervisespordipeost sai osa üle viieteistkümne tuhande erinevas vanuses liikumisharrastaja. Seekordsel SEB Maijooksul oli esindatud üle neljasaja ettevõtte ja kollektiivi. Suurima ettevõtte karika sai teist aastat järjest Rimi Eesti Food AS, kes oli väljas 203 liikumisest lugupidava töötajaga.

Eakaim daam tänavusel Maijooksul oli 84-aastane Ingrid. Kakskümmend üheksa osavõtjat tähistasid täna oma sünnipäeva, seitseteist osalejat olid Mai-nimelised ning kõige rohkem oli osalejate seas Katrini nimelisi, tervelt 216.

SEB Maijooks pakkus lisaks naistele mõeldud jooksu- ja käimisrajale ning Draakoni lastejooksudele mitmekülgset tegevust ka meestele - avatud oli Tallink Meestehoid, kus jagus põnevat tegevust terveks päevaks. Särtsaka kavaga esinesid Kuuba akrobaadid ja kevadkontserdil astusid üles Karl Madis ja Erich Krieger.

31. Maijooks toimub Tallinna Lauluväljakul 19. mail 2018. aastal. Registreerimine on internetilehel www.jooks.ee juba alanud.