18. mai 2019
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru fi

Uudised

Tallinkist sai Eesti ühe populaarsema jooksuürituse Maijooksu nimitoetaja

28.12.2017

Spordiürituste Korraldamise Klubi ja Tallink Grupp teatasid Tallink Tennisekeskuses toimunud pressiüritusel, et Tallinkist saab 2018. aastast Eesti ühe vanima ja rahvarohkeima jooksuürituse Maijooksu nimitoetaja. Ühtlasi sõlmisid Eesti parimad pikamaajooksjad Liina Tšernov ja õed Luiged omavahelise kihlveo, kellest saab järgmise aasta Maijooksu võitja.

“Maijooks on viimased kolm aastakümmet olnud kevadise Eestimaa üks suurimaid spordisündmusi, millest mullu võttis osa ligi 15 000 erinevas vanuses liikumisharrastajat, sealhulgas ka hetke Eesti parimad naisjooksjad,” ütles  Spordiürituste Korraldamise Klubi juht ja Tallink Maijooksu peakorraldaja Mati Lilliallik. “Mul on väga hea meel, et meie pikaaegse koostöö jätkuna saab Tallink Grupist järgmisel kolmel aastal Maijooksu nimitoetaja.”

 

Tallink Grupi müügi- ja turundusjuhi Marina Jõgi sõnul on Tallinki strateegia ja äritegevuse lahutamatuks osaks panustamine ühiskondlikkesse algatustesse ning tervislike eluviiside edendamisse.

 

“Maijooks toob igal kevadel sportima tuhandeid entusiastlikke jooksusõpru,” lausus Jõgi. “Meie sooviks on aidata kaasa selle pikaajalise traditsiooniga spordiürituse jätkuvale edule ja koostöös korraldustiimiga anda oma panus sellesse, et üha rohkem Eesti inimesi leiaks endas motivatsiooni sportimiseks.”

 

Iga-aastaselt osaleb Maijooksul kõrvuti igapäevaste jooksusõpradega ka ligi paarsada ettevõtet, kes toetavad oma töötajate liikumisharrastust. “Usume, et sel aastal kasvab oma töötajate sportimist soodustavate ettevõtete arv veelgi, kuna uuel aastal rakendub ettevõtetele sporditoetuse maksuvabastus sada eurot kvartalis ning see kindlasti julgustab tööandjaid panustama oma töötajate tervisesse,” märkis Mati Lilliallik.

 

Tallink Maijooksust plaanivad osa võtta ka Eesti parimad pikamaajooksjad Liina Tšernov, Lily, Liina ja Leila Luik, kes sõlmisid neljapäeval kihlveo eeldatavast omavahelisest paremusjärjestusest tuleva aasta mais. Tänavukevadise Maijooksu võitis Liina Tšernov ning Lily ja Leila Luik jäid vastavalt teisele ja kolmandale kohale.

 

Tallink Maijooks toimub Tallinna Lauluväljakul järgmise aasta 19. mail. Kavas on nii ajavõtuga seitsmekilomeetrine võistlusdistants kui ka ajavõtuta jooks, kepikõnd ja lastejooksud.

 

Foto: Raul Mee

18. mail toimunud Tallink Maijooksu võitis Liina Tšernov. Eesti suurimast kevadisest liikumissündmusest sai osa ligi viisteist tuhat liikumisharrastajat.

 

Tallinna Lauluväljakul juba kolmekümne teist korda toimunud Tallink Maijooksu võitis neljandat aastat järjest ja üldse juba viiendat korda Liina Tšernov spordiklubist Jooksupartner, läbides seitsmekilomeetri pikkuse raja kahekümne kolme minuti ja kahekümne kahe sekundiga. Teiseks tuli Liina Luik ja kolmandaks Leila Luik Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist kaotades võitjale vastavalt 27 ja 55 sekundit.

 

Traditsioonilisest kevadisest tervisespordipeost sai osa ligi viieteist tuhat erinevas vanuses liikumisharrastajat. Seekordsel Tallink Maijooksul oli esindatud üle kolmesaja ettevõtte ja kollektiivi. Suurima ettevõtte karika võitis Põhja Eesti Regionaalhaigla, kes oli väljas kolmesaja kümne liikumisest lugupidava töötajaga. 

 

 

Eakaim daam tänavusel Maijooksul oli 82-aastane Viktoria. Üheksateist osavõtjat tähistasid täna oma sünnipäeva, neliteist osalejat olid Mai-nimelised ning kõige rohkem oli osalejate seas Katrini nimelisi, tervelt sada kuuskümmend viis. Maijooksu korraldustiimi oli kaasatud üle 500 inimese.

 

Maijooksul sai kaasa lüüa kogu perega, sest kavas olid ka Mesikäpa lastejooksud, terve päeva töötas lustakaid tegevusi pakkuv Meestehoid ning toimus mitmekülgne tervise ja vaba aja mess. "Tallink 30 kontsertshow" tõi publiku ette superstaarisaates tuntust kogunud Sissi ja Eesti laulul publiku südameid murdnud Stefani. Kohal oli tantsutrupp Showstoppers ja DJ Nrike. Päeva lõpetas suur kevadkontsert, kus astus üles Ott Lepland.

 

Järgmine Tallink Maijooks toimub 23. mail 2020. aastal. 

 

Foto: Kristo Parksepp