23. mai 2020
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru fi

Uudised

Tallinkist sai Eesti ühe populaarsema jooksuürituse Maijooksu nimitoetaja

28.12.2017

Spordiürituste Korraldamise Klubi ja Tallink Grupp teatasid Tallink Tennisekeskuses toimunud pressiüritusel, et Tallinkist saab 2018. aastast Eesti ühe vanima ja rahvarohkeima jooksuürituse Maijooksu nimitoetaja. Ühtlasi sõlmisid Eesti parimad pikamaajooksjad Liina Tšernov ja õed Luiged omavahelise kihlveo, kellest saab järgmise aasta Maijooksu võitja.

“Maijooks on viimased kolm aastakümmet olnud kevadise Eestimaa üks suurimaid spordisündmusi, millest mullu võttis osa ligi 15 000 erinevas vanuses liikumisharrastajat, sealhulgas ka hetke Eesti parimad naisjooksjad,” ütles  Spordiürituste Korraldamise Klubi juht ja Tallink Maijooksu peakorraldaja Mati Lilliallik. “Mul on väga hea meel, et meie pikaaegse koostöö jätkuna saab Tallink Grupist järgmisel kolmel aastal Maijooksu nimitoetaja.”

 

Tallink Grupi müügi- ja turundusjuhi Marina Jõgi sõnul on Tallinki strateegia ja äritegevuse lahutamatuks osaks panustamine ühiskondlikkesse algatustesse ning tervislike eluviiside edendamisse.

 

“Maijooks toob igal kevadel sportima tuhandeid entusiastlikke jooksusõpru,” lausus Jõgi. “Meie sooviks on aidata kaasa selle pikaajalise traditsiooniga spordiürituse jätkuvale edule ja koostöös korraldustiimiga anda oma panus sellesse, et üha rohkem Eesti inimesi leiaks endas motivatsiooni sportimiseks.”

 

Iga-aastaselt osaleb Maijooksul kõrvuti igapäevaste jooksusõpradega ka ligi paarsada ettevõtet, kes toetavad oma töötajate liikumisharrastust. “Usume, et sel aastal kasvab oma töötajate sportimist soodustavate ettevõtete arv veelgi, kuna uuel aastal rakendub ettevõtetele sporditoetuse maksuvabastus sada eurot kvartalis ning see kindlasti julgustab tööandjaid panustama oma töötajate tervisesse,” märkis Mati Lilliallik.

 

Tallink Maijooksust plaanivad osa võtta ka Eesti parimad pikamaajooksjad Liina Tšernov, Lily, Liina ja Leila Luik, kes sõlmisid neljapäeval kihlveo eeldatavast omavahelisest paremusjärjestusest tuleva aasta mais. Tänavukevadise Maijooksu võitis Liina Tšernov ning Lily ja Leila Luik jäid vastavalt teisele ja kolmandale kohale.

 

Tallink Maijooks toimub Tallinna Lauluväljakul järgmise aasta 19. mail. Kavas on nii ajavõtuga seitsmekilomeetrine võistlusdistants kui ka ajavõtuta jooks, kepikõnd ja lastejooksud.

 

Foto: Raul Mee