18. mai 2019
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru fi

Uudised

Tallink Maijooksu pooled stardikohad on juba välja müüdud!

19.04.2018

19.mail toimuva Tallink Maijooksu pooled stardikohad on juba välja müüdud. 

Naiste suurimale liikumissündmusele pääseb tänavu starti 15 000 osalejat.

 

Sel aastal juba kolmekümne esimest korda toimuvale Tallink Maijooksule registreerumine on jõudmas kõrgpunkti. Kevadisele traditsioonilisele suursündmusele registreerunud liikumisharrastajate arv läheneb kaheksale tuhandele.

 

Tallink Maijooksule saab ennast kirja panna nii üksikult, sõpruskondade kui kollektiividena.

Just ettevõtete ja asutuste seas on registreerimine väga populaarne ning sportlike kollektiividena tullakse starti kümnete ja isegi sadade kaupa. Töökollektiivide arvukus on Maijooksul aastatega jõudsalt kasvanud, sest suurim naistele mõeldud liikumissündmus on hea põhjus korraldada oma naistöötajatele motivatsioonipäev või lihtsalt koos kolleegidega sportlikult aega veeta. Tänavu tõuseb töötajate sportimist soodustavate ettevõtete arv tõenäoliselt veelgi, kuna sellest aastast rakendus ettevõtetele sporditoetuse maksuvabastus sada eurot kvartalis ning see kindlasti julgustab tööandjaid panustama oma töötajate tervisesse, seal hulgas ühiselt rahvaspordiüritustel osalema.

Tallink Maijooksul saavad naised ja tütarlapsed kaasa lüüa kõigile jõukohasel seitsmekilomeetrisel rajal joostes, käies või kepikõndi tehes. Valida saab ajavõtuga ning ilma ajavõtuta distantside vahel. Kõik osalejad saavad kaela unikaalse medali, mida on valmistatud täpselt viisteist tuhat tükki ning just sama palju jooksjaid pääseb kuu aja pärast ka starti. Lisaks saavad kõik osalejad Tallinkilt superpakkumise merereisiks Helsingisse koos nelja sõbraga.

 

Tallink Maijooksul saab terve pere veeta toreda ja sportliku päeva - kui emad saavad minna jooksu- ja käimisrajale, siis lapsed võivad lustida Drako lastejooksudel ning kogu päeva on Lauluväljakul avatud Tervisemess ning Tallink Meestehoid. Üritus lõppeb traditsioonilise kevadkontserdiga, mille peaesineja on Karl-Erik Taukar.

Tallink Maijooks toimub laupäeval 19. mail ning jooksule saab registreeruda internetiaadressil www.jooks.ee . Soodsam registreerimisvoor kestab aprilli lõpuni.

18. mail toimunud Tallink Maijooksu võitis Liina Tšernov. Eesti suurimast kevadisest liikumissündmusest sai osa ligi viisteist tuhat liikumisharrastajat.

 

Tallinna Lauluväljakul juba kolmekümne teist korda toimunud Tallink Maijooksu võitis neljandat aastat järjest ja üldse juba viiendat korda Liina Tšernov spordiklubist Jooksupartner, läbides seitsmekilomeetri pikkuse raja kahekümne kolme minuti ja kahekümne kahe sekundiga. Teiseks tuli Liina Luik ja kolmandaks Leila Luik Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist kaotades võitjale vastavalt 27 ja 55 sekundit.

 

Traditsioonilisest kevadisest tervisespordipeost sai osa ligi viieteist tuhat erinevas vanuses liikumisharrastajat. Seekordsel Tallink Maijooksul oli esindatud üle kolmesaja ettevõtte ja kollektiivi. Suurima ettevõtte karika võitis Põhja Eesti Regionaalhaigla, kes oli väljas kolmesaja kümne liikumisest lugupidava töötajaga. 

 

 

Eakaim daam tänavusel Maijooksul oli 82-aastane Viktoria. Üheksateist osavõtjat tähistasid täna oma sünnipäeva, neliteist osalejat olid Mai-nimelised ning kõige rohkem oli osalejate seas Katrini nimelisi, tervelt sada kuuskümmend viis. Maijooksu korraldustiimi oli kaasatud üle 500 inimese.

 

Maijooksul sai kaasa lüüa kogu perega, sest kavas olid ka Mesikäpa lastejooksud, terve päeva töötas lustakaid tegevusi pakkuv Meestehoid ning toimus mitmekülgne tervise ja vaba aja mess. "Tallink 30 kontsertshow" tõi publiku ette superstaarisaates tuntust kogunud Sissi ja Eesti laulul publiku südameid murdnud Stefani. Kohal oli tantsutrupp Showstoppers ja DJ Nrike. Päeva lõpetas suur kevadkontsert, kus astus üles Ott Lepland.

 

Järgmine Tallink Maijooks toimub 23. mail 2020. aastal. 

 

Foto: Kristo Parksepp