18. mai 2019
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru fi

Uudised

19.mail toimuv Tallink Maijooks pakub liikumisrõõmu tuhandetele naistele

16.05.2018

Laupäeval toimuv Tallink Maijooks pakub liikumisrõõmu tuhandetele naistele, mitmekülgset tegevust lastele ja meestele ning meelelahutust kõigile, kes Tallinna Lauluväljakule tulemas on.

 

Sel laupäeval, 19. mail Tallinna Lauluväljakul toimuvale regiooni suurimale naiste liikumissündmusele Tallink Maijooksule käib aktiivne registreerimine. Registreerida saab kuni reede õhtuni registreerida seitsmekilomeetri pikkusele jooksu-, käimise- või kepikõnnidistantsile SIIN.

 

Alates tänasest on Tallinna Lauluväljaku esimesel korrusel avatud Maijooksu sekretariaat, kust osavõtjad saavad välja võtta oma stardinumbrid ning saab veel laupäevasele Maijooksule kirja panna. Samas on müügil ka uhiuued Maijooksu T-särgid ning saab soodsalt registreerida teistele Spordiürituste Korraldamise Klubi poolt läbiviidavatele rahvaspordisündmustele. Sekretariaat on avatud kolmapäevast reedeni kell 10.00-19.00 ning laupäeva hommikul enne kell 13.00 toimuvaid starte.

Laupäeval kell 11.30 Lauluväljaku Mere värava lähistel toimuvatele Drako Lastejooksudele soovitavad korraldajad aja paremaks planeerimiseks lapsed eelregistreerida ürituse kodulehel SIIN

 

Hiljemalt kell 12.45 oodatakse maijooksulisi stardikoridoridesse, sest algab MyFitnessi soojendusvõimlemine asjatundlike treenerite eestvedamisel. Kell 13.00 starditakse Lauluväljaku Mere väravast seitsmekilomeetri pikkusele jooksu-, käimise- ja kepikõnnirajale. Rajal asuvates ergutuspunktides elavad koos pealtvaatajatega maijooksulistele täiel rinnal kaasa artistid Tallinki laevadelt, lõpuspurdiks antakse hoogu juurde Sportlandi ja MyFitnessi ergutuspunktides. Saku Vichy joogipunktides pakutakse vett ja värskendavat vitamiinijooki. Kõiki lõpetajaid ootab tervelt kahekümne kuue Maijooksu toetaja ja koostööpartneri poolt kokku pandud kingikott, medal ning traditsiooniline laevareisi superpakkumine Tallinkilt.

 

Samal ajal, kui naised on rajal, töötab Lauluväljakul Tallink Meestehoid, kus meestel jagub tegemisi terveks päevaks. Meestehoius on laias valikus sportlikke aktiviteete ja meelelahutust. Peale omavahelist sportlikku mõõduvõtmist saab ka lihtsalt pikutada ning ajakirju sirvida või üllatada jooksult tulnud kaasat uue soenguga. Meeste peamine ülesanne sel päeval on aga naistele kaasa elada ja ergutada.

Maijooksu ajal on Tallinna Lauluväljakul traditsiooniliselt avatud ka tervisemess, kus on arvukalt esindatud spordi- ja vaba-aja kaupade pakkujad, tutvuda saab mitmete tervisetoodete ning -teenustega, kohal on tervisliku toidu pakkujad, registreerida saab tervisespordiüritustele. Müügil on unikaalsed Maijooksu särgid ning tänavuseks Eesti juubeliaastaks eritellimusena valmistatud Tallinna Maratoni sinimustvalged jooksusärgid. Maijooksu tervisemessil pakutavaga saab tutvuda SIIN.

Päeva lõpetab traditsiooniline Maijooksu kontsert, kus esineb Karl Erik Taukar Band.
 

Arvestades suurt osalejate arvu, tasub Maijooksule tulla aegsasti. Mõistlik on auto koju jätta ning sõita kohale ühistranspordiga või tulla tervisliku päeva puhul üldse jalgsi. Saabuda võib ka jalgrattaga, sest Lauluväljaku Mere värava juures on avatud rattaparkla. Kui siiski tullakse autoga, peab jälgima liiklusreguleerijate märguandeid ning parkima selleks ettenähtud parklates ja parkimiskohtadel Pirita teel või Eesti Näituste parklas. Maijooksu rajale parkimine on rangelt keelatud.

 

Maijooksuaegse liiklusinfo leiab SIIT.

 

Maijooks on Eesti läbi aegade suurim naistele suunatud tervise- ja liikumissündmus, millel on kolmekümne aasta jooksul sportlikult aega veetnud üle kahesaja tuhande tubli naise. Esimene Maijooks toimus juba 1988. aastal, meelitades osalema paarsada õrnema soo esindajat.

18. mail toimunud Tallink Maijooksu võitis Liina Tšernov. Eesti suurimast kevadisest liikumissündmusest sai osa ligi viisteist tuhat liikumisharrastajat.

 

Tallinna Lauluväljakul juba kolmekümne teist korda toimunud Tallink Maijooksu võitis neljandat aastat järjest ja üldse juba viiendat korda Liina Tšernov spordiklubist Jooksupartner, läbides seitsmekilomeetri pikkuse raja kahekümne kolme minuti ja kahekümne kahe sekundiga. Teiseks tuli Liina Luik ja kolmandaks Leila Luik Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist kaotades võitjale vastavalt 27 ja 55 sekundit.

 

Traditsioonilisest kevadisest tervisespordipeost sai osa ligi viieteist tuhat erinevas vanuses liikumisharrastajat. Seekordsel Tallink Maijooksul oli esindatud üle kolmesaja ettevõtte ja kollektiivi. Suurima ettevõtte karika võitis Põhja Eesti Regionaalhaigla, kes oli väljas kolmesaja kümne liikumisest lugupidava töötajaga. 

 

 

Eakaim daam tänavusel Maijooksul oli 82-aastane Viktoria. Üheksateist osavõtjat tähistasid täna oma sünnipäeva, neliteist osalejat olid Mai-nimelised ning kõige rohkem oli osalejate seas Katrini nimelisi, tervelt sada kuuskümmend viis. Maijooksu korraldustiimi oli kaasatud üle 500 inimese.

 

Maijooksul sai kaasa lüüa kogu perega, sest kavas olid ka Mesikäpa lastejooksud, terve päeva töötas lustakaid tegevusi pakkuv Meestehoid ning toimus mitmekülgne tervise ja vaba aja mess. "Tallink 30 kontsertshow" tõi publiku ette superstaarisaates tuntust kogunud Sissi ja Eesti laulul publiku südameid murdnud Stefani. Kohal oli tantsutrupp Showstoppers ja DJ Nrike. Päeva lõpetas suur kevadkontsert, kus astus üles Ott Lepland.

 

Järgmine Tallink Maijooks toimub 23. mail 2020. aastal. 

 

Foto: Kristo Parksepp