18. mai 2019
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru fi

Uudised

Maijooksu start antakse laeva udupasunaga!

18.05.2018

Tallink Maijooksu sportlik programm algab laupäeval, kell 11.30 Lauluväljaku Mere värava lähistel toimuvate Drako Lastejooksudega, millest osavõtt on tasuta. Esmakordselt Maijooksude ajaloos saavad kõik lapsed, kes raja läbivad uhke medali ja väärtusliku maiustusekoti. Drako Lastejooksudele saab registreerida kohapeal, aga korraldajad soovitavad aja paremaks planeerimiseks lapsed eelregistreerida SIIN.

 

Kell 12.45 algab Maijooksu stardikoridorides ja pealava esisel väljakul energiline MyFitness soojendusvõimlemine.

 

Kell 13.00 annab freestyle-suusataja Kelly Sildaru Lauluväljaku Mere väravas stardisignaali seitsmekilomeetri pikkusele jooksu-, käimise- ja kepikõnnirajale. Stardimärguanne antakse esmakordselt laeva udupasunaga, kuulutades sümboolselt Tallinki ajastu algust Maijooksul.

 

Peafavoriidina läheb seitsmekilomeetrise jooksu starti kahe viimase Maijooksu võitja Liina Tšernov klubist Jooksupartner, kes naases äsja treeninglaagrist Lõuna Aafrika Vabariigist. Talle pakuvad konkurentsi alles 13-aastane Luna-Aleksandra Lagoda Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist, Kaisa Kukk klubist Treeningpartner ja mitmed teised Eesti paremad naisjooksjad.

 

Samal ajal, kui naised on rajal, töötab Lauluväljakul Tallink Meestehoid, kus meestel jagub tegemisi terveks päevaks. Terve päeva on avatud ka tervisemess, kus on esindatud spordi- ja vaba-aja kaupade pakkujad, tutvuda saab mitmete tervisetoodete ning -teenustega, kohal on tervisliku toidu pakkujad, registreerida saab tervisespordiüritustele. Müügil on unikaalsed Maijooksu särgid ning tänavuseks Eesti juubeliaastaks eritellimusena valmistatud Tallinna Maratoni sinimustvalged jooksusärgid. Päeva lõpetab traditsiooniline Maijooksu kontsert, kus esineb Karl Erik Taukar Band.
 

Maijooks on Eesti läbi aegade suurim naistele suunatud tervise- ja liikumissündmus, millel on kolmekümne aasta jooksul sportlikult aega veetnud üle kahesaja tuhande tubli naise. Esimene Maijooks toimus juba 1988. aastal.

 

Homme Tallinna Lauluväljakul toimuvale regiooni suurimale naiste liikumissündmusele Tallink Maijooksule kestab registreerimine internetilehel www.jooks.ee kuni reede õhtu kella 17.00-ni. Laupäeva hommikul alates kella kümnest saab seitsmekilomeetri pikkusele jooksu-, käimise- või kepikõnnidistantsile kirja panna Maijooksu sekretariaadis Tallinna Lauluväljakul.

 

Maijooksu õnnestumisse on panustamas ka ilmataat. Prognoos lubab laupäevaks päikselist kevadilma koos sportimiseks sobilike soojakraadidega. Tulemas on vähese pilvisusega sajuta ilm. Õhutemperatuur on 14..19°C. Kes mõõdukas tempos pingutada kavatseb, võib julgelt lühikeses dressis rajale minna. Lõpliku otsuse võiks teha siiski kohapeal tuult ja temperatuuri oma nahal testides. 

Olles tuhandete naistega solidaarsed, on sel korral äratuntavates särkides rajal ka Riigi Ilmateenistuse daamid. Kes tuult pelgavad, võivad juba stardis nende selja taha varju võtta.

Kõige täpsema ja viimase prognoosi ilma osas leiab internetilehelt www.ilmateenistus.ee

18. mail toimunud Tallink Maijooksu võitis Liina Tšernov. Eesti suurimast kevadisest liikumissündmusest sai osa ligi viisteist tuhat liikumisharrastajat.

 

Tallinna Lauluväljakul juba kolmekümne teist korda toimunud Tallink Maijooksu võitis neljandat aastat järjest ja üldse juba viiendat korda Liina Tšernov spordiklubist Jooksupartner, läbides seitsmekilomeetri pikkuse raja kahekümne kolme minuti ja kahekümne kahe sekundiga. Teiseks tuli Liina Luik ja kolmandaks Leila Luik Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist kaotades võitjale vastavalt 27 ja 55 sekundit.

 

Traditsioonilisest kevadisest tervisespordipeost sai osa ligi viieteist tuhat erinevas vanuses liikumisharrastajat. Seekordsel Tallink Maijooksul oli esindatud üle kolmesaja ettevõtte ja kollektiivi. Suurima ettevõtte karika võitis Põhja Eesti Regionaalhaigla, kes oli väljas kolmesaja kümne liikumisest lugupidava töötajaga. 

 

 

Eakaim daam tänavusel Maijooksul oli 82-aastane Viktoria. Üheksateist osavõtjat tähistasid täna oma sünnipäeva, neliteist osalejat olid Mai-nimelised ning kõige rohkem oli osalejate seas Katrini nimelisi, tervelt sada kuuskümmend viis. Maijooksu korraldustiimi oli kaasatud üle 500 inimese.

 

Maijooksul sai kaasa lüüa kogu perega, sest kavas olid ka Mesikäpa lastejooksud, terve päeva töötas lustakaid tegevusi pakkuv Meestehoid ning toimus mitmekülgne tervise ja vaba aja mess. "Tallink 30 kontsertshow" tõi publiku ette superstaarisaates tuntust kogunud Sissi ja Eesti laulul publiku südameid murdnud Stefani. Kohal oli tantsutrupp Showstoppers ja DJ Nrike. Päeva lõpetas suur kevadkontsert, kus astus üles Ott Lepland.

 

Järgmine Tallink Maijooks toimub 23. mail 2020. aastal. 

 

Foto: Kristo Parksepp