10. oktoober 2020
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru

Uudised

Kuu aega Narva Energiajooksuni

09.05.2018

Täpselt kuu aja pärast toimuvale Ida-Virumaa suurimale spordisündmusele Narva Energiajooksule oodatakse Eesti Vabariigi juubeliaastal viit tuhandet osalejat. 

Ida-Virumaa aasta suurim spordisündmus viib osalejad esmakordselt ajaloolise Kreenholmi Manufaktuuri alale, mis on tavaliselt külastajatele suletud. Narva Energiajooksu alguse- ja lõpuosa kulgeb Euroopa Liidu idapiiril lookleval kaunil promenaadil. 

 

Narva Energiajooksu programmi kuuluvad traditsiooniliselt 21,1-kilomeetrine poolmaraton, 6-kilomeetrine distants jooksjatele, käijatele ja kepikõndijatele ning lastejooksud. Koostöös Eesti Kergejõustikuliiduga viiakse poolmaratonis läbi Eesti meistrivõistlused, kuhu on oodata Eesti paremaid pikamaajooksjaid. Ürituse peakorraladaja Mati Lillialliku sõnul on laupäeval, 9. juunil toimuvale Narva Energiajooksule registreerinud juba üle kahe tuhande osaleja. „Narva Energiajooksu osalejate arv on läbi aastate kasvanud, tänavu ootame viit tuhandet jooksusõpra. Hetkel käib aktiivne registreerimine ning juuni alguses selgub, kes tänavu Eesti meistritiitli eest Narvas võistleb,“ kommenteeris Mati Lilliallik.

 

Narva Energiajooksu puhul on tegemist kogu pere spordiüritusega, kus saavad võistelda ka pisemad spordisõbrad. 9. juunil kell 11.30 algavad rannahoone juures Joaoru saarel lustakad Drako lastejooksud, millest osavõtt on tasuta. Lastejooksudele on oodatud kõik lapsed vanuses 2-12. Registreerida saab jooksusündmuse kodulehel www.jooks.ee

 

Kaheksandat korda toimuva Narva Energiajooksu võistluskeskus rajatakse jõeäärse promenaadi algusesse rannahoone juurde. Samasse tulevad ka start ja finiš ning püstitatakse lava, kus viiakse läbi autasustamistseremooniad ja toimub meelelahutusprogramm, mille peaesinejaks on ansambel Smilers.

 

Tänavune Narva Energiajooks kuulub Ida-Virumaa ühe tähelepanuväärsema üritusena Eesti Vabariik 100 spordisündmuste kalendrisse. Narva Energiajooks on Eesti Energia, Narva Linna, Kultuuriministeeriumi ja Spordiürituste Korraldamise Klubi algatusel loodud sündmus, mille eesmärk on innustada inimesi tervisespordiga tegelema ning tõsta Ida-Virumaa tähtsust Eesti kultuuri- ja spordimaastikul. Narva Energiajooks on ka Eesti suurima rahvaspordisarja Selver Linnajooksud neljas etapp.

 

Eesti ühe kauneima rajaga suurjooksule on võimalik registreerida SIIN

Ida-Virumaa suurim spordisündmus Narva Energiajooks on koos poolmaratoni Eesti meistrivõistlustega edasi lükatud 10. oktoobrile.

 

Seoses kujunenud olukorraga pikeneb ka üheksast tuntud jooksust koosneva Selver Eesti Linnajooksud sarja ühisregistreerimise tähtaeg 30. juunini.