10. oktoober 2020
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru

Uudised

Laupäeval toimub Ida-Virumaa suurim spordisündmus 

06.06.2019

Laupäeval, 8. juunil toimuv Ida-Virumaa suurim spordisündmus Narva Energiajooks pakub lisaks põnevale sportlikule programmile ka mitmekülgset meelelahutust nii osavõtjatele kui pealtvaatajaile. Osavõturekordi suunas liikuvale Energiajooksule on tulemas ligi viis tuhat liikumisharrastajat.

Ida-Virumaa suurima rahvaspordisündmuse programmi kuuluvad traditsiooniliselt  kell 11 startiv 21,1-kilomeetri pikkune poolmaraton ning kell 14 algav kuuekilomeetrine distants jooksjatele, käijatele ja kepikõndijatele. Koostöös Eesti Kergejõustikuliiduga viiakse poolmaratonis juba üheksandat korda läbi Eesti meistrivõistlused, kuhu on oodata Eesti pikamaajooksjate paremikku. Kõik poolmaratoni ja ka kuuekilomeetrise distantsi lõpetajad saavad kaela erikujundusega Narva Energiajooksu medali.

 

Üheksandat korda toimuva Narva Energiajooksu võistluskeskus asub eksklusiivse jõeäärse promenaadi alguses Joaoru puhkealal. Samasse tuleb ka stardi-finišipaik, sekretariaat, riietumise- ja pakihoiutelgid ning lava, kus viiakse läbi autasustamistseremooniad. Sportliku päeva lõpetuseks astub üles tulise kontserdiga armastatud arstist Koit Toome. 

 

Kell 11.30 algavad Rannahoone juures Joaoru saarel lõbusad Mesikäpa lastejooksud, millest osavõtt on kõigile tasuta. Kõik lapsed saavad diplomi ja auhindu koostööpartneritelt. Lastejooksudele saab eelregistreerida internetilehel jooks.ee ja laupäeva hommikul Joaorus kohapeal.

 

Energiajooksu kauneim rajaosa kulgeb Euroopa Liidu idapiiril lookleval moodsal promenaadil. Eelmisel aastal osalejate poolt positiivset tagasiside saanud Kreenholmi Manufaktuuri põnev territoorium on ka sel aastal nii 21,1 kilomeetri kui ka 6 kilomeetri jooksutrassi osa. Kõik osavõtjad saavad eksklusiivse elamuse, joostes kunagise Euroopa kuulsaima tehase kolossaalsete võlvide all ja ületades Narva jõel kuivendatud kaheastangulise kärestiku, mis kunagi oli Euroopa veerohkeim juga. Poolmaratoni osalejad läbivad sel aastal ka uue ja atraktiivse rajaosa Äkkeküla terviseradadel.

 

Energiajooksust osavõtjaid on rajal tiivustamas üle kümne ergutuspunkti. Esindatud on Mora rockbänd, DJ Dani koos Narva-Jõesuu noortekeskuse esindajatega, Peetri Kiriku sotsiaalkeskus, noortebändid N-sect ja The Sibul, Tartu Ülikooli Narva kolledži ja Narva Noortekeskuse ergutuspunkt, tantsukollektiivid Varjud, Step-Up ja Dance Studio Inspiration, Russkoe Radio, Vaba lava DJ, Promenaadi kohvik ja Rugodiv kultuurimaja.

  

Narva Energiajooks on Eesti Energia, Narva Linna, Kultuuriministeeriumi ja Spordiürituste Korraldamise Klubi algatusel loodud sündmus, mille eesmärk on innustada inimesi tervisespordiga tegelema ning tõsta Ida-Virumaa tähtsust Eesti kultuuri- ja spordimaastikul. Narva Energiajooks on ka Eesti suurima rahvaspordisarja Selver Linnajooksud neljas etapp.

 

Eesti ühele eksklusiivsemale suurjooksule on võimalik internetilehel www.jooks.ee.

Ida-Virumaa suurim spordisündmus Narva Energiajooks on koos poolmaratoni Eesti meistrivõistlustega edasi lükatud 10. oktoobrile.

 

Seoses kujunenud olukorraga pikeneb ka üheksast tuntud jooksust koosneva Selver Eesti Linnajooksud sarja ühisregistreerimise tähtaeg 30. juunini.