11.-13. september 2020
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru fi de lv sv

Oluline info osalejale

Stardimaterjalid - Sekretariaat – Võistluskeskus

Tallinna Maratoni sekretariaat asub Kaarli parklas, Vabaduse väljaku kõrval ning on avatud:

kolmapäev, 4.09 kell 10.00-19.00
neljapäev, 5.09 kell 10.00-19.00
reede, 6.09 kell 10.00-20.00
laupäev, 7.09 kell 10.00-20.00
pühapäev, 8.09 kell 7.00-16.00

 

Sekretariaadist on kõigil soovijatel võimalik 

osta ja välja võtta ettetellitud T-särke. Kõik, kes ostavad Tallinna Maratoni või Sügisjooks 20 T-särgi toetavad Tallinna Loomaaia Tiigrioru valmimist!

 

Stardimaterjalide väljastamine lõpeb 15 minutit enne starti.

NB! Stardimaterjalide kättesaamiseks pead teadma oma stardinumbrit. Selle leiad kirja algusosast või stardiprotokollist. Stardimaterjalide väljastamine toimub isikut tõendava dokumendi alusel.

Kui vähegi võimalik, tule ja võta oma stardimaterjalid võimalikult varakult välja. Juhul, kui Sa ei saa isiklikult stardimaterjalidele järele tulla, võib seda Sinu eest teha ka sõber, kes kinnitab kohapeal numbri kättesaamist oma isikuandmetega.

 

Võistluskeskuse plaanid on näha siin

 

Stardikorraldus

Tallinna Maratoni ja Sügisjooksu võistluskeskus asub Tallinnas, Vabaduse väljakul.  Tallinna Maratoni ja Sügisjooksu stardid antakse vastavalt programmile. 10 km start antakse Vabaduse väljakult, 21,1 km ja 42,195 km stardid Viru väravate juurest. Stardikoridor avatakse 30 minutit enne starti. Sisene stardikoridori vastavalt oma stardigrupile, mis on märgitud stardinumbrile. Vales kohas startinud võistlejad diskvalifitseeritakse.

 

Stardigrupid

A grupp stardinumbrid 1-300

B grupp stardinumbrid 301-1000

C grupp stardinumbrid 1001-2000

D grupp stardinumbrid 2001-3000

E grupp stardinumbrid 3001-4000

F grupp stardinumbrid 4001-5000

G grupp stardinumbrid 5001-6000

I grupp stardinumbrid 8001-10000

J grupp stardinumbrid 10001-15000

 

Vaata stardikorralduse skeeme siit

 

Stardinumber -  ajavõtt

Starti lubatakse ainult Tallinna Maratoni 2019 stardinumbriga võistlejad. Stardinumber tuleb kinnitada võistlussärgi esiküljele ja peab olema nähtav kogu võistluse ajal. Stardinumber on personaalne. Konkreetse stardinumbriga tohib võistelda ainult selle all registreeritud võistleja. Number koos kiibiga jääb võistlejale, seda ei ole vaja pärast jooksu tagastada.

 

Ajavõtt on elektrooniline - aega võetakse kiibiga, mis on kinnitatud stardinumbri tagaküljele. Kiipi ei tohi numbri tagant eemaldada ja numbri voltimine on rangelt keelatud. Vastasel juhul ei saa korraldaja tagada Sinu tulemuse fikseerimist. Ületades finišijoont ja vaheajapunkte, ära kata numbrit käega (oma kella kinnipanekuks), vaid tee seda ajavõtumati ületamise järgselt, vastasel juhul ei pruugi sinu tulemus saada fikseeritud.

 

Riietumine - pakihoid

Võistluskeskuses on võimalik riietuda ja anda hoiule oma isiklikke asju. Riietumistelgid ja pakihoid asuvad Harju tänaval Niguliste kiriku kõrval.  Kõik osalejad saavad pakihoidu jätta oma asjad, mis on korralikult pakitud ja suletud. 

Pakihoid on võistlejale tasuta ning on avatud järgnevalt:

reedel, 6.09 kell 17.30-21.00;
laupäeval, 7.09 kell 15.00-20.00
pühapäeval, 8.09 kell 7.30-16.00.

Ära jäta oma asju valveta! Vii need pakihoidu!

 

Rajakorraldus

Ajavõtupunktid: 

42 km  ajavõtupunktid asuvad ia 5 kilomeetri järel ja 21,1 kilomeetril. 

21 km  ajavõtupunktid asuvad iga 5 kilomeetri järel. 

IcePower värskenduspunkt asub maratoniraja 13. ja 32. kilomeetril, poolmaratonil 11. kilomeetril. 

Gardena kastmispunkt asub maratoniraja 30. kilomeetril, poolmaratonil 9. kilomeetril. 

Maratoni ja poolmaratoni rajal on kilomeetri tähised iga ühe kilomeetri järel.

Rajal tohivad liikuda vaid võistluse stardinumbriga jooksjad. Raja läbimiseks ei tohi kasutada liikumisvahendeid (jalgratas, rulluisud vms). Kõrvalistel isikutel on rajal viibimine ja võistleja saatmine rangelt keelatud. Lemmikloomade kaasavõtmine ja lapsevankritega raja läbimine ei ole lubatud.

Osavõtjad peavad ohutuse huvides järgima liikluskorraldajate ja kohtunike märguandeid.

 

Joogipunktid

Maratonirajal asub 12 joogipunkti, poolmaratonil 6 ja kümnekilomeetrisel rajal 2 joogipunkti.

Maratoni- ja poolmaratonirajal asuvad joogipunktid orinteeruvalt iga kolme-nelja kilomeetri tagant, 10 km joogipunktid asuvad 4. ja 7. kilomeetril.

Joogipunktides pakutakse vett ja spordijooki. Vesi on hallides topsides ja spordijook kollastes topsides. Maratoni ja poolmaratoni jooksjatele pakutakse lisaks rosinaid, banaani, leiba, suhkrut, apelsini ja soola. Kasutatud joogitops viska raja kõrvale, mitte rajale. See on oluline ohtuse tagamiseks Sinu taga jooksvatele võistlejatele. Igas joogipunktis asub WC ja vajadusel saab meditsiinilist abi.

 

Tempomeistrid

Maratonirajal on tempomeistrid, kelle planeeritud finišiaeg on 3:00, 3:15, 3:30, 3:45, 4:00, 4:15; 4:30, 4:45, 5:00. Poolmaratoni rajal on tempomeistrid planeeritava finišiajaga 1:30, 1:45, 2:00 ja 2:15. Tempomeistritel on rinnal ja seljal stardinumbrid vastavalt planeeritud lõpetamise ajale. Stardikoridoris leiab tempomeistrid vastava ajaga tähistatud õhupalli järgi. 

 

Meditsiiniabi

Meditsiiniabi on võimalik saada kogu raja ulatuses ja finišis. Võistluskeskuses ja igas joogipunktis on olemas meditsiinipersonal. Märgates rajal hädasolijat, teata sellest kindlasti meditsiinipersonalile või korraldajatele. Ilmselgete terviseprobleemide korral on võistluse meditsiinipersonalil ja kohtunikel õigus võistleja rajalt ära kutsuda.
Võistlustel osalejad peavad lugu puhtast ja ausast spordist. Võistlustel kehtivad Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu IAAF dopinguvastased reeglid ja SA Eesti Antidopingul on õigus läbi viia dopingukontrolli kõikide osalejate seas. Täpsem info www.antidoping.ee.

 

Finišikorraldus

Finiš asub Viru väravate juures. Finiš suletakse laupäeval kell 19.00 ja pühapäeval kell 16.00. 

Pärast finišeerimist ära jää seisma, vaid liigu mööda finišikoridori edasi Vabaduse väljakule. Kõik osalejad saavad Tallinna Maratoni medali (s.h ka käijad ja kepikõndijad)!

Finišijärgselt pakutakse kõigile lõpetajatele Arctic Sport spordijooki ja vett. 

Peale finišeerimist on kõigil maratonijooksjatel (42,195 km) võimalik külastada maratoni puhke- ja massaažiala, Vabaduse väljaku ääres. Maratonialale pääseb ainult maratoni stardinumbriga.

 

Pesemine

Võistluse järgselt on võimalik käia pesemas Tallinna Spordihallis (Staadioni 8/Herne 30, Tallinn, www.tsh.ee) ja Inglise Kolledži spordihoones (Estonia pst 10 / Pärnu mnt 13). Spordihallid on pesemiseks avatud:

laupäeval, 7. septembril kell 17.30-21.00

pühapäeval, 8. septembril kell 11.00-17.00.

Pesemine on osalejale stardinumbri ettenäitamisel tasuta.

 

Autasustamine

Parimate autasustamine toimub vastavalt ajakavale võistluskeskuses Vabaduse väljakul.

Maratonil autasustatakse 6 parimat meest ja 6 parimat naist. Poolmaratonil autasustatakse 5 parimat meest ja 5 parimat naist. 10 km distantsil autasustatakse 3 parimat meest ja 3 parimat naist. Vanuseklasside paremusjärjestus selgitatakse finišiprotokollide põhiselt. Karikatega autasustatakse vanuseklasside parimaid (maraton ja poolmaraton vanuseklassi 1. koht). Vanuseklasside karikad antakse üle võistluspäeval sekretariaadis Vabaduse väljakul kõrval Kaarli parklas (kella 16.00ni).

 

Katkestamine - diskvalifitseerimine

Korraldajatel on õigus osavõtja rajalt ära kutsuda, kui osaleja ei mahu vastavas ajavõtupunktis ajalimiiti ja/või ei finišeeri hiljemalt finiši sulgemise ajaks.
Ilmselgete terviseprobleemide korral on meditsiinipersonalil ja kohtunikel õigus osaleja rajalt ära kutsuda.
Korraldajatel on õigus osaleja diskvalifitseerida, kui osaleja ei täida Tallinna Maratoni ja Sügisjooksu reegleid, segab kaasosalejaid või takistab mõnel muul viisil ürituse korraldamist. Katkestamise korral liigu lähimasse joogipunkti ja teata korraldajatele, et oled katkestanud.

 

Tallinna Maratoni EXPO Vabaduse Väljakul 

Tallinna Maratoni EXPO on avatud reedel alates kella 17.00st kuni 20.00ni, laupäeval alates kell 10.00st kuni 20.00ni ning pühapäeval kella 8.00st kuni 16.00ni.
Kohapealt leiad palju huvitavaid pakkumisi Tallinna Maratoni koostööpartneritelt. Kõik huvilised saavad osta Tallinna Maratoni ja Sügisjooks 20 T-särke, millede müügist saadud tuluga toetatakse Loomaaia Tiigrioru valmimist.

Tallinna Maraton tõi Eesti majandusse 3,4 miljonit eurot. Riigile laekus väliskülastajatelt käibemaksu 500 000 eurot. Spordi- ja kultuuriürituste majanduslik mõju regioonile on suurem kui sageli esmapilgul osatakse hinnata.