ESTENG RUS

SEB 28. Maijooks
Laupäev, 23. mai 2015

SEB 28. Maijooks toimub 23. mail 2015. REGISTREERIMINE ON AVATUD! Registreeru kohe soodsaimate hindadega!

SEB Maijooks 2014 lõplikud tulemused ja DIPLOMI printimine

Vaata ka videokokkuvõtet!

Programm 2015

20.-22.mai kell 10.00-19.00 avatud infopunkt Tallinna Lauluväljakul

23. mai kell 10.00 Võistluskeskuse avamine Tallinna Lauluväljakul
11.30 Draakoni lastejooksud
12.45 MyFitnessi soojendusvõimlemine

13.00-13.05 7 km STARDID ajavõtuga jooksjad
13.10 7 km START ajavõtuta jooksjad
13.15-13.30 7 km STARDID käijad
13.35 7 km START kepikõndijad

14.30 Autasustamine
14.45 SEB Maijooksu kevadkontsert
16.00 Finiši sulgeminePressiteade
29. oktoober 2014

Selgunud on Liikumisaasta 2014 suurim liigutaja

Spordiürituste Korraldamise Klubi ettevõtmistel osales tänavu rekordiliselt 43 889 liikumisharrastajat, millega ollakse neljandat hooaega järjest Eesti suurimaks rahvaspordisündmuste läbiviijaks.

Liikumisaasta 2014 projektijuhi Aivo Normaku sõnul on Spordiürituste Korraldamise Klubi olnud Liikumisaasta kõige suurem liigutaja. “Spordiürituste Korraldamise Klubi panust liikumisharrastuse edendamisse Eestis on raske ülehinnata.  Liikumisrõõmu pakuti läbi terve aasta nii suurtele kui väikestele, kogenud harrastajatele kui ka tervisespordiga alustajatele. Hea motivaatorina võib välja tuua kevadise kampaania, kus Olümpiajooksule said tasuta registreerida kõik need, kes polnud varem ühelgi rahvaspordisündmusel osalenud. Nii sai spordiüritusel osalemise esmakordse kogemuse mitusada inimest,” kinnitas Normak rahvaspordiürituste korraldaja tähtsust liikumisharrastuse juurutamisel.

Sel aastal korraldatud kaheksal spordisündmusel osales kokku 37 276 täiskasvanud liikumisharrastajat ja 6613 last. Regiooni läbi aegade suurimast naistele suunatud tervisespordisündmusest SEB Maijooksust võttis osa rekordiliselt 16 299 harrastajat. Liikumisaasta 2014 suurim rahvaspordiüritus SEB Tallinna Maraton tõi pealinna tänavatele kokku 18 732 jooksu- ja käimissõpra. Lisaks aasta suurimatele rahvaspordisündmustele viidi läbi Selver Linnajooksude sarja kuuluvad Narva Energiajooks ja Olümpiajooks ning Põhja-Eesti suurim multispordisari RMK Kõrvemaa Neliküritus.

Spordiürituste Korraldamise Klubi on 15 hooaja jooksul liikuma pannud 267 592 harrastajat.

2015. aastal viiakse läbi järgmised rahvaspordisündmused:

21. veebruar               RMK Kõrvemaa Suusamaraton

26. aprill                     RMK Kõrvemaa Kevadjooks

23. mai                       SEB Maijooks

13. juuni                     Narva Energiajooks

18. juuli                      RMK Kõrvemaa Triatlon

12.-13. september      SEB Tallinna Maraton

26. september            RMK Kõrvemaa Rattamaraton

Spordiürituste Korraldamise Klubi rahvaspordiüritustele saab registreerida internetiaadressil www.jooks.ee.


PRESSITEADE, 17. mai 2014
 
TÄNA TOIMUNUD SEB XXVII MAIJOOKS TÕI ESMAKORDSELT KOKKU ÜLE KUUETEISTKÜMNE TUHANDE LIIKUMISHARRASTAJA

TÄNAVUSE MAIJOOKSU VÕITJAKS TULI  JEKATERINA PATJUK

SEB XXVII Maijooksu võitis juba kolmandat korda Jekaterina Patjuk Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist, püstitades seitsmekilomeetrisel jooksul uueks rajarekordiks 22 minutit ja 42 sekundit. Võitjale järgnesid mullune võitja Liina Tšernov spordiklubist Sportkeskus.ee ajaga 23.34 ja varasem kahekordne võitja Evelin Talts Maratonitiimist tulemusega 25.02. SEB Maijooksu jooksu-, kepikõnni- ja käimisdistantsi läbis täna rekordiliselt 13 799 tubli naist, neiut ja tütarlast. Draakoni lastejooksudel lõi kaasa täpselt 2500 väikest jooksusõpra, mis on samuti sel üritusel enneolematu.

Seekordsel SEB Maijooksul oli esindatud tervelt 461 ettevõtet ja kollektiivi. Suurima ettevõtte karika sai kolmandat kordas järjest Ericsson Eesti AS.

Täna Tallinna Lauluväljakul toimunud SEB XXVII Maijooks kujunes läbi aegade suurimaks naistele suunatud liikumisharrastuse sündmuseks Eestis ja terves Ida-Euroopa regioonis. Traditsioonilisest kevadisest tervisespordipeost sai osa kokku 16 299 erinevas vanuses liikumisharrastajat.

SEB Maijooksu noorim osavõtja oli 1-aastane Kätlin, kes läbis seitsmekilomeetrise raja koos emaga. Eakaim daam tänavusel Maijooksul oli 82-aastane Olivia. Kakskümmend kaheksa osavõtjat tähistasid täna oma sünnipäeva, 24 osalejat olid Mai-nimelised ning kõige rohkem oli osalejate seas Katrini nimelisi – tervelt 272.

Lisaks naistele mõeldud jooksu ja käimisrajale ning lastejooksudele pakkus SEB Maijooks mitmekülgset tegevust ka meestele – avatud oli Ericssoni Meestehoid, kus jagus tegemisi terveks päevaks. Finišis tervitas Maijooksul osalejaid Jüri Homenja. Meeleoluka päeva lõpetas kevadkontsert, kus astus üles tänane sünnipäevalaps Ott Lepland oma bändiga. Üllatusesinejana laulis Otile koos tuhandete naistega sünnipäevalaulu Dave Benton.

SEB XXVIII Maijooks toimub Tallinna Lauluväljakul 23. mail 2015. aastal.


PRESSITEADE, 14. mai 2014

LAUPÄEVAL TALLINNA LAULUVÄLJAKUL TOIMUV SEB MAIJOOKS PANEB TUHANDED TUBLID NAISED LIIKUMA

Juba kahekümne seitsmendat korda toimuv Ida-Euroopa suurimaks naiste liikumis- ja tervisesündmuseks pürgiv SEB Maijooks toob tänavusel Liikumisaastal Tallinna Lauluväljakule taas rekordiliselt tublisid naisi, neidusid ja tütarlapsi. SEB Maijooksu osalejate arv läheneb sel aastal juba viieteistkümne tuhande osalejani. Et rajal oleks rohkem ruumi, on sel aastal kasutusele võetud viitstardid. Osavõtjad jagatakse stardinumbrite alusel viieminutiliste vahedega startivateks gruppideks, mis tagab kõigile rajal ka parema liikumisvõimaluse ja muudab lahedamaks joogipunkti külastamise.

Lisaksnaistele mõeldudseitsmekilomeetriseleajavõtuga ning ilma ajata jooksmisele, käimisele ja kepikõnnile toimuvad MyFitnessi treenerite eestvedamisel soojendusvõimlemine ning lõbusad Draakoni Lastejooksud Venno Loosaare juhtimisel. Tegevust jagub ka meestele, sest terve päev on avatud Ericssoni Meestehoid, kus on nii sportlikke mõõduvõtmisi, mitmeid meeleolukaid ajaviitmisvariante kui ka saab juuksuri teenuseid kasutada. Meeste peamine roll sel päeval on aga maijooksulistele kaasa elada. Päeva lõpetab traditsiooniline SEB Maijooksu kevadkontsert, kus sel korral hullutab publikut just Maijooksu päeval, 17. mail, oma sünnipäeva tähistav Ott Lepland.

Koostöös Avoniga soovivad SEB Maijooksu korraldajad ja Eesti Vähiliit juhtida tähelepanu rinnavähi varajase avastamise olulisusele ning tõsta inimeste teadlikkust sellest haigusest. Maijooksul on kõigil võimalus soetada Avoni heategevustooteid ja toetada seeläbi rinnavähi ennetustegevust. Kohal on ka Vähiliidu mammograafiabuss.

SEB Maijooks teeb koostööd ka SEB Heategevusfondiga, mis on sel aastal pühendunud laste hobitegevuse toetamisele. Maijooksule registreerides oli osalejatel võimalus teha annetus, millest laekunud summa eest soetab SEB  Heategevusfond Maijooksul osalenud asendus- ja turvakodude lastele jooksujalatsid.

Arvestades suurt osalejate arvu tasub SEB Maijooksule tulla aegsasti. Mõistlik on auto koju jätta ning kohale sõita ühistranspordiga või tulla tervisliku päeva puhul üldse jalgsi. Saabuda võib ka jalgrattaga, sest lauluväljaku Mere värava juures on avatud rattaparkla. Kui siiski tullakse autoga, peab jälgima liikluse reguleerijate märguandeid ning parkima selleks ettenähtud parklates ja  parkimiskohtadel Pirita teel või Eesti Näituste parklas.

Ümbruskonna elanikel ja inimestel, kes jooksutrassi ümbruses liiguvad, paluvad korraldajad varuda aega ja kannatust. Kõige pingelisem aeg on ajavahemikus kell 13-15.00. Kui vähegi võimalik, palutakse vältida sel perioodil auto või muu sõidukiga jooksutrassi piirkonda sattumist. Samuti palutakse jalakäijatel ja rulluisutajatel Maijooksu rajal osavõtjatele teed anda. Maijooksu liiklust reguleerivad ja ohutust tagavad politsei Põhja prefektuuri patrullsõidukid ja AS Ühisteenused reguleerijad. Korraldajad paluvad kõigilt mõistvat suhtumist. Üheskoos teeme üritusest toreda sündmuse!


PRESSITEADE

17. aprill 2014
SEB Maijooksuni on jäänud täpselt kuu aega

Täpselt kuu aja pärast toimub Tallinna Lauluväljakul kahekümne seitsmes SEB Maijooks. Traditsiooniliselt igakevadisele tervisespordipeole on tänaseks registreerinud juba ligi üheksa tuhat naist.

Ida-Euroopa suurimaks naiste liikumissündmuseks kasvanud SEB Maijooks toob tänavusel Liikumisaastal ühist liikumisrõõmu nautima taas rekordiliselt tublisid naisi, neidusid ja tütarlapsi.

“Rõõm on tõdeda, et nii paljud naised väärtustavad liikumist ja tervislikke eluviise. Liikumisaastal on Maijooksul osalevad naised kõigile eeskujuks ja innustavad kogu perega rohkem liikuma,” kiitis SEB Maijooksu peakorraldaja Mati Lilliallik naiste liikumapanevat jõudu.

Sel aastal on kasutusele võetud viitstardid, et rajal oleks rohkem liikumisruumi. Osavõtjad jagatakse stardinumbrite alusel viieminutiliste vahedega startivateks gruppideks, mis tagab rajal paremad liikumisvõimalused.

Maijooksule tullakse kogu perega, sest tegevusi jätkub kõigile pereliikmetele. Võistluskeskus Tallinna Lauluväljakul avatakse laupäeva, 17. mai hommikul kell 10. Seal saab tutvuda Maijooksu partnerite väljapanekutega, saada asjatundlikku nõu oma ala spetsialistidelt või osta erinevaid tervise- ja sporditooteid.

Naised saavad kõigile jõukohase 7-kilomeetrise raja läbida kasajavõtuga või ajavõtuta joostes, käies või kepikõndi harrastades. Lisaks toimuvad lõbusad Draakoni Lastejooksud Venno Loosaare juhtimisel. Terve päev on avatud Ericssoni Meestehoid, kus on meestele mitmeid sportlikke mõõduvõtmisi ja meeleolukaid ajaveetmisvõimalusi. Päeva lõpetab SEB Maijooksu kevadkontsert, kus sel korral hullutab publikut just Maijooksu päeval, 17. mail, oma sünnipäeva tähistav Ott Lepland.

Üksikasjalik info SEB Maijooksu kohta ning registreerimise võimalus on kõigil soovijail rahva- ja tervisespordiürituste internetilehel www.jooks.ee. Soodsam registreerimisvoor kestab aprillikuu lõpuni.


MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi, Pärnu mnt 142a, 11317 Tallinn, ESTONIA
Tel +372 654 8462 : jooks@jooks.ee