Registreerimine 10. Narva Energiajooksule on avatud!

01.02.2021

Algas registreerimine juba kümnendat korda toimuvale Narva Energiajooksule.
Kui terviseriskid Eestis saavad maandatud, siis oodatakse 12. juunil 2021 toimuvale Ida-Virumaa suurimale spordisündmusele esmakordselt viit tuhandet osalejat.

Narva Energiajooksu programmi kuuluvad traditsiooniliselt 21,1-kilomeetri pikkune poolmaraton ning 6-kilomeetrine distants jooksjatele ja käijatele. Koostöös Eesti Kergejõustikuliiduga toimuvad Narvas juba traditsiooniliselt ka Eesti meistrivõistlused poolmaratonis, kus arvukate harrastajate kõrval osalevad Eesti parimad pikamaajooksjad.

 

Ida-Virumaa suurima spordisündmuse vaheldusrikas rada viib osalejad ajaloolise Kreenholmi Manufaktuuri territooriumile, läbib mitmeid Narva linna tänavaid ja kergliiklusteid ning teeb põike Äkkekülas võimsa arenguhüppe teinud Pähklimäe terviseradadele. Poolmaratoni ja kuuekilomeetrise distantsi lõpetajad saavad kaela Energiajooksu unikaalse juubelimedali. 

 

Narva Energiajooksu puhul on tegemist kogu pere spordiüritusega, kus saavad osaleda ka kõige pisemad spordisõbrad. Rannahoone juures Joaoru saarel toimuvad lõbusad lastejooksud, millest osavõtt on kõigile tasuta. Ka kõik lastejooksudel osalenud saavad finišis juubelijooksu medali.

 

Seni suurima osavõtjate arvuga Energiajooksul 2017. aastal osales 4329 liikumisharrastajat. Kümnendal jooksu eesmärgiks on rekord ületada ja korraldada 12. juunil 2021 esmakordselt Ida-Virumaal viie tuhande osalejaga rahvaspordisündmus.

 

Juubelijooksu toimumise eelduseks on tarvis saada koroonaviirusest tingitud terviseriskid Eestis sedavõrd maandatud, et avalikele üritustele kehtestatavad reeglid võimaldaksid suursündmust korraldada. Juhul, kui Narva Energiajooks tänavu siiski toimuda ei saa, makstakse kõigile registreeritud jooksusõpradele osavõtutasu tagasi.

 

Narva Energiajooks on Eesti Energia, Narva Linna, Kultuuriministeeriumi ja Spordiürituste Korraldamise Klubi algatusel loodud sündmus, mille eesmärk on innustada inimesi tervisespordiga tegelema ning tõsta Ida-Virumaa tähtsust Eesti kultuuri- ja spordimaastikul.

 

Registreerima

 

Eesti Energia
Kultuuriministeerium
Eesti Kergejõustikuliit
Kultuurkapital
Narva Linn
Nike
Sportland
A. Le Coq
Klick
MyFitness
Blummin
Eesti Linnajooksud
Kesklinna Tõlkekeskus
Kreenholm
Sportos
Nature valley
Biofarmacija
Kodupaber
Kleenex
mobec
fazer
DPD