Rahvusvaheline Kergejõustikuliit IAAF kinnitas Tallinna Maratoni ja poolmaratoni rahvusvaheliste pronks tasemega jooksuvõistluste hulka. Eestis toimuv spordisündmus pälvis esmakordselt sellise kaaluga ülemaailmse korraldussertifikaadi.

Eesti osavõturohkeimal rahvusvahelisel spordisündmusel osales tänavu kokku 21 494 jooksjat 65 riigist. Järgmisel aastal on osalejate huvi tõenäoliselt veelgi suurem, sest Tallinna Maraton saab 2020. aastal esmakordselt Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu IAAF pronks tasemega jooksuvõistluseks nii maratonide kui poolmaratonide arvestuses. Mida kõrgem on võistluse korraldustase ülemaailmses kvalifikatsioonis, seda rohkem on võimalik teenida kõrgeid reitingupunkte ka Eesti parematel jooksjatel, mis on üheks oluliseks eeltingimuseks meie jooksjate jõudmisel tiitlivõistlustele.

 

Korraldajad on suursündmuse paremaks planeerimiseks pannud esmakordselt erinevatele distantsidele registreerimise piirarvud. Eesti suurima osalusega spordisündmusele saab 2020. aastal registreerida maratonidistantsil neli tuhat, poolmaratonil viis tuhat ja 10 km Sügisjooksul kaksteist tuhat jooksjat ning liikumis...

Pühapäeval, 6. oktoobril Paide-Türi Rahvajooksul pandi vääriline punkt Selver Eesti Linnajooksudele, kus selgusid ka sarja 2019 võitjad.


Meestest võitis kindla esikoha Raido Mitt, kes läbis 146,6 kilomeetrit ja teenis 65 punkti. Teise koha saavutas Ilja Nikolajev (MeRun.Club, 120 km ja 50 punkti) Võru KJK Lõunalõvi esindaja Rauno Jallai (148,6 km ja 33 punkti) ees.
 
Naistest võitis esimese koha Marion Tibar, kes läbis 136,6 km ja teenis 58 punkti. Teisele kohale jooksis end Täppsportlaste esindaja Liliana Torn (116,9 km ja 41 punkti). Kolmandaks tuli Kadiliis Kuiv (SK Prorunner 106,4 km, 37 punkti).
 
Selver Eesti Linnajooksude raames läbiti üheksa etappi: Suurjooks ümber Viljandi järve (1. mai), Kuressaare Linnajooks (4. mai), Rapla Selveri Suurjooks (26. mai), Narva Energiajooks (8. juuni), Viking Line Eesti Ööjooks (17. august), Jüri Jaansoni Kahe Sill...