15 aastat on kepikõndijad pidanud startima 1. mail ümber Viljandi järve jooksule kümme minutit pärast suurjooksu starti ning kõndijad on kantud eraldi protokolli. 2020. aastal lõpeb jooksjate ja kepikõndijate eristamine ning kõik osalejad saavad ühise stardi ning kantakse ühtsesse protokolli.

„Nii saavad ka kepikõndijad ümber Viljandi järve jooksu täieõiguslikeks osalejateks,” selgitas Suurjooksu ümber Viljandi järve korraldustoimkonna juht Mati Jürisson.


Juhendi kohaselt stardivad kõik kõndimiskeppidega osalejad viimasest stardikoridorist. „See on ohutuse tagamiseks,” selgitas Jürisson.
Korraldaja seletusel on aastate jooksul korraldatud kepikõndi põhimõttel, et tegemist ei ole võistlusega ning parematele auhindu ei jagata. Samas innustas kepikõnni protokoll paljusid startijaid ikkagi võistlema ning nii mõnigi startija läbis distantsi joostes ehkki juhendi järgi oli see keelatud. „Nüüd pole meie poolt mingit takistust,” selgitas Jürisson. Küll aga soovitas ta jooksma mineku korral kepid staadionile jätta, sest need takistavad ja võivad teistele jooksjatele ohtlikuks saada.


Kõik kepikõnni lõpetajad saavad koha järvejooksu protokollis ning lähevad ...

1. detsembril käivitus registreerimine Selver Eesti Linnajooksude sarjale 2020. hooajaks.
Selver Linnajooksude sarjaga soovitakse jooksuharrastajaile pakkuda lisamotivatsiooni kogu jooksuhooajaks, hoogustada üleriigilist sporditurismi ja anda erinevates linnades toimuvatele jooksudele laiemat kõlapinda.

Selver Eesti Linnajooksude sarja kuulub üheksa jooksu:

Suurjooks ümber Viljandi järve - 1. mai 

Kuressaare Linnajooks - 3. mai

Rapla Selveri Suurjooks - 24. mai 

Narva Energiajooks - 13. juuni 

Viking Line Eesti Ööjooks - 15. august 

Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks - 5. - 6. september 

Tallinna Maraton - 11.-13. september 

Viking Window Paide-Türi Rahvajooks - 27. september

Tartu Linnamaraton –3. oktoober 

 

Selver Linnajooksud sarjas osalemine on jõukohane igale jooksuharrastajale. Distantse saab valida ja kombineerida selliselt, et kogu sarja peale 100 km kokku tuleks. Näiteks „100+“ raja läbimiseks ei pea osalema kõigil osavõistlustel, samuti ei pea ilmtingimata läbima maratoni. 

 

Motiveerimaks jooksusõpru osalema kõikidel etappidel, autasustatakse kõigil üheksal osavõis...