1. detsembril käivitus registreerimine Selver Eesti Linnajooksude sarjale 2020. hooajaks.
Selver Linnajooksude sarjaga soovitakse jooksuharrastajaile pakkuda lisamotivatsiooni kogu jooksuhooajaks, hoogustada üleriigilist sporditurismi ja anda erinevates linnades toimuvatele jooksudele laiemat kõlapinda.

Selver Eesti Linnajooksude sarja kuulub üheksa jooksu:

Suurjooks ümber Viljandi järve - 1. mai 

Kuressaare Linnajooks - 3. mai

Rapla Selveri Suurjooks - 24. mai 

Narva Energiajooks - 13. juuni 

Viking Line Eesti Ööjooks - 15. august 

Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks - 5. - 6. september 

Tallinna Maraton - 11.-13. september 

Viking Window Paide-Türi Rahvajooks - 27. september

Tartu Linnamaraton –3. oktoober 

 

Selver Linnajooksud sarjas osalemine on jõukohane igale jooksuharrastajale. Distantse saab valida ja kombineerida selliselt, et kogu sarja peale 100 km kokku tuleks. Näiteks „100+“ raja läbimiseks ei pea osalema kõigil osavõistlustel, samuti ei pea ilmtingimata läbima maratoni. 

 

Motiveerimaks jooksusõpru osalema kõikidel etappidel, autasustatakse kõigil üheksal osavõis...

Tallinna Maraton tõi Eesti majandusse 3,4 miljonit eurot. Riigile laekus väliskülastajatelt käibemaksu 500 000 eurot. Spordi- ja kultuuriürituste majanduslik mõju regioonile on suurem kui sageli esmapilgul osatakse hinnata. 

Konjunktuuriinstituudi poolt valmis Eesti suurima osavõtjate arvuga rahvusvahelise spordisündmuse Tallinna Maratoni majandusliku mõju uuring. Eesti Konjunktuuriinstituudi juhataja Marje Josing ütles uuringut tutvustades, et spordiürituste korraldamine tõstab toimumiskoha tuntust, soodustab turismi ja toob nii otsest kui ka kaudset kasu piirkonna ettevõtjatele. Sporditurismi osakaal maailma turismitööstusest on kümme protsenti ja spordiürituste majanduslik mõju regioonile kestab ka peale sündmuse toimumist. Tallinna Maratoni korraldusega seotud ettevõtted said sellest kasu oma mainele, lisa käibele ja uusi kliente. Ettevõtjad peavad väga oluliseks, et üritus toimuks ka järgmisel aastal. Maratoni tõi regiooni 3,4 miljonit eurot, millest laekus käibemaksu ligi 0,5 miljonit eurot, lisaks tulu- ja sotsiaalmaksu. Välisriikidest pärit osalejaid oli 2019. aasta Tallinna Maratonil veidi alla viie tuhande, kesk...