Uudised

Paide-Türi Rahvajooks hakkab edaspidi toimuma uuel ajal

04.10.2019

Järgmisel aastal toimub Paide-Türi Rahvajooks 39. korda ning esmakordselt septembri lõpus – 27. septembril. Kui seni on olnud traditsioon korraldada võistlus oktoobri esimesel pühapäeval, siis tulles vastu paljude sportlaste soovile, tuleb jooks nädala võrra varasemale ajale.
 
Peakorraldaja Erich Petrovitsi sõnul on peamiseks põhjuseks rahvajooksu toimumine vahetult pärast Tartu Linnamaratoni. „Juba paar aastat toimuvad kaks võistlust ühel ja samal nädalavahetusel. Paljudele sportlastele ja jooksuharrastajatele käib kaks päeva järjest võistlemist aga üle jõu. Samas sooviksid nad mõlemast siiski osa võtta. Seetõttu muudame kuupäeva varasemaks ning loodame, et kasvatame sellega  ka põhidistantsil osalejate arvu,“ selgitas Petrovits.
 
Paide-Türi Rahvajooks kuulub ka Eesti Linnajooksude sarja. Kui tänavu ollakse sarja viimaseks, siis järgmisel aastal eelviimaseks etapiks Tallinna ja Tartu linnamaratonide vahel. „Sobime ajaliselt sinna vahele väga hästi, nii et ootame kõiki ka Paide-Türi distantsile!“ ütles Petrovits.
 
Sel pühapäeval, 6. oktoobril 38. korda toimuv Järvamaa suurim rahvaspordiüritus toob starti ligi 4000 jooksjat ja kõndijat.
Rajarekord pärineb 2014. aastast, kui keenialane Ibrahim Mukunga jooksis põhidistantsi läbi ajaga 40.30.5. Mukunga on konkurentsi pakkumas ka sel aastal.

Seoses kujunenud olukorraga muutuvad üheksast tuntud jooksust koosneva Selver Eesti Linnajooksude kolme esimese etapi toimumisajad ning sarja ühisregistreerimise tähtaeg pikeneb 31. maini.