11.-13. september 2020
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru fi de lv sv

Eesti suurima spordisündmuse korraldajad on tuleval aastal esmakordselt pannud erinevatele distantsidele registreerimise piirarvud.

 

Eesti osavõturohkeimal rahvusvahelisel spordisündmusel osales tänavu kokku 21 494 jooksjat 65 riigist. Järgmiseks aastaks on osalejate huvi tõenäoliselt suurem, sest Tallinna Maraton kandideerib 2020. aastal esmakordselt Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu IAAF pronks tasemega võistluseks nii maratonide kui poolmaratonide arvestuses. Perspektiiv on jõuda hiljemalt 2025. aastaks kõrgeima tasemega rahvusvaheliste jooksude hulka, mis on tulevikus üheks paremaks võimaluseks Eesti jooksjate pääsemisel tiitlivõistlustele. Kui Tallinna Maratonile IAAF-i poolt vastav korraldustase omistatakse, siis võib oodata nii Eesti kui välismaa jooksusõprade huvi olulist kasvu, mis võib osavõtjate arvu viia kahekümne viie tuhandeni.

Korraldajad on suursündmuse paremaks planeerimiseks ja ettevalmistamiseks pannud esmakordselt paika erinevatele distantsidele registreerimise piirarvud. Eesti suurima osalusega spordisündmusele saab 2020. aastal registreerida maratonidistantsil neli tuhat, poolmaratonil viis tuhat ja 10 km Sügisjooksul kaksteist tuhat jooksjat ning liikumisharrastajat.

 

Seoses eeldatava suureneva huvi ja IAAFi tasemel jooksudele kehtivate reeglitega muudetakse ka võistluste programmi selliselt, et jooksudistantsid ei kattuks ajaliselt omavahel. Samuti on plaanis stardikorralduse uuendamine, et tagada korraga võimalikult paljudele jooksjatele algusest peale võimalus omas planeeritud tempos liikumiseks. Tipptasemel jooksjaid ja tuhandeid harrastajaid kaasava Tallinna Maratoni ja Sügisjooksu 2020. aasta kolmepäevane programm algab reedel 11. septembril viiekilomeetrise Nike noortejooksuga, jätkub lau...

Tallinna Maraton 2020

Registreerimine Eesti suurimale spordisündmusele Tallinna Maratonile ja Sügisjooksule on avatud!

 

Registreeri siin

 

UUS PROGRAMM 2020

 

Reede, 11. september 2020

NIKE NOORTEJOOKS 5 km

 

Laupäev, 12. september 2020

POOLMARATON 21,1 km

SÜGISJOOKS 10 km

 

Pühapäev, 13. september 2020

MARATON 42,195 km 

LASTEJOOKSUD