6.- 8. september 2019
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru fi de lv sv
Registreeri Eesti suurimale rahvaspordisündmusele!

 

Registreerimine 6.-8. septembril 2019 toimuvale Tallinna Maratonile ja Sügisjooksule on avatud. 

Eesti suurimale jooksusündmusele saab registreerida SIIN.

 

 

 

Tipptasemel jooksjaid ja tuhandeid harrastajaid kaasava Tallinna Maratoni ja Sügisjooksu 2019. aasta kolmepäevane programm algab reedel 6. septembril viiekilomeetrise Nike noortejooksuga, jätkub laupäeval 7. septembril Mesikäpa lastejooksude ning 10 km sügisjooksuga ja lõpeb pühapäeval 8. septembril klassikalise maratonijooksu (42,2 km) ning poolmaratoniga (21,1 km). 

 

Riigile laekus väliskülastajatelt käibemaksu ligi 700 000 eurot. Spordi- ja kultuuriürituste majanduslik mõju regioonile on suurem kui sageli esmapilgul osatakse hinnata.

Eesti läbi aegade suurima osavõtjate arvuga spordisündmuse Tallinna Maratoni majandusliku mõju uuringu raames viis Eesti Konjunktuuriinstituut läbi ürituse korraldaja koostööpartnerite ja teenusepakkujate küsitluse. Vastanutest 62% hindasid Tallinna Maratoni toimumist ettevõtlussektorile väga oluliseks ja 30% mõnevõrra oluliseks. Saadud hinnangute põhjal selgus, et Tallinna Maratoni toimumise nädalal suurenes müügitulu ligi pooltel ja külastajate arv enam kui kolmandikul ürituse koostööpartneritel ja teenusepakkujatel. Lisaks märkisid ürituse kaudse mõjuna ligi kaks kolmandikku vastanutest ettevõtte tuntuse suurenemise ja enam kui pooled tõid esile lisandunud kliendid ka muul ajal. Oluliseks peetakse, et üritus toimuks ka järgmisel aastal. 

 

Majandusliku mõju uuringu raames viidi läbi ka Tallinna Maratonil osalenute küsitlus, millele laekus 1502 vastust, vastanutest 60% oli Eestis...