7.- 9. september 2018
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru fi de lv sv zh

Eesti suurima rahvaspordisündmuse võistlustrass uueneb. Eesti Vabariigi juubeliaastal sajandi suurjooksuks pretendeeriva Tallinna Maratoni ja Sügisjooksu start ja finiš on esmakordselt Tallinna vanalinnas.

Traditsiooniliselt septembri teisel nädalalõpul toimuv Tallinna Maraton jätkab kolmepäevase programmiga, aga tublisti uuenenud stardi-finišipaiga ning võistlusradadega.

 

Stardipaik on kõikidel distantsidel Vabaduse väljakul. Finišisse saabutakse esmakordselt äsja uue väljanägemise saanud Viru tänava kaudu. Läbides Raekoja taguse Vanaturukaela ja Kuninga tänava, jõutakse lõpusirgele Harju tänaval.

 

Sissejuhatusena on reedel, 7. septembri õhtul kavas viie kilomeetri pikkune Nike Noortejooks, mis viib osalejad Vabaduse väljakult linnatänavate ja pargiteede kaudu vanalinna ning sealt Raekoja platsi kaudu Harju tänaval asuvasse finišipaika. Üha populaarsust koguvale 13-29-aastastele liikumisharrastajatele mõeldud noortejooksule oodatakse tänavu juba üle nelja tuhan...

Kõik Tallinna Maratonist osavõtjad saavad finišis kaela Eesti juubeliaastaks disainitud unikaalse medali. Esmakordselt on medal ka kõigile 10 km Sügisjooksu lõpetajatele.

Eesti suurim rahvaspordisündmus Tallinna Maraton tähistab septembris Eesti Vabariigi 100. juubeliaastat suurejoonelise jooksupeoga. Sel aastal saavad kõik finišeerijad spetsiaalselt juubeliks kujundatud erilise medali. Esimest korda pannakse Tallinna Maratonil medal kaela ka kõigile 10 km distantsil osalejatele.

 

Kõikide distantside medalid on sarnase kujundusega, kuid erinevad värvilt. Maratonil osalejad saavad kuldse läikega medali, poolmaratoni lõpetajad hõbedase medali ning 10 km jooksul osalejad saavad pronksise medali. Medali disaini põhielemendiks o...