11.-13. september 2020
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru fi de lv sv

Tallinna Maraton tõi Eesti majandusse 3,4 miljonit eurot. Riigile laekus väliskülastajatelt käibemaksu 500 000 eurot. Spordi- ja kultuuriürituste majanduslik mõju regioonile on suurem kui sageli esmapilgul osatakse hinnata. 

Konjunktuuriinstituudi poolt valmis Eesti suurima osavõtjate arvuga rahvusvahelise spordisündmuse Tallinna Maratoni majandusliku mõju uuring. Eesti Konjunktuuriinstituudi juhataja Marje Josing ütles uuringut tutvustades, et spordiürituste korraldamine tõstab toimumiskoha tuntust, soodustab turismi ja toob nii otsest kui ka kaudset kasu piirkonna ettevõtjatele. Sporditurismi osakaal maailma turismitööstusest on kümme protsenti ja spordiürituste majanduslik mõju regioonile kestab ka peale sündmuse toimumist. Tallinna Maratoni korraldusega seotud ettevõtted said sellest kasu oma mainele, lisa käibele ja uusi kliente. Ettevõtjad peavad väga oluliseks, et üritus toimuks ka järgmisel aastal. Maratoni tõi regiooni 3,4 miljonit eurot, millest laekus käibemaksu ligi 0,5 miljonit eurot, lisaks tulu- ja sotsiaalmaksu. Välisriikidest pärit osalejaid oli 2019. aasta Tallinna Maratonil veidi alla viie tuhande, kesk...

Rahvusvaheline Kergejõustikuliit IAAF kinnitas Tallinna Maratoni ja poolmaratoni rahvusvaheliste pronks tasemega jooksuvõistluste hulka. Eestis toimuv spordisündmus pälvis esmakordselt sellise kaaluga ülemaailmse korraldussertifikaadi.

Eesti osavõturohkeimal rahvusvahelisel spordisündmusel osales tänavu kokku 21 494 jooksjat 65 riigist. Järgmisel aastal on osalejate huvi tõenäoliselt veelgi suurem, sest Tallinna Maraton saab 2020. aastal esmakordselt Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu IAAF pronks tasemega jooksuvõistluseks nii maratonide kui poolmaratonide arvestuses. Mida kõrgem on võistluse korraldustase ülemaailmses kvalifikatsioonis, seda rohkem on võimalik teenida kõrgeid reitingupunkte ka Eesti parematel jooksjatel, mis on üheks oluliseks eeltingimuseks meie jooksjate jõudmisel tiitlivõistlustele.

 

Korraldajad on suursündmuse paremaks planeerimiseks pannud esmakordselt erinevatele distantsidele registreerimise piirarvud. Eesti suurima osalusega spordisündmusele saab 2020. aastal registreerida maratonidistantsil neli tuhat, poolmaratonil viis tuhat ja 10 km Sügisjooksul kaksteist tuhat jooksjat ning liikumis...