6.- 8. september 2019
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru fi de lv sv

Tuhandeid jooksusõpru ja liikumisharrastajaid kaasava Eesti suurima rahvaspordisündmuse ja rahvusvahelise maratoni programm algab reedel 6. septembril viiekilomeetrise Nike Noortejooksuga, jätkub laupäeval 7. septembril Mesikäpa lastejooksude ning 10 km Optibet Sügisjooksuga ja lõpeb pühapäeval 8. septembril klassikalise maratonijooksu (42,195 km) ning poolmaratoniga (21,1 km). 

Eelmisel nädalal käis Tallinna Maratoni võistlusdistantside radu mõõtmas endine Briti tippmaratoonar Hugh Jones. 

 

Hugh Jones on võitnud nii Londoni, Stockholmi, Oslo kui Reykjaviki maratoni.  Tegemist on ühe enim tituleeritud Briti pikamaajooksjaga. Atesteeritud rajamõõtjana on ta tegutsenud enam kui 25 aastat ning vastutanud ka Londoni olümpiamängude maratoniraja mõõtmise eest. Teisisõnu – tegemist on mehega, kes on näinud tippmaratonide radu nii jooksja kui korraldaja vaatenurgast.  

 

Jooksuvõistluste radade mõõtmine on väga täpselt reglementeeritud 72 leheküljelises juhendis, kus on kirjas nii mõõteriistade kalibreerimise tingimused, kui maratoni vaheajapunktide määramine.  Vaatamata GPS-i signaali vastuvõtvate seadmete järjest suuremale täpsusele, mõõdetakse ametlikud võistlusrajad ka 2019.a. endiselt mehaaniliste mõõteriistade abiga, mis tagab distantsi ...

Kõik Tallinna Maratoni ajavõtuga distantsi läbijad saavad osaleda heategevuses. Kogutud summa annetatakse Liikumispuudega Laste Toetusfondile.

 

Spordiennustuse ja internetimängude portaal Optibet alustas heategevuskampaaniaga „Sinu parim aeg head teha“, millega kogub raha Liikumispuudega Laste Toetusfondi toetamiseks. 

 

 

 

Kampaania raames saavad kõik Optibet Sügisjooksul ja Tallinna Maratonil jooksjad anda omapoolse panuse heategevusse, registreerides konto Optibeti portaalis, valides endale jooksudistantsi ja seades omale ajalise eesmärgi. Iga registreerunud jooksja eest annetab Optibet 10 € Liikumispuudega Laste Toetusfondile ning iga jooksja eesmärgi täitumisel 20 €. Tee ennustus Optibeti lehel SIIN.

 

„Meil on hea meel tõdeda, et üha enam leiavad heategevusorganisatsioonid toetust suurte rahvaspordiürituste abil. See on väga tänuväärne, sest nii saavad abi ka need lapsed, kelle peredel puudub majanduslik võimekus vajalike teraapiate ja abivahendite eest tasumiseks. Oleme tänulikud Optibetile, et nad on meie tegevust märganud,“ ütles Liikumispuudega Laste Toetusfondi looja ja eestvedaja Sirli Jassov. 

...