Eesti maratonimehed lõpetasid kergejõustiku EM-il kuuendana

15.08.2022

Maratoonarid Tiidrek Nurme, Kaur Kivistik ja Roman Fosti. Autor: Delfi / Rauno Volmar

Meeste maratoni tiitel läks võõrustajariigile Saksamaale, kui Richard Ringer tegi kulla eest erakordselt hästi lõpuspurdi Etioopias sündinud iisraellasest Maru Teferist mööda. Richard Ringer lõpetas ajaga 2.10,21.

Tiidrek Nurme läbis maratoni tõusvas tempos ja lõpetas väga korralikul 11. kohal ajaga 2.12,46.

Kaur Kivistik lõpetas ajaga 2.17,51 ja sai 32. koha. Roman Fosti lõpetas 41. kohal lõpuajaga 2.19,34.

Meeskondlikult võttis kulla Iisrael, hõbeda Saksamaa ja pronksi Hispaania, kes tihedas heitluses jättis poodiumilt napilt välja Prantsusmaa. Eesti sai aga Itaalia järel tubli kuuenda koha.

Meeste maratoni tulemused

Vaata kõiki tulemusi siit.

Vaata sakslase Richard Ringeri lõpuspurti, mis üllatas peale publiku ilmselgelt ka Maru Teferit, kelle ta kukutas viimasel 50 meetril järele jõudes teisele kohale.

Naiste maratoni EM-i esikoha võit läks Poola.

Euroopa meistrivõistluste esimese tiitli võitis poolatar Aleksandra Lisowska, kes võitis esmaspäeval Müncheni tänavatel naiste maratoni.

31-aastane poolakas sai ajaks 2 tundi 28 minutit 36 sekundit, horvaat Matea Parlov Kostro sai hõbeda 7 sekundiga, pronksi võitis hollandlane Nienke Brinkman.