Ema-tütar LHV Maijooksul: näitleja Kaisa Selde osaleb koos emaga

08.05.2024

Foto: erakogu

Näitleja ja hiljuti ka treeneri kutse omandanud Kaisa Selde jaoks on Maijooks traditsiooniline ning omamoodi nostalgiline üritus, mida ta on läbinud ühiselt koos oma ema Kariniga. Kuigi vahepealsetel aastatel on jäänud sisse osalemise paus, on tänavu ema-tütar taas LHV Maijooksu rajal. 

Oled värskelt personaaltreeneri kutse omandanud. Aga miks jooksmine?

Minu jaoks on jooksmine meditatiivne tegevus - aeg mulle endale, kus ma ei saa teha midagi muud. Kunagi, kui käisin igal hommikul kümmet kilomeetrit jooksmas, olid esimesed kolm kilomeetrit alati väga rasked. Mõtete virr-varr ja lisaks veel see hääl peas, mis ütles, et mine koju, aitab. Jooksmine on pidev enese ületamine ja kellele ei meeldiks võita.


Kuidas alustada jooksuga? 

Tuleb alustada ampsu kaupa, ehk siis esimesel treeningul võta endale pool tundi, kus sa jooksed intervalli: minuti jooksed, minuti kõnnid, siis jälle jooksed jne. Igal järgneval treeningul saad jooksuaega kasvõi ühe sekundi võrra lisada. Nii kasvab ka tunne, et oh, kui mõnus on joosta! Peagi jooksedki tund aega järjest.
 

Sul on pikaajaline kogemus Maijooksuga. Milline?

Maijooksuga seoses on mul väga soojad tunded. Varasemalt võtsime emaga sellest igal aastal osa, mina jooksin lastejooksu ja ema põhidistantsi. See koosolemise tunne ja hea energia, mis seal valitseb, on mul siiani meeles.
 

PARTNERS
LHV
Tallinna Linn
A. Le Coq
Nike
Sportland
Tallink
Kultuurkapital
JOIK
Tartu Mill
MyFitness
Fazer
Apotheka
Viking Motors KiA
Puhas Loodus
Ice Power
KOTEX
Eesti Näitused
Lauluväljak
TV3 life
Tervis Pluss
Our website uses cookies to provide a better service. By using the website or clicking OK, you agree to our privacy policy. Read more