Laupäev, 11. juuni

 

Laupäeval, 11. juunil toimub Ida-Virumaa suurima rahvaspordiüritus 10. Narva Energiajooks. Võistlustrassil ja selle lähiümbruses on liiklus ajutiselt suletud või häiritud, mistõttu peaks jooksutrassi piirkonda sattudes varuma aega ja olema kannatlik või valima sihtkohta jõudmiseks alternatiivse marsruudi. Sõidukijuhtidel tuleb jälgida ajutist liikluskorraldust ning järgida reguleerijate märguandeid ja soovitusi.

 

Puškini tänava Peetri ringile suunduv sõidurada on suletud I. Grafovi tänavast kuni Malmi tänavani 10. juunil alates 16:00 kuni 11. juuni kella 12:30-ni. Ümbersõit toimub I. Grafovi ja Linda tänava kaudu. 

 

Samuti on Energiajooksu ajal laupäeval, 11. juunil kell 12:00-13:00 suletud Kreenholmi linnaosa liiklus I. Grafovi, Kalda, Joala, V. Gerassimovi ja Raudtee tänaval.

 

Lisaks on 11. juunil kell 11:00 kuni 15:00 suletud tavapärane marsruut Narva-Jõesuusse läbi Sepa, Rakvere ja Jõesuu tänava ristmiku. Narva-Jõesuusse saab sõita Kalmistu ja Karjamaa tänava kaudu.

 

Narva Energiajooksu programmi kuuluvad viiekilomeetrine distants jooksjatele ja käijatele ning traditsiooniliselt 21,1-kilomeetri pikkune poolmaraton. Koostöös Eesti Kergejõustikuliiduga toimuvad Narvas ka Eesti meistrivõistlused poolmaratonis, kus arvukate harrastajate kõrval osalevad Eesti parimad pikamaajooksjad. Alati osavõturohked lastejooksud toimuvad seekord Hermanni linnuse territooriumil.