Juubelit pidav Kahe Silla jooks toimub virtuaalsena. Lisandub 5 km distants!

25.06.2020

Pärnu Kahe Silla klubi juhtkond otsustas koroonaviirusest tingitud terviseriskide maandamiseks ja osalejatele turvatunde andmiseks korraldada tänavuse Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu virtuaalsena. See tähendab, et algselt pühapäeval, 6. septembril Pärnu kesklinnas ja kallasradadel toimuma pidanud üritus viiakse läbi 1.-14. septembrini ja joosta või käia saab seal, kus spordihuviline ise kõige enam soovib, olgu kodus või välismaal. Arvesse lähevad jooksulindil tehtud sooritusedki.

Peale liikumist tuleb veebilehel esitada tõenduseks mobiilirakenduse logi või pulsikella pilt ja seejärel saab osaleja soovitud kohta temale mõeldud boonused. Motiveerimaks uusi harrastajaid lisandub tavapärasele kümnele viiekilomeetrine rada. Mõlemat distantsi saab valida kahes paketis: medaliga või medali ja särgiga. Kuna tänavune üritus peab 20 aasta juubelit, on kõik aksessuaarid sünnipäevale vääriliselt disainitud. 

 

„Otsus virtuaalse formaadi kasuks tuli üksmeelselt: osalejate ja spordivabatahtlike tervis eelkõige ja seejärel kõik muu. Viirus pole kuhugi taandunud, teadlased on murelikud. Meie üritus toimub ajal, mil valitsuse poolt seatud tuhande osaleja piirang peaks praeguse seisuga küll lõppema, ent ometigi ei tasu kiirustada. On kooliaasta algus, rahvas tuleb maalt linna, puhkusereisidelt tagasi, mistõttu füüsilise ürituse riskid on liiga kõrged,“ rääkis ürituse peakorraldaja Vahur Mäe. 

 

Korraldaja hinnangul on keerulisel ajal virtuaalsel formaadil mitmeid eeliseid. „Liikuma tulevad tõenäoliselt need, keda tavaliselt rahvarohkel ajal ei näeks. Eriolukorra ajal hakkasid paljud regulaarselt jooksma või käima ja nüüd tekib hea moment end proovile panna. Teiseks, selline võimalus on kindla peale minek. Praegu on näha, et igal pool valitseb tavajooksude suhtes ebakindlus ja registreerimine on hangunud. Aktiivset turundust ei tehta, sest ei teata, mis saab. Meie soov on kindlalt välja öelda, mida kavandame,“ sõnas Mäe.

 

Kui olud võimaldavad, märgitakse Jaansoni rajale maha jooksu püsirada. See otsustatakse kuu ette. Veel pole selge, mis saab laupäevale, 5. septembrile kavandatud laste- ja noortejooksudest. Seegi otsustatakse kuu ette. Kui olud võimaldavad, ei saa väiksemas mahus füüsilist üritust välistada.

 

Uuendatud juhendmaterjalid avalikustatakse hiljemalt juuni lõpuks. Registreerimine virtuaaljooksudele toimub www.2silda.ee/reg/

Peasponsor
Rimi
Osavõistlused
Suurjooks ümber Viljandi järve
Kuressaare linnajooks
Eesti Ööjooks - Rakvere 2024
Narva Linna Jooks
Maardu City Run 2024
Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks
Tallinna Maraton
Viking Window Paide-Türi Rahvajooks
Tartu Linnamaraton
Parema teenuse pakkumiseks kasutab meie veebileht küpsiseid (cookies). Veebilehte kasutades või vajutades OK, nõustud meie privaatsuspoliitikaga. Loe lähemalt