Paide-Türi rahvajooksu koroonapiirangute tõttu sel aastal ei toimu

18.08.2020

Foto: Dmitri Kotjuh

Kahjuks peame Teile teatama, et selle aasta Viking Windows Paide-Türi Rahvajooks, mis oli planeeritud toimuma 27. septembril 2020, jääb kahjuks ära.

Tänase seisuga on Covid-19 näitajad üha enam pead tõstmas ning esineb ebaselgust selle osas, kas või millised piirangud ka tuleval sügisel aset leiavad või jätkuvad. Kui tänase seisuga on kehtestatud piir, et avalikul väliüritusel võib osaleda maksimaalselt 2000 inimest ja selline piir jätkub ka septembris, siis ei ole kahjuks võimalik tagada selle jooksu läbiviimist. Tavapäraselt on jooksust osa võtnud 3000+ inimest ning näiteks eelmisel aastal oli registreerunuid enam kui 4000.

„Tänavu oli meil plaanis esmakordselt korraldada ka Türi linna 5km jooks ning see oleks kindlasti osavõtjate arvu veelgi suurendanud. Lisaks jooksust osavõtjatele tuleb arvesse võtta ka vabatahtlikke, keda eelmine aasta oli 250. Alternatiiviks oli võimalus vähendada osavõtjate arvu, kuid see oleks põrkunud meie tõekspidamisega, et kõik spordisõbrad saavad rahvajooksul osaleda“  lisas Paide Spordikeskuse juhatuse liige ja jooksu eestvedaja Erich Petrovits.

Paide-Türi Rahvajooks on üks staažikamaid jookse Eestis olles juba toimunud 38 korda ning tänavune jooks oleks järjekorras olnud lausa 39as. Niisiis on Paide-Türi Rahvajooks MTÜ juhatuse ja kolme peasponsori jaoks väga oluliseks aspektiks hoida ürituse läbiviimise taset kõrgena. Varasemate jooksude tagasiside on alati olnud positiivne ning kuna me ei saa tänavust jooksu korraldada sellisel moel ja sellises mahus nagu eelnevatel aastatel, siis olime sunnitud sellise otsuse langetama.

Täname kõiki toetajaid, koostööpartnereid ja sponsoreid, kes Te kõik olite valmis ka sel aastal meiega seda jooksu korraldama ning me väga loodame, et olete valmis seda tegema ka aasta pärast.

Järgmine jooks on planeeritud toimuma 26. septembril 2021 ja seda tavapärasel kõrgel tasemel ning kuhu on kõik jooksusõbrad väga oodatud.

Kõik, kes on tänavusele ehk 2020. aasta jooksule juba registreerinud, saavad edasi toimida vastavalt kahele variandile:

  1. Lasta end automaatselt registreerida järgmise aasta jooksule ning seda sama osavõtu tasu eest, mis juba makstud;
  2. Küsida oma osavõtu tasu tagasi kirjutades emailile info@rahvajooks.ee

Head harjutamist ja ettevalmistumist järgmiseks aastaks ning kohtumiseni 26. septembril aastal 2021.

Peasponsor
Rimi
Osavõistlused
Suurjooks ümber Viljandi järve
Kuressaare linnajooks
Eesti Ööjooks - Rakvere 2024
Narva Linna Jooks
Maardu City Run 2024
Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks
Tallinna Maraton
Viking Window Paide-Türi Rahvajooks
Tartu Linnamaraton
Parema teenuse pakkumiseks kasutab meie veebileht küpsiseid (cookies). Veebilehte kasutades või vajutades OK, nõustud meie privaatsuspoliitikaga. Loe lähemalt