40. Kuressaare linnajooksul saab osaleda ka virtuaalselt

05.08.2021

Foto: Allan Mehik

40. Kuressaare linnajooks toimub laupäeval, 21. augustil. Et luua rohkematele spordihuvilistele võimalust osalemiseks, toimub sel aastal esmakordselt ka virtuaaljooks. Virtuaaljooksu distantsiks on 10 km.

Kuigi alates 9. augustist rakendusid spordiürituste läbiviimisele oluliselt karmimad nõuded, otsustasid Kuressaare linnajooksu korraldajad kõiki asjaolusid kaaludes jooksu siiski reaalselt läbi viia.

 

„Tegu on juubelijooksuga ja väga palju ettevalmistusi on juba tehtud. Leidsime, et meil on olemas võimekus jooks vastavalt kõigile kehtestatud piirangutele siiski läbi viia. Samas soovisime vastu tulla ka neile jooksuhuvilistele, kes mingil põhjusel jooksul osaleda ei saa ja seepärast otsustasime korraldada ka virtuaaljooksu,“ kommenteeris viimaseid otsuseid peakorraldaja Mati Mäetalu.

 

Võistluspäeval pääseb võistluskeskusesse, mis asub Kuressaare staadionil, vaid nakkusohutuse kontrolli läbimisel. Selleks peab staadionile siseneja esitama COVID-19 vaktsineerimise tõendi, läbipõdemise tõendi või negatiivset kiirtesti tulemuse. Eelpoolne nõue kehtib kõigile linnajooksuga seotud isikutele – korraldajatele, osalejatele, kaasaelajatele, tehnilisele personalile jt. Sama nõue on kehtiva ka lastevanematele lastejooksu toimumisel 20. augustil. Vastavalt Vabariigi Valitsuse korraldusele tõendi esitamise nõue alla 18-aastastele ei kehti.

 

Virtuaaljooksu pikkus on 10 km ja see tuleb läbida ajavahemikus 16.-31. august. Distantsi võib läbida vabalt valitud kohas ja seda võib teha ka kahes osas. Tulemus tuleb registreerida linnajooksu kodulehel www.kuressaarelinnajooks.ee . Kõigile virtuaaljooksul osalenutele saadetakse uue kujundusega mälestusmedal, seljakott, number ja koostööpartnerite sooduskupongid. Virtuaaljooksul paremusjärjestust ei selgitata, osalemise registreerimismaks on 8 eurot.

 

Kuressaare linnajooksu korraldajad loodavad, et vaatamata keerulisele olukorrale, suudetakse osalejatele pakkuda meeldivaid elamusi ning kutsuvad kõiki kaasa lööma! 20. augustil toimuval lastejooksul on lapsi ootamas ka Lotte.

 

Täpsem info www.kuressaarelinnajooks.ee

Peasponsor
Rimi
Osavõistlused
Suurjooks ümber Viljandi järve
Kuressaare linnajooks
Eesti Ööjooks - Rakvere 2024
Narva Linna Jooks
Maardu City Run 2024
Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks
Tallinna Maraton
Viking Window Paide-Türi Rahvajooks
Tartu Linnamaraton
Parema teenuse pakkumiseks kasutab meie veebileht küpsiseid (cookies). Veebilehte kasutades või vajutades OK, nõustud meie privaatsuspoliitikaga. Loe lähemalt