Pärnu Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks toimub vaid virtuaalsena
Uued piirangud ei võimalda kontaktset Kahe Silla jooksu korraldada.
Vabariigi valitsus sätestas juuli lõpus avaldatud korralduses tingimused, mida tuleb tänasest silmas pidada teenindussektoris tegevuste pakkujatel. Juhises selgitatakse, et süveneva koroonakriisi valguses on vajalik täiendavate piirangute kehtestamine, mis muudab märkimisväärselt liikumisürituste toimimise senist loogikat: kõik enam kui saja osalejaga ürituse korraldajad peavad osalejate taustas veenduma. Selleks peab iga inimene piiratud võistluskeskusesse sisenemise eel tõendama, kas ta on vaktsineeritud, haiguse läbi põdenud või esitama negatiivse testitulemuse. Kõiki teisi isikuid pole võimalik teenindada, nemad saadetakse väravalt tagasi. Klientide tausta kontrollitakse QR-koodi lugemise teel, põhjendatud kahtluse korral on õigus paluda isikut tõendavat dokumentigi.
Tulenevalt uuetest piirangutest, väga väikesest huvist ja viiruse kolmanda lainest otsustas Pärnu Kahe Silla juhatus füüsilise ürituse ära jätta ning viia jooks läbi üksnes virtuaalsena.
„Kahetsuse ja kurbusega nendime, et sedavõrd piiravates tingimustes tipptasemel, nauditava liikumisürituse korraldamine ei ole meile ja meie partnerite jaoks majanduslikus plaanis jõukohane. Osalejate huvigi tõotab võrreldes viimase normaalse aastaga 2019 kujuneda poole võrra väiksemaks,“ nentis spordiklubi juhatuse liige ürituste peakorraldaja ametis Vahur Mäe, kelle sõnutsi tuleks kogu võistluskeskusena kasutatav kesklinna silla ja Endla teatri vaheline Vaasa park piirata kaks meetrit kõrge ehitusaiaga, tagada ala turvamine ning töötada välja muud logistilised lahendused, mis nõuaksid palju inventari ja täiendavat tööjõudu. Nii suure koguse tara hankimine poleks ehitusbuumist tingitud kõrge nõudluse tõttu mõeldav. Mäe hinnangul tuleks ainuüksi uutele nõuetele vastamiseks teha kokku kuivanud omatulu taustal lisakulutusi viiekohalise summa jagu, mille esimene number ei hakkaks ühega.
„Meie õnn ja õnnetus ühtaegu on atraktiivses kesklinna piirkonnas tegutsemine, mis omakorda on seotud kahel kaldal kulgeva rajaga. Staadionile või parklatesse üles seatud keskustel on sellises olukorras loomulik eelis, mistõttu iga spordiürituse puhul tuleb vaadelda tegevuspaiga eripära,“ rääkis korraldusmeeskonna juht Eesti rahvajooksude ühe keerulisema logistikaga võistluskeskuse suurest miinusest.
Teiseks probleemiks on süvenev tervisekriis, kus Pärnumaa plingib punase laternana. „Siin on kõrgeimad nakatumisnäitajad, seevastu vaktsineerimisega sörgime tagaotsas. Meil ei ole valmidust viiruse uue tüve leviku perioodil inimesi proovile panna,“ selgitas Mäe, kelle hinnangul võetakse muuhulgas arvesse terviseameti soovitust rahvarohkeid kogunemisi vältida. „Võtmelauseks on vaktsineeritusega hõlmatus: kui see suureneb, on tulevikus taas võimalus mõelda Kahe Silla jooksu korraldamisele. Kahetsusväärselt kannatavad praeguseks süstid oma õlavarde saanudki,“ nentis korraldaja.
Kõik jooksule registreerunud kantakse 20. augustiks vastavalt juhendile automaatselt virtuaaljooksu stardinimekirja. Kui osaleja seda ei soovi, saab ta osalustasu kanda 2022. aasta jooksu katteks või küsida raha tagasi. Täpsed juhised leiab kodulehelt.
Tulenevalt otsusest pikeneb mitmekesise valikuga virtuaaljooksude periood, andes võimaluse endale sobival ajal ja rajal liikuda 23. augustist 19. septembrini. Kavas on esimest korda toimuv Pärnu Õhtujooks (3 km), klassikaline Kahe Silla jooks (10 km) ja 21 kilomeetri distants, mis annab võimaluse eri päevadel läbitud kilomeetrid liita. Virtuaaljooksudel osalejad panustavad Pärnu Vanalinna Põhikooli õpilaste liikumisharjumuste kujundamisse: kogutud annetusest soetab kesklinnas tegutsev õppeasutus spordivarustust.
Selver Eesti Linnajooksude sarja arvestusse lähevad Pärnu Kahe Silla Jooksu virtuaaljooksu tulemused.
Info ja registreerimine siin