Tallinna Maratoni medalite ja T-särgi motiiviks on sel aastal merelained

19.08.2021

Tallinna Maraton 2021 medalid

Tallinna Maratoni võistluskeskus ja stardipaik asuvad esmakordselt Tallinna Lauluväljakul. Laupäeval, 11. septembril, kell 9.00 stardib poolmaraton (21,1 km) ning kell 17.00 algab 10-kilomeetri pikkune RIMI Sügisjooks. Pühapäeval, 12. septembril kell 9.00 antakse stardipauk maratonist (42,195 km) osavõtjatele.

Võistlustrass on koostatud pikematel jooksudel Pirita tee, Merivälja tee ja Reidi tee alal asuvate tänavate ja kergliiklusteede baasil. RIMI Sügisjooksu 10 kilomeetri rada viib osalejad Lauluväljaku ümbruse, Maarjamäe ja Lillepi pargi teedele.

 

Eesti suurima jooksusündmuse osavõtumedalid kujutavad tänavu Eesti pealinna klassikalise panoraami taustal lainetavat merd.

„Kuna esmakordselt on Tallinna Maratoni ja RIMI Sügisjooksu stardipaik eksklusiivse merevaatega Tallinna Lauluväljakul ning ka valdav enamus võistlustrassist kulgeb seekord mereäärsetel teedel, siis iseloomustab medalitel kujutatu seekordset jooksusündmust suurepäraselt. Samuti on ju meri oma variatsioonides pea sama kirju ja ettearvamatu nagu tänavune piiranguterohke aastagi“, põhjendas motiivi valikut medalite autor Priit Verlin.

 

„Maratonijooks on võrreldav katsumusterohke teekonnaga tormisel merel, mistõttu kõik maratoni lõpetajad saavad finišis kaela kuldse tooniga kaarja medali, mille esiküljel võib aimata vahutavate lainetega tormist merd. Sarnase motiiviga hõbedane medal antakse kõigile poolmaratonil osalenutele“, lausus Verlin.

 

Kümnekilomeetrise RIMI Sügisjooksu läbijatele antakse veidi väiksemas mõõdus pronksikarva suuri sügavaid laineid kujutav medal. Samasugused medalid saavad ka kõik virtuaaljooksudel samad distantsid läbinud.

 

1.-30. septembrini toimuval Tallinna Maratoni virtuaaljooksu programmi eeldatava populaarseima distantsi „maratoni kombo“ kuldsel medalil on kujutatud arvukalt ühtlaseid laineid, mis iseloomustab hästi antud formaati – maraton tuleb läbida septembrikuu jooksul osade kaupa.

 

Lisaks “maratoni kombole” saavad lustakate lainetega medali omale ka kõik virtuaalsest viiekilomeetri distantsist ning lastejooksust osavõtjad.

 

Tallinna Maratoni ametlik T-särk on sel aastal samuti merest inspireeritud. Sügavsinisel taustal on kujutatud hoogsalt rulluvaid laineid sarnaselt medalitel kujutatuga. Unikaalse jooksusärgi saavad endale kõik maratonidistantsi ja virtuaalse maratoni ning „Maratoni kombo“ läbijad.

 

Sel aastal on kõigil soovijail esmakordne võimalus kaasa teha mõlemas formaadis, nii tavajooksul kui virtuaaljooksu distantsil, täiendades enda medali- ja särgikollektsiooni ainulaadsete mereteemaliste meenetega.

 

Eesti suurimale jooksusündmusele saab registreerida siin

Peasponsor
Rimi
Osavõistlused
Suurjooks ümber Viljandi järve
Kuressaare linnajooks
Eesti Ööjooks - Rakvere 2024
Narva Linna Jooks
Maardu City Run 2024
Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks
Tallinna Maraton
Viking Window Paide-Türi Rahvajooks
Tartu Linnamaraton
Parema teenuse pakkumiseks kasutab meie veebileht küpsiseid (cookies). Veebilehte kasutades või vajutades OK, nõustud meie privaatsuspoliitikaga. Loe lähemalt