Tallinna Maratoni võit läks Keeniasse. Maratonijooksu Eesti meistritiitli võitsid naistest Kaisa Kukk ja meestest Dmitri Aristov.

12.09.2021

Maratoni start. Foto: Marko Mumm

Täna toimunud Tallinna Maratoni kiireim oli Ibrachim Mukunga Wachira Keeniast.
Maratonijooksu Eesti meistritiitli võitsid naistest Kaisa Kukk ja meestest Dmitri Aristov
Tallinna linna meistriks krooniti Kadiliis Kuiv ning Aleksandr Kulešov. Marti Medar ületas Guinnessi rekordi kahe korvpalliga maratoni läbimises.

Täna hommikul kell 9 Tallinna Lauluväljakult startinud 42,195 kilomeetri pikkusele maratonile oli registreeritud tuhatkond osavõtjat.

 

Tänu viimastel kilomeetritel tehtud lõpuspurdile tuli seekordse Tallinna Maratoni võitjaks Keenia jooksja Ibrachim Mukunga Wachira ajaga 2 tundi 30 minutit ja 43 sekundit. Üldarvestuses jäi napilt teiseks, aga võitis esmakordselt maratonijooksu Eesti meistritiitli Dmitri Aristov spordiklubist Treeningpartner tulemusega 2:30.55. Tallinna Maratoni kolmanda koha ja Eesti meistrivõistluste hõbemedali võitis samuti Treeningpartneri jooksja Aleksander Kulešov, ajaga 2:34.39. Eesti meistrivõistluste pronksmedal läks jooksuklubi Sarma esindajale Ando Õitspuule, ajaga 2:35.35. Tallinna meistrivõistluste arvestuses olid kolm kiiremat Aleksandr Kulešov, Kristjan Melikov ja Sergei Rjabõškin.

 

Naistest oli Tallinna Maratoni kiireim ning tuli Eesti meistriks Tartu Spordiselts Kalev jooksja Kaisa Kukk, tulemusega 2 tundi, 44 minutit ja 46 sekundit. Nii üldarvestuses kui Eesti meistrivõistluste arvestuses saavutas teise koha Kadiliis Kuiv Spordiklubist Prorunner, ajaga 2:48.52 jättes kolmandaks oma klubikaaslase Anne-ly Palmi (3:02.30).

 

Tallinna meistrivõistluste arvestuses kuulusid esikolmikusse Kadiliis Kuiv, ning Treeningpartneri klubi jooksjad Maris Heinaru ja Mari Boikov.

 

Üle poole maa liidrikohal olnud jooksu eeldatav peafavoriit Jekaterina Patjuk Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist oli sunnitud tervislikel põhjustel katkestama.

 

Marti Medar Treeningpartner-Sportland jooksutiimist ületas Guinnessi rekordi kahe korvpalliga põrgatades klassikalise maratoniraja läbimises. Medari aeg oli 3 tundi 36 minutit ja 36 sekundit.

 

Piirangutest ja ohutusreeglitest lähtuvalt oli seekord Eesti suurimal rahvaspordisündmusel  vähem osavõtjaid kui tavapäraselt. Kahel päeval väldanud Tallinna Maratonile ja RIMI Sügisjooksule registreeris siiski ligi viis tuhat jooksusõpra ja liikumisharrastaja 36 riigist. Tallinna Maratoni programm kestab selle kuu lõpuni, sest 1.-30. septembrini saab kaasa lüüa ka virtuaaljooksu arvestuses.

 

Tallinna Maratoni virtuaaljooksule saab registreerida siin

 

Tulemused

Peasponsor
Rimi
Osavõistlused
Suurjooks ümber Viljandi järve
Kuressaare linnajooks
Eesti Ööjooks - Rakvere 2024
Narva Linna Jooks
Maardu City Run 2024
Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks
Tallinna Maraton
Viking Window Paide-Türi Rahvajooks
Tartu Linnamaraton
Parema teenuse pakkumiseks kasutab meie veebileht küpsiseid (cookies). Veebilehte kasutades või vajutades OK, nõustud meie privaatsuspoliitikaga. Loe lähemalt