Narva Energiajooksu võitsid Tiidrek Nurme ja Kaisa Kukk

11.06.2022

Kümnendat korda toimunud Narva Energiajooksu võitsid ning tulid poolmaratoni Eesti meistriteks Tiidrek Nurme ja Kaisa Kukk. Ida-Virumaa suurimast rahvaspordisündmusest sai osa ligi neli tuhat liikumisharrastajat.

Täna toimunud Narva Energiajooksu 21,1 kilomeetri pikkuse distantsi võitjaks tuli ning krooniti Eesti poolmaratoni meistriks Tartu Ülikooli Akadeemilist Spordiklubi esindav Tiidrek Nurme, ajaga 1:05.48. Teise koha ja Eesti meistrivõistluste hõbemedali võitles välja Tartu Spordiselts Kalev jooksja Kaur Kivistik (1:06.23), edestades Eesti meistrivõistluse pronksmedali teeninud Roman Fostit (1:06.37) Sparta Spordiseltsist 14 sekundiga. Fosti klubikaaslane Leonid Latsepovil (1:06.43) jäi kolmandast kohast puudu kõigest kuus sekundit.

Naistest oli poolmaratoni kiireim ja tuli Eesti meistriks Kaisa Kukk Tartu Spordiseltsist Kalev, ajaga 1:19.30. Teise koha ja Eesti meistrivõistluste hõbemedali võitis Pille Hinn, Sparta Spordiseltsist (1:20.49) ning kolmanda koha ja Eesti poolmaratoni meistrivõistluste pronksmedali Kadiliis Kuiv (1:22.46) Spordiklubist Prorunner.

Viiekilomeetrisel rajal olid kiireimad meestest Denis Šalkauskas Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist, kes läbis raja täpselt 16 minutiga ning naistest klubi Jooksupartner esindaja Kristel Vallaste (20.59).

Hermanni linnuse ees Lossipargis toimunud Limpa lastejooksul lõi kaasa pea tuhat väikest jooksusõpra. Sportlik päev lõppes meeleoluka kontserdiga, kus esines Eurovisiooni lauluvõistluse finaalis Eestit esindanud Stefan. Kümnes Narva Energiajooks pani erinevates formaatides liikuma ligi neli tuhat harrastajat.

Narva Energiajooks on Eesti Energia, Narva Linna, Kultuuriministeeriumi ja Spordiürituste Korraldamise Klubi algatusel loodud sündmus, mille eesmärk on innustada inimesi tervisespordiga tegelema ning tõsta Ida-Virumaa tähtsust Eesti kultuuri- ja spordimaastikul. Narva Energiajooks oli Eesti suurima rahvaspordisarja RIMI Linnajooksud neljas etapp.