Kahe silla jooks toimub kaheaastase pausi järel taas

01.09.2022

Kahe Silla Jooks 2022 medalid

Eeloleval nädalavahetusel, 3.-4. septembrini toimub Pärnus üle kahe aasta Jüri Jaansoni kahe silla jooks, tuues liikuma vähemalt poolteist tuhat huvilist.

Sõudmise olümpiamedalisti Jaansoni nime kandev liikumispidu on suvepealinna spordiürituste tuntuim kaubamärk, mis meelitab rahvast üle Eesti, lisaks huvilisi välismaaltki. 2019. aastal viimati toimunud jooks on osalejate arvult küll väiksem, ent ometigi kujuneb sellest koroonaperioodi üks suuremaid liikumisüritusi Eestis.

 

„Usume tiimiga, et saame 1000 jooksjat kirja, lisaks sadu käijaid-kepikõndijaid ja lastejooksudel startijadki,“ sõnas võistluse peakorraldaja Vahur Mäe, lisades, et ootuspäraselt on kirjapanek olnud kõige aktiivsem viimasel nädalal.

 

„Kui kõik läheb väga hästi ja ilmagagi veab, pole välistatud, et suur number läheneb 2000 kanti,“ avaldas korraldusmeeskonna juht lootust.

 

Liikumist tulvil nädalavahetus saab alguse laupäeval Vaasa pargis toimuva perepäevaga, mille raames on kavas ratastoolisõit, kuni 11aastasetele mõeldud tasuta lastejooksud ning õhtuhämaruses toimuv, esmakordselt kõikidele vanusegruppidele avatud 3 km distantsiga Pärnu Õhtujooks. Enne Õhtujooksu jooksu starti soojendab öiseid liikujaid Liis Lemsalu oma bändiga, kohal on mitmed spordiklubid ja partnerid, kes peredele oma tegemisi tutvustavad. Lastejooksudel juhendab noori kõigi lemmik Pipi Pikksukk.

 

Järgmisel päeval toimuva klassikalise 10 km pika jooksu juhatab sisse tunnustatud jooksutreener Anu Piiroja, kes ootab laupäeval stardieelsele ühistreeningule teadlikke harrastajaid.

 

Pikal ringil kohtab harrastajate kõrval Eesti paremikkugi

 

Pühapäev viib jooksusõbrad Rimi Eesti linnajooksude sarja kuuluva kahe silla jooksu kümnekilomeetrisele rajale, mida saab läbida joostes või käies. Ehkki Eesti veeäärseimal rajal kulgev jooks on peamiselt harrastajatele ja sõpruskondadele mõeldud liikumisüritus, näeb traditsiooniliselt kaasa tegemas tuntud nägusidki.

 

„Äsja pani end kirja EMil maratoni jooksnud Kaur Kivistik, Tiidrek Nurme andis märku, et kohalikke jooksumehi tuleb taas kimbutama tema hea sõber ja treeningupartner, Keenia välejalg Ibrahim Wachira Mukunga ning on täitsa võimalik, et Nurme isegi ei jää rajalt kõrvale,“ avaldas Mäe, kelle sõnutsi on kahe silla jooks ikka ja jälle tippe ahvatlenud.

 

Kohalikud võhmamehed ja -naisedki saavad end eriarvestuses proovile panna, sest koostöös Pärnumaa spordiliiduga on jooksu raames esmakordselt kavas maakonna esivõistlused maanteejooksus.

 

Õhtujooksu ja kahe silla jooksu lõpetajaid ootab finišis temaatiline medal, pakutakse spordijooki ning pikema distantsi läbijaile ka kõhutäidet. Mõlema distantsi esimesed kolm meest ja naist ja vanusegruppide võitjad pääsevad püünele, kus neid autasustatakse toetajate auhindadega.

 

Kel nädalavahetusel Pärnu pole võimalik tulla, saab 11. septembrini kaasa lüüa virtuaalsetel jooksudel, millele tuleb eraldi kirja panna.

 

Kahe silla jooks toimub tänu toetajate ja vabatahtlike abile. Ligemale 200 spordivabatahtliku kõrval löövad kaasa paljud ettevõtted, teiste seas peasponsor Rademar, suurtoetajad Pärnu linn, Pärnu Keskus, Craft, Farmi.

 

Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks

 

 

Peasponsor
Rimi
Osavõistlused
Suurjooks ümber Viljandi järve
Kuressaare linnajooks
Eesti Ööjooks - Rakvere 2024
Narva Linna Jooks
Maardu City Run 2024
Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks
Tallinna Maraton
Viking Window Paide-Türi Rahvajooks
Tartu Linnamaraton
Parema teenuse pakkumiseks kasutab meie veebileht küpsiseid (cookies). Veebilehte kasutades või vajutades OK, nõustud meie privaatsuspoliitikaga. Loe lähemalt