40. Paide-Türi rahvajooksu võitis Tiidrek Nurme uue rajarekordiga

25.09.2022

Tiidrek Nurme Paide-Türi Rahvajooksu stardis. Foto: Facebook / Paide-Türi Rahvajooks

Täna toimunud 40. Viking Window Paide-Türi rahvajooksu võitis Tiidrek Nurme ajaga 00:40:09.8, mis tähistab ka uut rajarekordit. Nurme lõi 2018. aastal Ibrahim Mukunga joostud tippmargi üle pea poole minutiga. Teine oli Karel Hussar ajaga 00:41:10.1, kolmas Roman Fosti ajaga 00:42:13.8.


 Rajarekord sündis ka naiste arvestuses – noor Läti jooksja Agate Caune jooksis 13.5 km läbi ajaga 00:45:01.1, mis on ligi kaks minutit parem Jekaterina Patjuki 2019. aastal joostud tippmargist. Caune oli absoluutarvestuses üheksas.
 


Rahvajooksu lühidistantsi, New Balance Türi linnajooksu pikkusega 5000 m võitis oodatult Olavi Allase ajaga 00:15:03.2. Teine oli Ats Sõnajalg ning kolmas Enari Tõnström, kaotused võitjale vastavalt 42 sek ja 1 min 8 sek. Naiste arvestuses tegi kiireima võistluse Katrina Stepanova ajaga 00:19:19.9. Teine oli Külli Sizask, kolmas Vanessa Rätsep.
 


Pika distantsi lõpetas 459, lühidistantsi 856 jooksjat. Lisaks toimusid populaarsed lastejooksud Paides ja Türil.


 
Tänavuse rahvajooksu peakorraldaja Arto Saar võib toimunuga rahule jääda, sest ilus ilm tõi rajale palju inimesi ning sündisid rajarekordid. „Olen väga rahul, hing rõkkab – võistlus kujunes väga kõrge tasemega jooksuks, sündisid võistluse tippmargid ning ilm oli suurepärane. Osalejatel oli väga lõbus ning ka meedikutel polnud tööd.“


 
Võistlust ilmestasid kaks jooksukontserti – tempomasinatel hoidsid jooksjate tuju üleval luuletaja Contra ja muusik Jaan Pehk. „Jooksukontserdid oli samuti suur õnnestumine ning kindlasti võiksid need rahvajooksule jääda. Kiidan ka kõiki vabatahtlikke ja tiimiliikmeid ning toetajad ja sponsoreid. Tegime ajalugu!“ rõõmustas Saar.


 
Järgmine Viking Window Paide-Türi rahvajooks toimub 24. septembril 2023. Rahvajooks kuulub RIMI Eesti linnajooksude sarja, olles selle eelviimane, seitsmes etapp. 1. oktoobril toimub viimase linnajooksuna Tartu linnamaraton.


 
Paide-Türi rahvajooks on üks Eesti pikima ajalooga rahvajookse, esimene võistlus toimus 1982. aastal. Tegemist on Järvamaa suurima spordisündmusega.

 

 

VAATA KÕIKI TULEMUSI SIIT

 

Peasponsor
Rimi
Osavõistlused
Suurjooks ümber Viljandi järve
Kuressaare linnajooks
Eesti Ööjooks - Rakvere 2024
Narva Linna Jooks
Maardu City Run 2024
Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks
Tallinna Maraton
Viking Window Paide-Türi Rahvajooks
Tartu Linnamaraton
Parema teenuse pakkumiseks kasutab meie veebileht küpsiseid (cookies). Veebilehte kasutades või vajutades OK, nõustud meie privaatsuspoliitikaga. Loe lähemalt