Rekordisadu Tartu Linnamaratonil: Roman Fosti ja Kadiliis Kuiv purustasid maratonidistantsil rajarekordid

01.10.2022

11. Tartu Linnamaratoni kiireim mees Roman Fosti. Autor: Hendrik Osula

Täna joostud 11. Tartu Linnamaratonil triumfeeris maratonidistantsil Roman Fosti (2.26.17), kes purustas 2016. aastast püsinud rajarekordi. Kiireim naine maratonil oli Kadiliis Kuiv (2.47.16), kes parandas oma eelmisel aastal püstitatud rajarekordit rohkem kui kolme minutiga.

Roman Fosti otsustas kohe alguses omas tempos eest ära minna, sest tema plaan oli maratonidistants võita ning kui õnnestub, ka uus rajarekord püstitada. „Enne jooksu sai konkurentidelt küsitud, mis plaanidega nad jooksma lähevad. Nad läksid vähe tagasihoidlikumate plaanidega ja kui ma oleks nendega läinud, siis rajarekord oleks vähe keerulisem olnud. Läksin hea enesetundega ja vaatasin kuidas jalad kannavad. Nagu ikka – 30 km kannavad, aga maratoni võlu algab ju 30 km peal ja ma sain seda võlu tunda ja kannatada. Ega see maraton kerge asi pole, kuid õnn soosis mind täna,“ rääkis ta.

Roman Fosti finišiaeg oli 2.26.17. Eelmine rajarekord 2.28.09 kuulus 2016. aastast Raivo Allale.

Teisena tuli 42 km distantsil üle finišijoone Bert Tippi (+3.57) ning kolmandana Aleksandr Kulešov (+4.49).

Maratonil oli naiste seas kiireim Kadiliis Kuiv, kes oli samuti juba jooksu algstaadiumis liidrina juhtimas. „Ma ei teadnud, et ma läksin eest ära. Mu suur eesmärk oli, et ma lõpuks ometi lõputõusu Lossi tänaval ei kõnniks ja sellel aastal  ma ei kõndinud,“ rõõmustas Kuiv.

Kuiv parandas oma eelmisel aastal tehtud naiste rajarekordit üle 3 minutiga (eelmise aasta aeg 2.50.54).

Teisena lõpetas maratonidistantsil naiste arvestuses Amanda Krumina (LAT) (+8.10) ning kolmandana Mari Boikov (+9.06).

Poolmaratonil tuli tugevas finišiheitluses esimeseks Deniss Šalkauskas (1.08.27), edestades Ibrahim Mukungat vaid ühe sekundiga. Kolmandana lõpetas Jaanus Kallaste (+2.18).

Naistest oli poolmaratonil kiireim Jelena Abele (LAT) (1.20.25). Teisena finišeerus Mirjam Vint (+3.22) ning kolmandana Lily Luik (+3.54).

Osavõturohkeima 10 km distantsi kiireim oli Leonid Latsepov (30.24), teisena lõpetas Kaur Kivistik (+0.17) ning kolmandana Karel Hussar (+0.18). Naistest võitis 10 km distantsil Laura Maasik (37.02), teine oli laskesuusataja Tuuli Tomingas (+0.15) ning kolmas Jana Treier (+0.59).

Linnamaratoni põhidistantside vahel toimusid ka lastejooksud, millest võttis esialgsetel andmetel osa üle 2000 jooksusõbra.

11. Tartu Linnamaratoni põhidistantsidele registreerus esialgsetel andmetel 2851 inimest (neist 455 maratonidistantsile, 1016 poolmaratonile ja 1380 inimest 10 km distantsile).

11. Tartu Linnamaratoniga tõmmati joon alla Rimi Eesti Linnajooksud 2022 hooajale.